Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg-Essen den kabul geldi

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Çrş Tem 08, 2009 7:43 pm

Sie wurden zum Studium am CAMPUS DUISBURG der Universitaet Duisburg-Essen zugelassen
Der Zulassungsbescheid wird an Ihre Adresse gesendet.

Nachdem Sie den Zugangsbescheid erhalten haben (kommt per Post), konnen Sie bei der Deutschen Botschaft oder beim Deutschen Konsulat mit dem Zugangsbescheid ein Visum beantragen.

Evraklarimi eksiksiz yollamistim bu kadar cabuk cevap verdiler.Hayirlisi bakalim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 08, 2009 9:09 pm

hayirli olsun.. hangi bolume basvurdun ?

Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Pzr Tem 12, 2009 10:49 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
hayirli olsun.. hangi bolume basvurdun ?[/quote]

Informatik...Daha belge elime ulasmadi ama mail gelmis.Telefon ettim bayan bana 2009/10 icin okey verildi dedi.

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Pzr Tem 12, 2009 12:00 pm

tebrik ederim!ben de duisburgu cok istiyorum.Almanca bilgi duzeyin ne durumdaydi ve turkiyede hangi unide okudun acaba?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Tem 12, 2009 3:03 pm

Tebrikler =) Bir iki aya kadar diger arkadaslarimizdan boyle iyi haberlerini bekliyoruz. :)

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Sal Tem 14, 2009 12:08 am

Informatik bolumune bende bugun oglen kargo ile evraklarimi formumu doldurdum yolladim bakalim arkadaslar cevap gelicekmi ne olucak sizlerle paylasicam...

Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Sal Tem 14, 2009 10:32 am

[quote]deryasiegen tarafindan yazilan metin:
tebrik ederim!ben de duisburgu cok istiyorum.Almanca bilgi duzeyin ne durumdaydi ve turkiyede hangi unide okudun acaba?[/quote]

Almanca bilgim mittelstuffe.Marmara mezunuyum.Evraklarinizi eksiksiz yollarsaniz sorun yok.Kabul almak okula gireceginiz anlamina gelmiyor.Sonucta bu sartli kabul DSH var bazi bolumlerde on mulakat var.Hepimiz icin hayirli olsun.

awesom-o

Mesaj gönderen awesom-o » Sal Tem 14, 2009 10:11 pm

Oncelikle hayirli olsun hocam. Bir baslikta oss kazandi belgenin 93 senesine ait oldugunu soylemissin, bazi arkadaslar da o belgenin bir gecerlilik tarihi oldugunu belirtmisler. Acaba kabulu 93 yilinin kazandi belgesiyle mi aldin? Benim de 2006 yilindan kazandi belgem var ama kabul edilmez diye endise duyuyorum.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Tem 14, 2009 10:32 pm

2006da sikinti olmaz merak etme kardes...

Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Çrş Tem 15, 2009 10:55 am

[quote]awesom-o tarafindan yazilan metin:
Oncelikle hayirli olsun hocam. Bir baslikta oss kazandi belgenin 93 senesine ait oldugunu soylemissin, bazi arkadaslar da o belgenin bir gecerlilik tarihi oldugunu belirtmisler. Acaba kabulu 93 yilinin kazandi belgesiyle mi aldin? Benim de 2006 yilindan kazandi belgem var ama kabul edilmez diye endise duyuyorum.[/quote]

O belgenin 1 yil gecerliligi var diye duydum.Zira ben yenisini OSYM den aldirdim.Altinda verilis tarihi yaziyor.Isin saglam olmasi icin Ankaradan bir tanidiga aldirabilirsin.

awesom-o

Mesaj gönderen awesom-o » Çrş Tem 15, 2009 7:14 pm

[quote]Novemberrain tarafindan yazilan metin:
O belgenin 1 yil gecerliligi var diye duydum.Zira ben yenisini OSYM den aldirdim.Altinda verilis tarihi yaziyor.Isin saglam olmasi icin Ankaradan bir tanidiga aldirabilirsin.[/quote]

Oyleyse sikinti yok ben Ankarada\'dayim belgeyi alabilirim. Ben 2006 sinavinin belgesi oldugu icin sikinti olur diye dusunmustum.