Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Basvuru Asamasinda Almanca Dil Sertifikasi Sorunu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
rozva

Mesaj gönderen rozva » Sal Kas 10, 2015 11:50 am

Merhaba arkadaslar,

Ben tarih bolumu mezunuyum ve Almanya\'da yuksek lisans yapmayi hedefliyorum. Mevcut A1 sertifikam olmakla beraber 15 Ocak tarihine kadar A2 sertifikasi alarak Almanya\'da B1\'den itibaren hazirlik kurslari (Vorbereitungkurs) veren universitelerden birine basvurmayi planliyorum.

Nitekim soyle bir problem var ki, Goethe Enstitusu\'nun duzenledigi "Start Deutsch A2" sinavi Turkiye\'deki tum Goethe subelerinde Aralik ayinin ikinci haftasi yapilacak. Yani tam bir ay surem var. Almanya\'da universitelere basvuruda bulunurken elimizdeki sertifikanin Goethe tasdikli olmasi sart mi, yoksa baska herhangi bir yabanci dil kursundan aldigimiz sertfika da basvuru asamasinda gecerli oluyor mu?

Yardimci olursaniz minnettar olurum.

BsO29Ak

Mesaj gönderen BsO29Ak » Sal Kas 10, 2015 1:10 pm

Eger Goethe\'nin sinavini istedigin bir gunde almak istiyorsan ek ucret vererek bunu gerceklestirebilirsin. Kendi sitelerinde aynen soyle yaziyor, "Talep edilmesi halinde enstitumuzce uygun olan tarihlerde A2\'den C1\'e kadar olan sinavlar icin sinav ucretinin haricinde 250 TL odeyerek bireysel sinav randevusu alabilirsiniz."

gzzmarkn

Mesaj gönderen gzzmarkn » Sal Ara 01, 2015 2:34 am

Herkese merhabalar,
TU Braunschweig icinsartli kabul aldim. Subat sonu A2 den kurs basliyor. A1 sertifikasi aldim ingilizce olarak verildi. Gittigim kurstan... Acikcasi 330 tl vererek Goethe\'den almak istemedim :) Cunku okuldan gelen mailde herhangi bir kurs kabul olur deniyor. Ama ben yinede sizinde bir fikrini alayim dedim. Ne dersiniz problem olur mu? Yada kurs gittigimde mi yapacak?

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Sal Ara 01, 2015 8:00 pm

Yaklasik 5 gun once actigim konuda gecerli olmayacagi goethenin yapmis oldugu sertifika sinavina girilmesi gerektigi soylenmisti

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Ara 01, 2015 9:49 pm

[quote]gzzmarkn tarafindan yazilan metin:

Herkese merhabalar,
TU Braunschweig icinsartli kabul aldim. Subat sonu A2 den kurs basliyor. A1 sertifikasi aldim ingilizce olarak verildi. Gittigim kurstan... Acikcasi 330 tl vererek Goethe\'den almak istemedim :) Cunku okuldan gelen mailde herhangi bir kurs kabul olur deniyor. Ama ben yinede sizinde bir fikrini alayim dedim. Ne dersiniz problem olur mu? Yada kurs gittigimde mi yapacak?[/quote]

genelde B1 sertifikasina kadar istenilen seltifikalarda\' goethe ayricaligi\' fazla yapilmiyor dil kurslari icin. Zaten herhangi bir seltifika olur denmisse bir sikinti olacagini dusunmuyorum.

gzzmarkn

Mesaj gönderen gzzmarkn » Sal Ara 01, 2015 11:17 pm

Tesekkurler deadly-impact :) bende oyle dusunmustum. Stuttgart ta da ayni hatta bir arkadasim b1 den basliyacak ayni kursun sertifikasiyla..