Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2 yillik mezun olunca basvurulabiliyormuydu?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Pzr Ara 06, 2015 8:21 am

Arkadaslar merhabalar ben 2-3 yil once basvurmustum okul puanim cok kotu oldugundan ve baska sebeplerden dolayi red almistim. Simdi 2 yillik okuyorum son senem dgs hazirlaniyorum bolum 1. Ve okulda ilk 3 teyim buradan mezun olduktan sonra diplomayla basvuru olabiliyor muydu? Yoksa dgs ile yerlesmekmi lazimdi yine ygs-lys gibi? Burdaki bolumden (mimarlik , ic mimarlik , ic mimarlik ve cevrr tasarimi , maden muhendisligi ve jeoloji muhendisligine gecis yapabiliyorum. Gidersem orda hangi bolumler alir ?

okan_zim

Mesaj gönderen okan_zim » Pzt Ara 07, 2015 5:18 pm

direk dgs yapmadan on kabul alabilirsin ama burdan bastan her seyi sil bastan tekrar okucan yani dgs mantigi ile yaklasma "almanyada lisans tamamlama" ibaresini.. bende iki yillik mezunum iyi bir dereceyle mezun oldum ama yarari oluyormu onun tam bilmyorum yani iyi bir puanla 2 yillik bir niversiteden (meslek yuksek okullarindan) mezun olmak

yurdanurt

Mesaj gönderen yurdanurt » Pzt Ara 07, 2015 9:16 pm

MYO mezunlari Almanya da lisans tamamlama yapabiliyor. Fakat derslerinin hic sayilmayacagini dusunerek hareket ederseniz sizin icin daha iyi olur. Cunku oncelikle egitim kalitesi acisindan arada farklar ve derslerin icerikleri de derslerin sayilmasi konusunda cok onemli.

Almanya\'da egitimin 3 yil oldugunu dusundugunuzde derslerin sayilmamasi da zaten aslinda fazla bir fark yaratmiyor.

Sorulariniz olursa yardimci olmaya calisabilirim :)

oguzcan

Mesaj gönderen oguzcan » Prş Ara 10, 2015 12:49 am

[quote]yurdanurt tarafindan yazilan metin:

MYO mezunlari Almanya da lisans tamamlama yapabiliyor. Fakat derslerinin hic sayilmayacagini dusunerek hareket ederseniz sizin icin daha iyi olur. Cunku oncelikle egitim kalitesi acisindan arada farklar ve derslerin icerikleri de derslerin sayilmasi konusunda cok onemli.

Almanya\'da egitimin 3 yil oldugunu dusundugunuzde derslerin sayilmamasi da zaten aslinda fazla bir fark yaratmiyor.

Sorulariniz olursa yardimci olmaya calisabilirim :)[/quote]

Merhaba, ben mavi diploma veren bir okuldan MYO mezunuyum. Dikey gecisle baska bir universitede lisans 1. sinifim. Mavi diplomanin Almanya\'daki universitelerde ders saydirmaya yarari olur mu?

yurdanurt

Mesaj gönderen yurdanurt » Prş Ara 10, 2015 1:25 pm

Oguzcan Bey merhaba,

Mavi diploma belgenizin seffafligini ve Uluslar arasi bir gecerliliginiz oldugunu kanitlar. Ama cumlenin devaminda da su an bir universitede ogrenci oldugunuzu soylemissiniz. 1. sinif basladiginiza gore bolum degisikligi mi yaptiniz?

Eger oyleyse siz Almanya\'da hangi bolum uzerinden egitim almak istemektesiniz. Cunku isterseniz MYO mezuniyetinizi kullabilirsiniz ya da su anda ogrenci oldugunuzu kanitlayan Ogrenci belgeniz ile de islemlerinize baslayabilirsiniz?

Durumunuzu net bilmedigim icin genel olarak cevap verdim.

hvn154

Mesaj gönderen hvn154 » Sal Ara 22, 2015 1:02 pm

Merhaba,
4 yillik teknik meslek lisesi mezunuyum sinavsiz gecis yaparak myoya gectim 1 sene bitti suanda 2.senedeyim goetheden b2 dil sertifikam var.TU Ilmenauda okuma sansim varmi birde myo nun sinaviz gecis yaptigimdan dolayi sadece 1.seneyi bitirip 2.seneyi okumadan myo mezunu olmadan gitmem mumkunmu sinavsiz gecislerde sadece 1.seneyi okumak yetiyormu oyle bir bilgi bulamadim yardiminizi istiyorum tesekkurler.

bilk

Mesaj gönderen bilk » Çrş Ara 23, 2015 2:11 am

[quote]hvn154 tarafindan yazilan metin:

Merhaba,
4 yillik teknik meslek lisesi mezunuyum sinavsiz gecis yaparak myoya gectim 1 sene bitti suanda 2.senedeyim goetheden b2 dil sertifikam var.TU Ilmenauda okuma sansim varmi birde myo nun sinaviz gecis yaptigimdan dolayi sadece 1.seneyi bitirip 2.seneyi okumadan myo mezunu olmadan gitmem mumkunmu sinavsiz gecislerde sadece 1.seneyi okumak yetiyormu oyle bir bilgi bulamadim yardiminizi istiyorum tesekkurler.[/quote]

Arkadasim zaten baslik acip sormusun ayni soruyu ve cevap verilmis. Okudugunumu anlamadin?

hvn154

Mesaj gönderen hvn154 » Çrş Ara 23, 2015 10:19 am

Anlasilmayacak birsey yok benim sadece ogrenmem gereken sinavsiz gecis yapan ile sinavla 2 yillik bolume giren arasina fark oluyormu yani 2 yillik bolumu sinavla kazanan birisi ilk yili tamamladiktan sonra studienkollege yapabiliyor ama sinavsiz gecis yapaninda 1 yili tamamladiktan sonra boyle bir hakki varmi boyle bir bilgi yok

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 23, 2015 1:57 pm

Bir fark yok, ayrica butun bilgiler o linkte var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

essener

Mesaj gönderen essener » Çrş Ara 23, 2015 3:06 pm

Tr den alacagimiz sertifika onkabulde kabul edilirmi tekirdagdayim ve goethe yada tomer dil kurslari haliyle yok,kursdan sertifika alip goethenin seviye tespit sinavina katilmam mi gerekir?
Nicht Aufgeben

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 23, 2015 4:41 pm

Sorunun baslikla bir ilgisi yok.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli