Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

OturumUZATMA:Bloke Hesap yerine Garantor

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
FFMs

Mesaj gönderen FFMs » Prş Kas 26, 2015 11:59 pm

Herkese Merhaba
Oncelikle bu siteyi acan ve foruma katkida bulunan herkese tesekkurler.Benim sorunum su ki:Iki senedir Almanyada yasiyorum,universiteye basladim ve oturumumu uzatmam gerekiyor.Fakat ailemin su anda bir anda bloke hesap miktarini odemesi mumkun degil.Auslaenderbehorde turkiyeden verpflichtungserklaerung alabilecegimi ve ailemi garantor olarak gosterebilecegimi soyledi.Istanbul konsoloslugunu aradim ancak bu belgeyi artik vermediklerini soylediler.Acaba buradan belgeyi almam, yani garantoru buradan ayarlamam mumkun olur mu?
Simdiden tesekkurler

Diablo35

Mesaj gönderen Diablo35 » Cum Kas 27, 2015 1:45 am

Turkiye\'den nasil garantor olunuyor bilmiyorum ama Almanya\'da ikamet eden ve belirli bir standartin uzerinde ( maas, ev m2 gibi bazi seylere dikkat ediyorlar) olan birisi sana Garantor olabilir sadece bagli bulundugu Auslaenderbehordeden Verpflichtungerklaerung cikarttirmasi gerekiyor (25 € gibi bir ucreti vardi ve butun ogrenim hayatin boyunca gecerli olabilir bu belge )

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 27, 2015 3:01 am

Siteye hosgeldin tesekkurler.

Almanya\'dan Diablo35\'inde bahsettigi gibi birini bulursan gayet tabi gecerli olur.

Bu arada oturum icin senden bloke hesap mi istendi ? Hangi sehirdesin ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

sway

Mesaj gönderen sway » Cum Kas 27, 2015 1:27 pm

Annem bana bizzat tr den garantor oldu. Bunun icin sesinde ailenin notere gidip taahhutname hazirlanmasi gerekiyor. Internette hazir ornegi var. Bul onu notere gotur.

FFMs

Mesaj gönderen FFMs » Cum Kas 27, 2015 8:38 pm

Cevaplariniz icin tesekkur ederim Diablo35 Staatsmann ve sway.Iki secenegi de deneyecegim:)Ben Heidelbergte yasiyordum bir hafta oncesine kadar, orada bloke hesabimin olmasi gerektigini soylediler ya da verpflichtungserklaerung,simdi Frankfurttayim,burda da ayni sekilde

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Kas 28, 2015 12:27 am

Her dediklerini yapma, yiyorsa Alman ogrenciden her sene bloke hesap istesinler.
Bu isteklerinin yasal bir gecerliligi oldugunu zannetmiyorum.

Kendine guveni tam ama kibar ve uysal bicimde konus, her sene 8000 nakit imkansiz de ama 1000-2000 gormek isterlerse ok anlarim, veya TR\'den taahhutname vs. ama her sene 8000 istemelerin bence yasal degil.

FFMs

Mesaj gönderen FFMs » Cmt Kas 28, 2015 4:47 pm

Peki Turkiye\'den taahhutname alirsam, bunun yaninda kontoauszug ya da babamin eimkommensnachweis\'i da gostermem gerekir mi auslaenderbehorde\'ye ?

heroespost

Mesaj gönderen heroespost » Sal Ara 01, 2015 10:32 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Her dediklerini yapma, yiyorsa Alman ogrenciden her sene bloke hesap istesinler.
Bu isteklerinin yasal bir gecerliligi oldugunu zannetmiyorum.

Kendine guveni tam ama kibar ve uysal bicimde konus, her sene 8000 nakit imkansiz de ama 1000-2000 gormek isterlerse ok anlarim, veya TR\'den taahhutname vs. ama her sene 8000 istemelerin bence yasal degil.[/quote]

Evet bende Hannoverda okuyorum,ilk donemdeyim daha,oturum uzatmak icin benden de ya banka hesabi yada verpflichtungserklaerung istediler,bende simdi Turkiye´den annemi garantor olarak gostermeye calisacagim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 02, 2015 3:21 am

bloke hesap mi istediler yoksa belirli bir miktarda para mi ?

heroespost

Mesaj gönderen heroespost » Çrş Ara 02, 2015 10:54 am

Bloke hesap,Konto mit Sperrvermerk..Benim bu ilk defa uzatmam olucak bundan onceki oturumda dil kursundaydim simdi universiteye gectim,bana soylenene gore bu sefer 2 yillik verilecekmis.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 02, 2015 4:55 pm

Universite baslanildiginda 2 senelik verilmesi normal, bloke hesabi ise 2 senelik degil muhtemelen 1 senelik istiyorlardir.

Size mektupla boyle bir "gerekenler" listesi yazmislarsa, muhakkak onlarin her dedigini yapmadan once gidip konusun. TR\'den ailenizi destekci olarak gosterme konusunda israr edebilirsiniz.

kolay gelsin.

tthero

Mesaj gönderen tthero » Çrş Ara 02, 2015 6:12 pm

her isteklerini yapmayin , ohoooo bu kadar da dikkatli olmayin arkadasim , ne adamlar taniyorum yillardir isssizlik parasi alip catir cutur yiyorlar ...

heroespost

Mesaj gönderen heroespost » Cum Ara 04, 2015 8:12 pm

Cok tesekkur ederim,ugrasiyorum bu isle :)

emancipatio

Mesaj gönderen emancipatio » Prş Ara 17, 2015 2:13 am

Merhabalar, ben de ayni durumdan muzdaribim. Almanya\'da oturumumu uzatabilmek icin gerekli kuruma gittigimde bloke hesap acmami ya da verpflichtungserklaerung belgesini almami soylediler. Trde babamin masraflarimi karsilayacagina dair noterden taahhutname almis ve almanca cevirisini yaptirmistim ancak bu evragin gecerliligi yok dediler. Forumda Istanbul ve Izmir konsolosluklarinin verpflichtungserklaerung evragi vermediklerini okudum. Yakin zamanda benzer bir durum yasayan ya da verpflichtungserklaerung evragi alan var ise tecrubesini paylasirsa cok sevinirim :)

Orcn

Mesaj gönderen Orcn » Prş Ara 17, 2015 12:39 pm

[quote]emancipatio tarafindan yazilan metin:

Merhabalar, ben de ayni durumdan muzdaribim. Almanya\'da oturumumu uzatabilmek icin gerekli kuruma gittigimde bloke hesap acmami ya da verpflichtungserklaerung belgesini almami soylediler. Trde babamin masraflarimi karsilayacagina dair noterden taahhutname almis ve almanca cevirisini yaptirmistim ancak bu evragin gecerliligi yok dediler. Forumda Istanbul ve Izmir konsolosluklarinin verpflichtungserklaerung evragi vermediklerini okudum. Yakin zamanda benzer bir durum yasayan ya da verpflichtungserklaerung evragi alan var ise tecrubesini paylasirsa cok sevinirim :)[/quote]

verpflichtungserklaerung dedigin garantor belgesi zaten sadece Almanya\'dan alinabiliyor. Orada yasayan ve maddi gucunun her ay sana egitimin icin yeterli miktari saglayacak kadar iyi oldugunu kanitlamis birisi alabilir ancak senin icin.