Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize gorusmesi hakkinda?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
melmel

Vize gorusmesi hakkinda?

Mesaj gönderen melmel » Pzr Kas 22, 2015 7:24 pm

Arkadaslar merhaba. Ayin 24\'unde vize gorusmem var Istanbul\'da, yani Sali gunu.

Ancak bir kac sorum var. Ben Almanya\'da Ingilizce bir bolume basvuru yaptim, kabul aldim, hatta kaydimi bile yaptirdim, ogrenci belgemi gosterecegim konsolosluga.

1. Korktugum sey bana "Neden Almanya\'ya Ingilizce bolum okumak icin gidiyorsun?" diye sorup red verirler mi? Okuyacagim bolum Amerikan Dili ve Kulturu (Nordamerikastudien). NC olmayan bir bolum. Freie Universitaet Berlin, Dunya\'nin en iyi Amerikan Kulturu merkezlerinden biri.

2. Ikincisi, ben Psikoloji bolumunu sectim ve buraya yerlestirildim ancak kotu bir puanla. Lisede notlarim 9. sinifta kotuydu ancak daha sonra duzelttim. Okuyacagim bolumle ilgili olan derslerim iyi ama. Diploma notum 65-70 arasi. Ayrica bir sene Psikoloji okudum Turkiye\'de, ancak bunu belirtmeme gerek var mi? Cunku bolum degistirdim ve elimde ne transkript ne de ogrenci belgesi var gecen seneden.

3. Son sorumsa benim hic bir dil belgem yok cunku hem Ingilizce\'yi hem de Almanca\'yi ilkokuldan liseye kadar ogrendim. Yani lise not dokumumde gorunuyor Ingilizce ve Almanca ogrendigim, ve gercekten iyi notlar aldim her iki derstende. Bu sorun cikartir mi? Eger zaten Ingilizce veya Almanca konusmak isterlerse gorusme sirasinda, konusurum.

Simdiden tesekkurler arkadaslar.

WooDs

Vize gorusmesi hakkinda?

Mesaj gönderen WooDs » Pzr Kas 22, 2015 7:51 pm

1- sormaz onu ! Sorsa bile , is imkanlarindaha fazla oldugu icin cunki almayada mezun olan turkiyeden mezun olani bir tutamayiz ;)

2- diploma notumuz asagi yukari ayni , onu belirtmelisin bence , cunki herseyi arastiriyorlar , 1 sen pe neyaptigina dair ikna edecegin birseyler soylemelisiniz

3- konsoloslugun kendi resmi sitesinde oyle bir sart yok ! Dil kursu kabul belgen yeterli , sertifika sarti yok ... bendede yok :D

Sana bol sanslar ... insallah gonlunce olur hersey

WooDs

Vize gorusmesi hakkinda?

Mesaj gönderen WooDs » Pzr Kas 22, 2015 7:53 pm

Ama bir adminin cevap vermesi daha saglikli olur

melmel

Vize gorusmesi hakkinda?

Mesaj gönderen melmel » Pzr Kas 22, 2015 8:02 pm

Diploma notumun kotu olmasi, sozlu notuyla tehdit eden ogretmenlerden dolayi. Okul kurallarindan farkli ayakkabi giydigimden dolayi sozlu notumdan -10 kesen ogretmenler vardi, normalde gercekten iyi olmasi gereken derslerden ortalama tarzi notlar aldim bu nedenle. Sinav notlarim 85\'ken sozlu notlarim 60 geliyordu hocalar yuzunden. "Hocam ben Almanya\'da okumak istiyorum lutfen notumu kirmayin bunlar onemli" dedigimde ise "Bu kilik kiyafetle Almanya bile almak istemez seni" diye cevap veren kisiler. Sikayet ettim bir kere, sinav notumdan elinden gelen her notu kirip 60 verdi ve sozlu 45. Sirf bu yuzden red alirsam gercekten hayatim mahvolur.

zombiebat

Vize gorusmesi hakkinda?

Mesaj gönderen zombiebat » Pzr Kas 22, 2015 8:13 pm

[quote]melmel tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba. Ayin 24\'unde vize gorusmem var Istanbul\'da, yani Sali gunu.

Ancak bir kac sorum var. Ben Almanya\'da Ingilizce bir bolume basvuru yaptim, kabul aldim, hatta kaydimi bile yaptirdim, ogrenci belgemi gosterecegim konsolosluga.

1. Korktugum sey bana "Neden Almanya\'ya Ingilizce bolum okumak icin gidiyorsun?" diye sorup red verirler mi? Okuyacagim bolum Amerikan Dili ve Kulturu (Nordamerikastudien). NC olmayan bir bolum. Freie Universitaet Berlin, Dunya\'nin en iyi Amerikan Kulturu merkezlerinden biri.

2. Ikincisi, ben Psikoloji bolumunu sectim ve buraya yerlestirildim ancak kotu bir puanla. Lisede notlarim 9. sinifta kotuydu ancak daha sonra duzelttim. Okuyacagim bolumle ilgili olan derslerim iyi ama. Diploma notum 65-70 arasi. Ayrica bir sene Psikoloji okudum Turkiye\'de, ancak bunu belirtmeme gerek var mi? Cunku bolum degistirdim ve elimde ne transkript ne de ogrenci belgesi var gecen seneden.

3. Son sorumsa benim hic bir dil belgem yok cunku hem Ingilizce\'yi hem de Almanca\'yi ilkokuldan liseye kadar ogrendim. Yani lise not dokumumde gorunuyor Ingilizce ve Almanca ogrendigim, ve gercekten iyi notlar aldim her iki derstende. Bu sorun cikartir mi? Eger zaten Ingilizce veya Almanca konusmak isterlerse gorusme sirasinda, konusurum.

Simdiden tesekkurler arkadaslar.[/quote]

Bende Ingilizce bolume basvurucam o konuda hic bi sikinti olacagini sanmiyorum

melmel

Vize gorusmesi hakkinda?

Mesaj gönderen melmel » Pzr Kas 22, 2015 8:16 pm

Arkadaslar yeni bir sey ogrendim size sormak istiyorum. Almanya\'da Ulusal Vize olmadan universite, dil kursu vesaire okumak yasakmis. Benim planim vize basvurusunda bulunup yesil pasaportum oldugu icin ertesi gun Almanya\'ya gelip derslere baslamakti. Hatta konsolosluga bloke hesap icin gittigimde bana bunu yapmami soylediler. Bir sorun cikar mi? Cok soru soruyorum ancak gercekten dert ediyorum ya bir sey olursa diye