Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

kira haric aylik masraf ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
onurc28

Mesaj gönderen onurc28 » Cum Ara 04, 2015 12:43 pm

arkadaslar almanyada universite okumayi dusunuyorum bi tanidigimin evinde kalicam yurt masrafi yok bu durumda benim aylik ne kadar giderim olur ilgilenirseniz sevinirim

Keita

Mesaj gönderen Keita » Cum Ara 04, 2015 9:03 pm

Nerden bilelim?

WooDs

Mesaj gönderen WooDs » Cmt Ara 05, 2015 4:55 pm

[quote]onurc28 tarafindan yazilan metin:

arkadaslar almanyada universite okumayi dusunuyorum bi tanidigimin evinde kalicam yurt masrafi yok bu durumda benim aylik ne kadar giderim olur ilgilenirseniz sevinirim[/quote]

Kardes yurt ile birlikte yaklasik 650 euro tutuyor (aylik) ben kendimden bahsedeyim :
ailemin evinde kaldigim icin konaklanma parasindan muaf durumundayim , yaklasik 300-400 euro bana rahat gidiyor :) tabi yiyecek icecek giysi vs. vs. icinde (evde yanliz kaldigim icin herseyini oderim , kira , elektrik ,dogalgaz haric )

tabiki hersey rayina oturduktan sonra ! ilk baslarda 500 - 600 euro gider ! uni materyalleri, ulasim falan fisman .....

Kardes sen keitaya bakma kendini onplanda tutmaya calisan hormonlarin tavan yaptigi donemde oldugu icin cagin cok gerisinde ya da cok ilerisinde olup bir turlu gunumuz toplumsal saygi kurallarini yakalamayi becerememis topluluk uyesidir

saygilar ;)