Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Ve Garantor

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Semihgo

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen Semihgo » Pzt Kas 16, 2015 9:25 pm

Simdi yarin Vize gorusmesine gidicem, bloke hesap yaptirdim. Para yatirildi.
Bu seneyi bloke hesapla tamamlayip , birdahaki Vize uzatmada Blocke hesap olmasi Sart mi ?
Kuzenim garantor olsa uzabilir miyim ?
Ya da tekrar tekrar her seferinde gerek var mi Blocke hesap yada Garantor e ?
Veeee Vize icin tavsiyeleriniz var mi ?
Cok tesekkur ederim simdiden 😺

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 17, 2015 10:45 am

Bir yil sonra tekrar bloke sart olurmu, olursa ne kadar blokede gormek isterler kesin birsey soyleyemeyiz. Garantor bulabilirsen blokeye gerek kalmaz bir daha. Vize icin tavsiyeleri vize ani defterinde bulabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

defneasli

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen defneasli » Sal Kas 17, 2015 2:04 pm

Merhaba, ben de vize icin garantorluk evragi surecine girdim. Ancak oradaki garantor olacak ailem cok konuyu bilemedigi icin dogru izah edemiyor yabancilar subeye. Bu yuzden Almanca mail olusturttum yabancilar polis anlayabilsin diye. Su okula basvuruldu su kadar surede bu universite benim su su su evraklarimi inceledi ve sartli kabul yazisi gonderdi simdi de garantor aile basvurmasi gerekiyor vb diye. Sizce yeterli olmus mudur? Yoksa yonlendirmek icin daha fazla ne yapilabilir? Aile, ilk subeye gittiginde polis: \'siz isletme sahibisiniz 24 bin euro teminat ya da tapu sunmak zorundasiniz kefalet olarak\' demis. Isci olunca farkli isletme sahibi garantor olunca farkli mi uygulama oluyor? Simdiden tesekkurler.

Semihgo

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen Semihgo » Çrş Kas 18, 2015 12:28 pm

Ben bu konsolosluga parayi Swift le yatirdigim an aldigim dekont la gitsem Kabul etmezler mi ? Ne istiyprlar anlamadim KI ? Baana birisi cevap verirse cok sevonicem cok acil durumdayim cunku

mustifiz

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen mustifiz » Çrş Kas 18, 2015 12:58 pm

[quote]defneasli tarafindan yazilan metin:

Merhaba, ben de vize icin garantorluk evragi surecine girdim. Ancak oradaki garantor olacak ailem cok konuyu bilemedigi icin dogru izah edemiyor yabancilar subeye. Bu yuzden Almanca mail olusturttum yabancilar polis anlayabilsin diye. Su okula basvuruldu su kadar surede bu universite benim su su su evraklarimi inceledi ve sartli kabul yazisi gonderdi simdi de garantor aile basvurmasi gerekiyor vb diye. Sizce yeterli olmus mudur? Yoksa yonlendirmek icin daha fazla ne yapilabilir? Aile, ilk subeye gittiginde polis: \'siz isletme sahibisiniz 24 bin euro teminat ya da tapu sunmak zorundasiniz kefalet olarak\' demis. Isci olunca farkli isletme sahibi garantor olunca farkli mi uygulama oluyor? Simdiden tesekkurler.[/quote]
garantor olacak kisi subeye gidecek egitim amacli yanima gelecek kisi icin basvuruyu yapacagim zaten oradaki sorumlu basvuru formu doldurtucak(senin pasoport bilgilerin ve adresini forma yazmak icin istiycek) sonra garantor kisinin isyerinden ne kadar maas alidgina dair belgeler yada isletmeci ise ona gorebelge ibraz etmesi gerekecek sonunda oradaki kisi belglere bakarak kararini verecek.(benim garantor kuzenim ettlingen yabanci subesinde birgunde garantorluk belgesini aldi).

defneasli

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen defneasli » Çrş Kas 18, 2015 1:55 pm

Tesekkur ederim bilgi icin. Ben de durumu bu sekilde aktardigim halde pek yapamadilar demek, polis bu sekilde tepki vermis :/ . Benim okula gonderdigim belgelerin ciktisini alip tekrar gidecekmis, bide o yukarida bahsettigim sureci anlatan Almanca maili gosterecek. Isletme sahibi olunca farkli bir prosedur uygulaniyor mu bu konuda bir bilginiz var mi peki? Ve Garantorluk Belgesinde ozel bir not bulunmasi gerekiyor mu egitim icin burada olacak vb diye. Benim sartli kabul oldugu icin belki yazan sey degisiyordur :s

melmel

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen melmel » Çrş Kas 18, 2015 2:04 pm

Son Zamanlardaki yogunluk nedeniyle randevusuz gidilmiyor subeye (en azindan Berlin\'de bu sekilde) ve mail olarak senin garantorun net gelirini gosteren bir belgeyi yollamasi gerekiyor.

mustifiz

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen mustifiz » Çrş Kas 18, 2015 2:08 pm

o gorevli garantor hakkinda fazla bilgisi yoktur bence.evet gerekiyor oraya gelme amacina dil kursu ve universite egitimi icin soylemeleri gerekiyor(almanca dil kursuna ihtiyacin yoksa sadece universite yada master icin oldugunu )..isletme sahibi olarak bilgim yok ama ayri prosedur zannetmiyorum sizin masraflarini karsilyacagini gosteren belge versin yeterlidir.bu benim garantor belgesindeki gitme amacimi belirten kisim.
http://i.hizliresim.com/n2q32V.jpg

Semihgo

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen Semihgo » Çrş Kas 18, 2015 2:35 pm

Allah rizasi icin bir bakin heele, cok acil benimki..
Simdi ben bu deutsche bank hesabina herhangi bir bankadan Iban numarasi ile Swift seklinde yatirdim parayi. Elimde dekont var . bu yeterli mi vizede yoksa benim hesaptan kendim mi gostermem lazim hesabimda 8090 euro var diye ??

melmel

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen melmel » Çrş Kas 18, 2015 2:45 pm

Bana dun konsolosluktaki bayan dekontta olur dedi gerci zaten bankanin kendisi haber veriyor konsolosluga.

Semihgo

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen Semihgo » Çrş Kas 18, 2015 3:00 pm

Ya normalde bende sadece aldigin dekont yeterli diye biliyordum.
Hala Emin degilim nasil yapilacagi hakkinda, biri yeter diyor oteki Banja konsolosluga haber ediyor sanada mail gekiyor 2 gun sonra ondan sonra gidiceksin vizeye diyorlar. Ben Geld im Istanbuls rezil oldum bugun, yarina kaldi tekrar randev aldim

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen Alpertaskin » Çrş Kas 18, 2015 4:13 pm

DB sana paranin hesabina gectigine onaylandigina dair mail atiyor parayi hesaba yatirdiktan 2 ile 10 is gunu arasinda. Ben o belgeyi goturdum.
Hayallerinin pesinden kos. Bir gun mutlaka yorulacaklardir...
Maschinenbau

Sue

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen Sue » Çrş Kas 18, 2015 11:06 pm

Arkadaslar siteyi iyi arastirdiginizda bu konu fazlasiyla paylasildi ki Bloke hesaba paranin yatirildigina dair mail en onemli evraklar arasinda! Size tavsiyem o paranin yatirildigina dair onay maili geldikten sonra vize randevusu almaniz aksi takdirde basvurunuz kabul edilmeyebilir ya da eksik evrak olarak isleminiz fazlasiyla uzar.

defneasli

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen defneasli » Cmt Kas 21, 2015 12:05 am

Selam herkese, acil bir sey danismak istiyorum. Garantorluk icin tanidigimiz kisi; yabancilar subeye en sonunda tekrar gitti. Ve bugun soyle bir durum olmus yabancilar dairesi oncelikle son 3 aylik maas bordrosunu istemis.
Bu da tanidigimizda yok. Cunku isveren direkt kendisi. O da; bordro yok ama is yerim var demis. Is yerinin gelir gider bilancosunu istemisler, bilancoyu goturmus.
\'Limitet sirket bu\' diyerek kabul etmemisler. O, resmi sirketin muduru gozuktugunden sirketi guvence olarak kabul edemezlermis.
Eger is yeri direkt tanidigimizin adina olsaymis ve pozitif bilancosu varsa kabul edeceklermis. O da olmadigi icin incelenemezmis.
Ben anlayamiyorum, bir yerde bir hata mi yapiyorum acaba ya da yanlis mi ilerliyor surec? Otel isletiyorlar orada ve polisler incelenemez diyor.

Crni

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen Crni » Cmt Kas 21, 2015 12:30 am

[quote]defneasli tarafindan yazilan metin:

Selam herkese, acil bir sey danismak istiyorum. Garantorluk icin tanidigimiz kisi; yabancilar subeye en sonunda tekrar gitti. Ve bugun soyle bir durum olmus yabancilar dairesi oncelikle son 3 aylik maas bordrosunu istemis.
Bu da tanidigimizda yok. Cunku isveren direkt kendisi. O da; bordro yok ama is yerim var demis. Is yerinin gelir gider bilancosunu istemisler, bilancoyu goturmus.
\'Limitet sirket bu\' diyerek kabul etmemisler. O, resmi sirketin muduru gozuktugunden sirketi guvence olarak kabul edemezlermis.
Eger is yeri direkt tanidigimizin adina olsaymis ve pozitif bilancosu varsa kabul edeceklermis. O da olmadigi icin incelenemezmis.
Ben anlayamiyorum, bir yerde bir hata mi yapiyorum acaba ya da yanlis mi ilerliyor surec? Otel isletiyorlar orada ve polisler incelenemez diyor.[/quote]

Bloke hesap :yummy

defneasli

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen defneasli » Cmt Kas 21, 2015 7:25 pm

Sartli kabul ya sonucta 1 yil dil egitimi alacagim. Direkt dil okulu bulup dil okuluna gitmis olsam? Yine de garantor veya bloke hesap gostermem gerekiyor mu? Normal bir davet yazisi almis olsam o tanigimdan yani? Sonra da gerekiyorsa turkiyeye donup direkt ogrenci vizesine basvurmus olurum dil yeterliligini saglayip? Ama ilk etapta normal dil kursuna gitmis gbi olacagim. ?

mustifiz

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen mustifiz » Cmt Kas 21, 2015 7:27 pm

tabiki vize icin birisini gostermen gerekiyor.

defneasli

Bloke Hesap Ve Garantor

Mesaj gönderen defneasli » Cmt Kas 21, 2015 8:19 pm

Tamam da garantor gibi mi yine? Cunku normal davet yazisi ile ogrenim icin istenen garantorluk yazisi ayri diye biliyorum. Bunu sormaya calistim aslinda. Almanya icin de boyle midir diye?