Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize sorunu !!!

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Crni

Vize sorunu !!!

Mesaj gönderen Crni » Cum Kas 20, 2015 11:55 pm

Sa

Uye olmadan once baya eski konulari okudum ve benimle ayni sorunu paylasan cok var

-almanyada 6.sinifa kadar okudum 4.sinifi tekrarladim ! Turkceyi daha sonra ogrendim, vize gorusmesine alman karnelerimi goturiyimmi yoksa sertifika mi almam gerek illaa

-ikametgahim almanyada yani adresim dortmund dorstfeldde, almanyadami vize gorusmesine gitmem gerekiyor yoksa ankaradami ?

-lise diplomam 70 , suan tam hatirlamiom almanyada oldugu icin 69-70 arasinda 69.70 de olabiljr :D sikinti yapar mi konsolos

-forumdaki arkadasim konsoloslukta semihgoya yapilan buyuk haksizligi kiniyorum
3 kurusluk biyer neden bukadar afra tafra yapiyor , ne hakla yapiyor , neden kendilerini cumhurbaskani gibi gorunuyor lar...

Buarada 4.sinifi basarisiz oldugum icin deyil , irkcilik yuzunden tekrar ettim .... okulda tek yabanci (auslaender) bendim bu duygu zor .... irkci lar . Amerikadan farki yok

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Vize sorunu !!!

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Kas 21, 2015 3:50 am

Hangi ulkenin pasaportu var sende ?
Ikametgahin Almanya\'da Dortmund\'da derken, Almanya\'da bir oturum iznine sahip misin ?
Ne tur bir vizeye basvuruyorsun ?

1- Karnelere gerek yok.
2- Almanya\'da vize gorusmesine gidemezsin.... Ulkelerin konsolosluklari milli sinirlar disarisinda, baska bir ulkede olur.
3- Diploma notundan once, Almanya\'da bir universiteden kabulun var mi ?
4- Irkcilik heryerde malesef.
Almanya\'da yasayan, uyum saglayamamis, sorun cikartan, ezik kalmis ve kavgaci Turk ve Turkiyeliler konusu baska bir konu...
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Crni

Vize sorunu !!!

Mesaj gönderen Crni » Cmt Kas 21, 2015 10:14 am

Eski konulari okudum lise diploma kotu olanlara red veriolarmis bnimkide 70....
Karnelrr dil bildigime yardimci olmazmi ??
-Sertifikam yok ama
2-Ok
3- uniye basvuracagiz bu hafta
4-aynn
Vizem 16 yasina girince bitti cunki 14 yasimda geldim turkiyeye , 16 yasima girdigimde ordabolmam gerekiomus. Evet adresim hala orda gozukuyor , onn icin yurtdisi secmeni olrk oy kullaniom

melmel

Vize sorunu !!!

Mesaj gönderen melmel » Cmt Kas 21, 2015 10:16 am

Diploma notu kotu olanlara red mi veriyorlar? NC olmazsa bolumden Kabul almis olsak bile mi?

Crni

Vize sorunu !!!

Mesaj gönderen Crni » Cmt Kas 21, 2015 10:24 am

Yada onu dil kursu icin gidenlere yapiorlar ?? Hic anlamadim gitttii ... yazsalar bari dil kursu veya uni vizesi icin mi diye ... bizimde kafamiz karsiyor .... benim nc 2.7 falan den geliyor , iyi demek , insanin aklini bu belirsiz konular karistiyor, biz yinede admin beye soralim

melmel

Vize sorunu !!!

Mesaj gönderen melmel » Cmt Kas 21, 2015 10:33 am

Benin NC 3.0 fakat universiteden kabul aldim hatta kaydimi bile yaptirdim. Umarim sorun cikmaz...

Crni

Vize sorunu !!!

Mesaj gönderen Crni » Cmt Kas 21, 2015 11:51 am

Sorun olmaz kardes insallah hebberaber su vizeyi alip gideriz , bende haftaya paderborna basvuru yapacam sommer semester icin , benim lys 318 ya hesapladimda 2.7 mi 2.9mu oluyo bulamadim :/ buarada hangi bolume ve hangi uniye kayit yaptirdiniz ?

melmel

Vize sorunu !!!

Mesaj gönderen melmel » Cmt Kas 21, 2015 11:59 am

Freie Universitaet\'a yaptim yabanci dil bolumu, umarim hic kimsenin vizesinde sorun cikmaz :/

Crni

Vize sorunu !!!

Mesaj gönderen Crni » Cmt Kas 21, 2015 12:11 pm

Aynen kardes :( sommer semester icinmi ?