Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiyede kurs

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Amedli21

Turkiyede kurs

Mesaj gönderen Amedli21 » Çrş Ara 02, 2015 7:07 pm

Ben simdi lise 3 um universiteyi almanyada okuyacagim insallah ama aklimi birsey karistirdi.Size sormak istedim.turkiyede almanca kursuna gitmelimiyim anlayamadim.!! Universitelerin dil kursuna girmek icin ne yapmam gerekiyor ? Bide universitelerin dil kursu ucretsizmi?

yurdanurt

Turkiyede kurs

Mesaj gönderen yurdanurt » Çrş Ara 02, 2015 7:43 pm

Turkiye\'den gitmeden once A1 hatta A2 kursunu vaktin varken almani tavsiye ederim. Almanya\'da almanca okuyacaksan Testdaf veya DSH sinavlarina girmen gerekecek. Bu sinavlar icinde en az B1 olman lazim ki bu dusuk bir seviye demek en iyisi B2 - C1 olmani tavsiye ederim.

Bu seviye ye gelmek icin Universitelerin dil kurslarini da kullanabilirsin veya Dil egitim veren okullari da dusunebilirsin. Henuz yolun varken bu karari almis olan senin icin cok iyi siki arastirma yapip hedefine gidecegin yolun acik olsun

Amedli21

Turkiyede kurs

Mesaj gönderen Amedli21 » Çrş Ara 02, 2015 11:03 pm

Tessekur ederim cevabiniz icin.O zaman ben turkiyede a1 ve a2 kursuna gidersem bana ne gibi bir faydasi olacak? O sinavlari biliyorum ,dil kursundan sonra giriliyor universitelerin dil kurslarina girmek icin ne yapmaliyim ? (Ucretlimidir bide)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Turkiyede kurs

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ara 03, 2015 5:45 am

TR\'de Almanca kursuna giderek Almanca ogreneceksin, oyle bir faydasi olacak. Temel atmis olacaksin. Almanya\'ya geldiginde hic bilmedigin bir dil degil, az cok bilgi sahibi oldugun bir dili ogrenmeye gelmis olacaksin.

Ucretlidir, bu sinavlara girmek ve basvurular hakkinda bilgi sahibi olman icin siteyi inceleyebilirsin.
Universite - Makaleler kismi ve Almanya\'da Kadar, Almanya\'da Almanca basliklarinda detayli bilgilendirme mevcut.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Amedli21

Turkiyede kurs

Mesaj gönderen Amedli21 » Prş Ara 03, 2015 7:37 am

Tessekur ederim bilgi verdigin icin.
Buraya kadar tamamda universitenin dil kursu icin mi sinava girmem gerekiyor?
O zaman ben burda dil kursuna baslayayim siz de mi almanyaya gittiniz? Almanyada yasayan ve okuyan arsa ona birkac birsey soracagim bide

essener

Turkiyede kurs

Mesaj gönderen essener » Prş Ara 03, 2015 3:10 pm

Merhaba arkadaslar,TR de gittigim herhangi bir kurstan almis oldugum A1 A2 sertifikasi ,Vize asamasinda taninacaktir degil mi? Yada sartli kabul asamasinda sertifikamin avantajini kullanabilirmiyim?
Nicht Aufgeben

Amedli21

Turkiyede kurs

Mesaj gönderen Amedli21 » Prş Ara 03, 2015 11:25 pm

Ayen. Onuda soracaktim dostium iyi bir yere deginmis?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Turkiyede kurs

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ara 04, 2015 12:58 am

vize asamasinda kursun bir onemi yok, ama Almanya\'da univeristelere basvururken var.
Her kursun sertifikasi kabul edilmiyor.

Turkiye\'den Goethe, Tomer ve universitelerden alinan sertifikalar kabul ediliyor sadece.

konusyla alakali bir baslik:
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=5593
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Amedli21

Turkiyede kurs

Mesaj gönderen Amedli21 » Cmt Ara 05, 2015 9:17 am

Simdi a1 ve a2 belgem var benim universiteler kabul etmezmi ?toner ve goethe neresidir