Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
missniss

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen missniss » Pzr Kas 15, 2015 9:48 pm

Merhabalar , 19 ekimde Ankara\'da vizeye basvurdum. Sanirsam belgelerim Almanya\'ya ulasmistir :) Vizemin akibeti hakkinda bilgi almak icin yabancilar subesiyle gorusmek istiyorum ama internette herhangi bir telefon numarasi veya e-mail adresine rastlamadim. Yardimci olabilecek birileri var mi ?

Bu arada basvurdugum okul Justus Liebig Universitat Giessen yani belgelerim Giessen\'e gitmistir diye dusunuyorum.

Sue

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Sue » Sal Kas 17, 2015 2:43 pm

Herkese merhabalar
7 Ekimde Istanbul Alman Konsoloslugundan Berlin\'de Yogunlastirilmis Dil kursu icin basvurmus oldugum vizemi bugun almis bulunuyorum. Toplamda 40 gun surdu.
Vize gorusmem iyi gecmisti genel olarak cok soru sorulmadi. Orada akrabam olup olmadigi, nicin dil ogrenmek istedigim gibi klasik bir kac soru gelmisti.. Evraklarimin hepsi tamdi Ayrica Goethe A2 Sertifikam ve katilim belgelerim vardi.
Vize surecinde ve sonrasinda herkese bol sans diliyorum. Deutschstudent ailesine onemli bilgilendirmeler icin de cok tesekkur ederim. Herkese sevgiler..

yilmazsln

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen yilmazsln » Sal Kas 17, 2015 4:01 pm

hayirli olsun vizeniz :) biraz ayrintilardan bahseder misiniz yani hangi belgeleri verdiniz kac aylik kursunuz?

Sue

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Sue » Sal Kas 17, 2015 6:44 pm

Tesekkur ederim. Belgelerim konsoloslugun istedigi tum belgeler.
Kurs ise 8 ay.

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alpertaskin » Çrş Kas 18, 2015 10:44 am

17.11.2015 saat 09:00 da Ankara da vize randevuma girmis bulunmaktayim. Ilk once ups den kargo fisi aldim tabi (ups gorevlisinin artistligini de hic anlayamadim. Sanirsin vizeyi o verecek bana :P ). Sonra evraklarimi duzenlemesi icin gorevlinin yanina gittim duzenledi tek tek. (fotokobileri duzenli olsun diye dosyalara koymustum geri cikarttirdi hepsini bana :| ) Daha sonra guvenlik gorevlisinden sira numarasi aldim ve basladim beklemeye. Bu arada her yer Suriyeli ve bir suru cocuklariyla doluydu. Yaklasik yarim saatlik beklemenin sonunda sira numaram yandi ve gectim gorevlinin yanina. Evraklarimi aldi basladi incelemeye. Motivasyon mektubunu okuyup okumadigini dahi bilmiyorum cunku bana hic soru sormadi. O kadar hazirlandim verecegi sorulara su cevaplari veririm diye Gurkan beyden tuyolar aldim vize ani defterlerini okudum sadece 1 soru sordu o da nerede kalacaksin?
Ben de daha belli degil kabul aldigim universiteden yurt basvurusu yapabiliyorum fakat yurt basvurusunu vize gelmeden almiyorlar vize cikinca basvuru yapacagim o zamana kadar wg veya ozel otel tarzi yerlerde kalacagim dedim buna da hic cevap vermedi. Asik suratli ve cok kilolu bir bayandi. Daha sonra disarida beklememi beni cagiracagini soyledi. Evraklarimi sefine goturdu sanirim. O sirada baska bir bayani aldi. 15 dk sonra adimi okudu ve gittim yanina yine bilgisayara bir seyler kaydediyordu. Ben soru sormasini beklerken yine bir sey sormadi ve gidebilirsiniz ev de kargoyu bekleyeceksiniz dedi. (Ben en azindan neden Almanya,okulun bitince ne yapacaksin gibi sorular sormasini beklerken gidebilirsiniz dedi bana :help ) Bende tesekkur edip ciktim.

Bilmiyorum sonuc ne olacak. Sanki kalacak yerin belli olmadigindan dolayi bir ret vereceklermis gibi geliyor bana. Soru sormamasi da korkuttu acikcasi beni. Almanya ya evraklari gondermeden geri bana gonderecekler diye bir dusunce sardi beni.

Siz ne diyorsunuz arkadaslar?

Ek olarak konsolosluga goturdugum belgeler:
-Onlisans diplomasi+tercumesi
-motivasyon mektubu (Almanca)
-deutsche bank hesap acildigini gosterir belge
-universite kabul belgesi
-dil kursu kayit belgesi
-CV (Almanca)
-seyahat saglik sigortasi
-nufus kayit ornegi ve ikametgah
-askerlik tecil belgesini almadi
-transkript(ingilizce)
-lise diplomasi+tercumesi
-osym yerlesti belgesi+tercumesi
-staj yaptigim yerleri gosterir belge+tercumesi
-Dil kursu belgesi+tercumesi
-Aldigim sertifikalar+tercumeleri
Hayallerinin pesinden kos. Bir gun mutlaka yorulacaklardir...
Maschinenbau

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Kas 18, 2015 12:54 pm

Gecmis olsun, gayet iyi duruyor , dert etme hic kendine ;)

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alpertaskin » Çrş Kas 18, 2015 3:49 pm

Aynen olmasi gereken gibi gecti sanirim.Tesekkur ederim.
Maschinenbau

edward witten

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen edward witten » Çrş Kas 18, 2015 3:54 pm

arkadaslar heidelberg yabancilar subesinin mail adresini bilen var mi? 58 gun oldu daha vizeden haber yok :)

Simbiyotikliken

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Prş Kas 19, 2015 3:28 am

Arkadaslar sair etti beni bu vize.. Sizinlede paylasmak istedim :)

Ben pasaportu verdigimden beri kendi etrafinda 50 kere dondu dunya.
Ona sorarsaniz lafi bile edilmez mikroskobik bir zaman, bana sorarsaniz 50 gunu omrumun.
Simdi ucuncu maasini dusunuyor,
Ben pasaportu verdigim zaman atanan ogretmenler..
Sonbahar bitmemis, soguklar baslamamisti ben pasaportu verdigim zaman..

Turistik vizeye basvuran Osman
Ben pasaportu verdigim zaman
Alti gunu doldurup cikti almanyaya
Dolasti bi vakit
Sonra tekrar dondu yurda
Bi hatun bulup geri cikti avrupaya
Dun mektubu geldi, vatandaslik alacakmis bi kac yila

Ben pasaportu verdigim zaman, henuz ikincisi baslamamisti genel secimlerin
Simdi baskanliktan soz ediyor..

Ben pasaportu verdigimden beri 50 kere dondu dunya,
Ve ayni umutla tekrar ediyorum yine;
Olurda tamam derse alman...
Gayrisi
Mesela benim 50 gun beklemem, laf-u guzaf...
"Eger elli uc dakikam olsaydi,” dedi kucuk prens, “bir su pinarina dogru agir agir yururdum.”

yilmazsln

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Kas 19, 2015 4:53 pm

mukemmel olmus sitenin anasayfasina eklenmeli :P :)

ayberkakturk

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ayberkakturk » Prş Kas 19, 2015 8:38 pm

28 nisanda basvurdugum vizeden bugun red geldi yaklasik 220 gun bekledikten sonra hemde, sebebi de ben burda universiteyi yarim birakmistim orda yeni uni okumak istiyorum demistim, onlarda sizin kendi ulkenizde okumadiginiz icin bizim ulkemizde okuyacaginizi inandirici bulmuyoruz demisler isin garibi vizeyi beklerken okulu bitirdim :)

Simbiyotikliken

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Cum Kas 20, 2015 8:04 pm

[quote]ayberkakturk tarafindan yazilan metin:

28 nisanda basvurdugum vizeden bugun red geldi yaklasik 220 gun bekledikten sonra hemde, sebebi de ben burda universiteyi yarim birakmistim orda yeni uni okumak istiyorum demistim, onlarda sizin kendi ulkenizde okumadiginiz icin bizim ulkemizde okuyacaginizi inandirici bulmuyoruz demisler isin garibi vizeyi beklerken okulu bitirdim :)[/quote]

Aman hocam 220 gun nedir? Iyice umudu kesmeye baslamistim bu da tuz biber oldu :)
"Eger elli uc dakikam olsaydi,” dedi kucuk prens, “bir su pinarina dogru agir agir yururdum.”

Advertiser

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Advertiser » Cum Kas 20, 2015 8:39 pm

Merhaba Arkadaslar,
20 ekimde basvurdugum vize bugun itibariyle onaylanip geldi. Vizem 30 gunde sonuclandi. Bugune kadar tum asamalarda bana cok yardimci olan Gurkan beye emekleri icin sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum. Umarim bekleyen herkes bu mutlu haberi en kisa zamanda alir.

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alpertaskin » Cum Kas 20, 2015 9:32 pm

17 kasim da basvurdugum vizeme bugun 20 kasimda 3 gun sonra ret geldi. Vijdansizlar belkide ben daha konsolosluktan cikmadan pasaportuma visa applied diye 17 kasim tarihli muhru vurmuslar. Ret sebebi de myo dan mezun olduktan 1 sene sonra basvurdugum icin daha yuksek bir dil belgesi (B1) istiyorlarmis (benim A1 belgem var). Boyle sacma bir sey olabilir mi? Benim Turkiye de kursa gitmem sadece zaman kaybi olur. Ki birde onlarin istedigi kursdan almam lazim mis sertifikayi (Goethe veya Osd) bunlar Kirsehirde yok bu kurslara gitmem icin bir Istanbul ya da varsa Ankarada yasamam gerekecek. Zaten A1 belgem var Almanya da yerinde ogrenmek varken neden boyle bir ret verirler anlamadim gitti.

Ha birde vijdansiz gorevli cikarken bana kargonuzu evde bekleyeceksiniz dedi su kadar surede gelir ne demedi biliyordu kesin bari orda verseydi ret muhurlu pasaportumu birde umut verdi.

Itiraz edecegim arkadaslar ama yine ayni sebebten ille de B1 belgesi isteriz diye tuttururlarsa ne yapabilirim B1 belgesi alamam daha fazla zaman kaybedemem onun yerine dgs ye hazirlanirim daha iyi. Ama bu isin sonuna kadar gitmek istiyorum bu yaptiklari haksizlik ve hic dil belgesi olmayanlara da vize verdikleri oluyor.

Gurkan bey de arastiriyor sagolsun ama sizinde tavsiyelerinizi ya da basindan benzer olay gecen varsa dinlemek isterim.
Maschinenbau

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alpertaskin » Cum Kas 20, 2015 9:37 pm

Ha bir de sevindigim tek nokta yukarda yazan arkadasin ki gibi 220 gun sonra gondermediler en azindan reddi. Vijdansizlar.
Maschinenbau

mustifiz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mustifiz » Cum Kas 20, 2015 9:53 pm

almanya konsoloslugu yada almanya egitim ile ilgilenen birim sart koysada bizde kendimizi ona gore vize gorusmesine hazirlasak boyle olmuyor ki.bazen vizeyi sertifikasiz on kabul ile veriyor -sertifikali veriyor.ne yapcaz anlamiyoruz bu kadarda kati olunmamali bence.bu kadar emek ve zaman bosa gidiyor hakikaten.ins hepimiz icin iyi olur..

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alpertaskin » Cum Kas 20, 2015 10:51 pm

Aynen @mustifiz bununla ilgili net bir kural olsa ne onca emek ne de onca zaman bosa gitmez. Tabi bunun maddi manevi her turlu zarari oluyor. Ornek olarak B1 belgesi olmadan vize basvurusu alinmiyor diye bir kural olsaydi ben ona gore hazirlanirdim ve hayal kirikligina ugramazdim.
Avrupa hep insanlara,insan haklarina verdigi degerle sosyal demokratligiyla bilinir. Ama konsolosluklar bunu yalanliyor. Cunku fahri konsolosluklar ozellikle kaziklayacak insan ariyorlar ve insanlarin harcadigi emek hic umurlarinda degil.
Maschinenbau

mustifiz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mustifiz » Cum Kas 20, 2015 11:26 pm

kesinlikle.ben buna kiziyorum diger ulkelerden gelen ogrenciler gercekten cok rahatlikla turkiye gelebiliyorlar. anlamis degilim. hmmm

Crni

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Crni » Cum Kas 20, 2015 11:58 pm

Almanya konsolosu kendini bisi sanior ben dortmundun yabanci polisine cok gitdim , onlarda kendini bisi saniyo , ordakiler bi tuhaf

atakan06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atakan06 » Cmt Kas 21, 2015 12:14 am

Bende vize gorusmesine gitmistim. Karsimdaki bayan ayni anlattiginiz gibi davranmisti. Ama bir sorun olmadi. Bence kalacaginiz yerleri belirtmelisiniz gostermelikte olsa. Ben mesela gosterdigim yerde kalmayacagim. Yani fazla evrak goz cikarmaz. Bana belgeleri duzenleyen kadin bu kadar fazla fotokopileri ne diye getirdin demisti. Her neyse 2 gune gidiyorum. Allah vize bekleyenlerin yuzunu kara cikartmasin.

Behlul kacar ...

Kilitli