Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum basvurusu ve sigorta

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Sue

Mesaj gönderen Sue » Cum Ara 11, 2015 4:45 pm

Arkadaslar,
Almanya\'ya geleli 1 hafta oluyor Burgeramt ve banka islemlerimi hallettim kursum ocakta basliyor daha burada sigorta yaptirmadim. Sorum su ki, sigorta ve oturum islemlerime onumuzdeki hafta baslasam erken mi oluyor? Cunku kursum ocakta basliyor ve vizem subatta bitiyor. Auslaenderbehorde ye online termin alinmiyor sabah erken gitmek zorundayim. Ve ocakta kursa gitmemezlik yapmak istemiyorum.
Ayrica sigorta icinde care concept dusunuyorum. Bilen arkadaslardan hangi secenegin daha iyi oldugu konusunda da fikirlerinizi ogrenmek isterim.
Simdiden tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Ara 12, 2015 7:05 am

Eger randevulu calismiyorsa, yani cat kapi Yabancilar Dairesi\'ne gitmek mumkunse, o zaman oturumunun bitmesine 2 hafta, hatta 1 hafta kala gitmeni tavsiye ederim. Cunku vizeyle birlikte aldigin bu ilk gecici 3 aylik izin, sana dil kursu icin taninan sure icinde sayilmiyor.
Ne kadar gec gidersen, bir sonraki oturum uzatma surende o kadar ileriki bir tarihte olur.

care concept harici mawista diye bir firmayi taniyorum, hangisi daha iyi vs. malesef bilmiyorum.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Sue

Mesaj gönderen Sue » Cmt Ara 12, 2015 3:06 pm

Staatsmann cok tesekkur ederim bilgilendirme icin..