Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Damlasakizi - Damla

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
damlasakizi

Damlasakizi - Damla

Mesaj gönderen damlasakizi » Pzt Tem 13, 2009 11:57 pm

merhabalar bende damla eskisehirden oss puanim ii gelmeyince avusturya unilerini arastirmaya basladim sonra yaa napcam avusturyayi almanyaya gideyim dedim :) arastirmaya basladim yardima ihtiyacim var :)

memo

Damlasakizi - Damla

Mesaj gönderen memo » Sal Tem 14, 2009 12:14 am

Belli ki sende saglam bir site bulunca direk yazayim demissin en acilinden telasa gerek yok 11 sayfanin tumunu oku aklina takilacak bisi kalmaz :)

romeo-87

Damlasakizi - Damla

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal Tem 14, 2009 12:25 am

hosgeldin damla,aklina ne tur soru geliyorsa arama motoruna yaz,cunku emin ol ki soracaklarinin nerdeyse yuzdedoksani coktan sorulmus ve cevaplanmis.onlardan ziyade farkli ve yeni sorularin varsa memnuniyetle arkadaslar yardimci olacaktir,bende tabi,bu arada memo sende hosgeldin gec oldu temiz oldu :D

damlasakizi

Damlasakizi - Damla

Mesaj gönderen damlasakizi » Sal Tem 14, 2009 12:41 am

tesekkur ederim aslinda biraz kafam karisti siteniz cok degisik geldi zaten bu siteye kadar o kadar fazla sitede arastirma yaptimki genel olarak bilgi sahibiyim ama hala kafamda soru isaretleri var mesela bunlardan biri dil problemi yaratmayan universiteler ve bolumler yillik harclari hakkinda ... yardimci olupda yonlendirrseniz cok sevinecegim :)

memo

Damlasakizi - Damla

Mesaj gönderen memo » Sal Tem 14, 2009 12:43 am

http://www.deutschstudent.de/news_cats.php burdan buyur :D tm istedigin blgiler .

damlasakizi

Damlasakizi - Damla

Mesaj gönderen damlasakizi » Sal Tem 14, 2009 12:57 am

ya bana bu bilgi biraz acele lazim..
dil sarti olmayan okullar hangiiler :) Sachsen-Anhalt yakinlarinda bir universitede varmi ??

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Damlasakizi - Damla

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 14, 2009 1:30 am

oss den bir universiteye yerlestirildin mi yoksa daha bu senemi girdin ?

damlasakizi

Damlasakizi - Damla

Mesaj gönderen damlasakizi » Sal Tem 14, 2009 1:46 am

bu sene girdim daha

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Damlasakizi - Damla

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 14, 2009 1:51 am

peki o zaman hem sevinebilirsin hem uzulebilirsin.. osym den bir universiteye ( 4 yillik -- ozel de olabilir ) yerlestirilmedigin surece zaten almanya da okuyamazsin..yani bu semesterki sureyle bi alakan yok.. 2yillik bir bolume de yerlesirsen bitirmen gerekiyor.. o yuzden bu semester icin zaten basvuru yapma durumun yok.. puanlarin dusukse 4 yillik ozel uni leri tercih edersin, tutarsa oraya kayit yaptirmazsin o belgeyle yani ozel bir universiteye yerlestirildigini gosteren belgeyle sifir almanca ile kabul veren unilere ( sitede bulabilirsin ) 15 ocaga kadar basvuru yapip gelecek nisan ayinda baslayan yaz semesteri icin basvuru yapabilirsini.. nisan a kadar beklemiycem ben diyorsan, 4 yillik uni yi kazaninca ozel bir dil kursu ile dil kursu vizesi alip gelirsin.. vs. vs.

damlasakizi

Damlasakizi - Damla

Mesaj gönderen damlasakizi » Sal Tem 14, 2009 1:57 am

peki zaten oraya okumaya gidince illa almanca ogrenicez ama bu almanca dil kurslari universitelrin bunyesindemi oluyor yoksa ayri kurslarmi ki bildigim kadariyla ayri kurslar biraz daha pahalica.. dil kosulu problemi cikarmayan universitelr oldugu yaziyordu egitim danismanligi kisminda bunlar hengi universitelerde mevcut?

der Nordostwind

Damlasakizi - Damla

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Tem 14, 2009 11:57 am

hos geldin, dil kosulu cikarmayan?
universitenin dsh kursuna yazilmak icin belirli bir seviyede almanca isteniyor. dedigin o sanirim. nrw eyaletinde bildigim paderborn ve duisburg-essen var...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Damlasakizi - Damla

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 14, 2009 4:13 pm

bazi ozel dil kurslari universitelerin kendi dil kurslarindan da ucuz.. onlarla da gelebilirsin.. tabiki zaman kaybetmeyim diyorsan.. bunun disinda ocak 15 e kadar basvuru yapip nisan da da baslayabilirsin uni dil kurslarinda.. ( tabi sifir almanca ile kabul veren )

damlasakizi

Damlasakizi - Damla

Mesaj gönderen damlasakizi » Sal Tem 14, 2009 10:45 pm

dil kursunu burada halledersem eger.. sinavlar zormu? avusturyadaki sitem de buna benzemiyomu ben ilk onu arastirdigim isin kafam cok karisti :S birde sey artli olarak bir universiteye kayit oldugum zaman 1 yil icinde mi ogrenmem gerekiyo dili ?