Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lise diploma puani hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Enigma

Mesaj gönderen Enigma » Pzt Kas 16, 2015 7:04 pm

Merhaba arkadaslar,ben lise 4 ogrencisiyim ve universiteyi Almanya\'da okumak istiyorum.Basvuru ve kabul sartlarini biliyorum ve burda okumak istedigim bolumu kazanirim onda bir sikinti yok.Hatta biraz yuksek puanli yerler de kazanabilirim.

Istedigim bolum olan Elektrik-Elektronik Muhendisligine girerim burda ama sikinti surda basliyor.Ben lise diploma puanim asagi yukari belli oldu.75-80 arasi bir puan ile mezun olacagim ama bu yuksek bir puan degil.

Sormak istediklerim: 1.Bu diploma puan acigini LYS\'de aldigim puan ile kapatma sansim var midir? (75-80 arasi diploma puanim olacak)

2.Bu sitede okudugum NC makalesine gore Elektrik-Elektronik Muhendisligi icin NC gerekliligi yokmus.Sadece 2 tane FH okulu.Ben burda sadece universite kazanip iyi veya orta halli universitelerden sartli kabul alabilir miyim acaba?

melmel

Mesaj gönderen melmel » Pzt Kas 16, 2015 7:19 pm

Eger NC yoksa isterseniz okul sonuncusu olun girebiliyorsunuz. Benim NC 3,0 ve alaninda Avrupa\'nin en iyi okullarindan birine girdim NC olmadigindan dolayi.

Enigma

Mesaj gönderen Enigma » Pzt Kas 16, 2015 7:30 pm

Elektrik elektornik muhendisligi icin NC sistemi yok diyordu makalede. Yanlisim var mi? Eger Nc yoksa TU9 universitelerine girme sansim var midir acaba ?

melmel

Mesaj gönderen melmel » Pzt Kas 16, 2015 7:37 pm

[quote]Enigma tarafindan yazilan metin:

Elektrik elektornik muhendisligi icin NC sistemi yok diyordu makalede. Yanlisim var mi? Eger Nc yoksa TU9 universitelerine girme sansim var midir acaba ?[/quote]

RWTH Aachen\'de yok mesela. TU Berlin\'de de yok. Tek tek bakman gerekiyor, NO NC yazmasi lazim.

Enigma

Mesaj gönderen Enigma » Pzt Kas 16, 2015 7:55 pm

Peki NC olmadan alan universitelerden sartli kabul alma sansini arttirmak icin neler yapilabilir ?

melmel

Mesaj gönderen melmel » Pzt Kas 16, 2015 7:57 pm

Almanca biliyor musunuz? Biliyorsaniz direkt girebilirsiniz universiteye. Eger yoksa bazi TU9 universiteleri sartli kabul vermiyor, direkt olarak C1 belgenizle basvurmaniz gerekiyor.

Enigma

Mesaj gönderen Enigma » Pzt Kas 16, 2015 8:27 pm

Ne yazik ki yeterli Almancam yok ama ben Lise 1\'den beri Almanca dersleri aliyorum(ust duzey olmasa da) Lise not dokumunde yazar galiba. Bu bir arti olabilir mi sartli kabul icin? Sifir degilim Almanca\'da

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 17, 2015 10:10 am

Makalede cok acikca belirtilmisti: Lise mezunlarinin sadece LYS puanina bakilir zaten. NC yoksa LYS den 4 yillik bir bolum kazanmis olman yeterli. On kabul icin de universitenin belirledigi bir almanca seviyesi var ve onu da sertifika alarak gosterebilirsin. Daha neyi anlasilir degil?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Enigma

Mesaj gönderen Enigma » Sal Kas 17, 2015 4:32 pm

Physiker yoneticim dogru soyluyorsunuz makalede acikca belirtilmisti anlamistim ama bir kez de sizlere sormak istedim.Cunku uyelerden de bilgi almak istedim.Belki baska seyler de soylerler diye.Kusura bakmayin

Peki dil sertifikasini nerelerden alabilirim?Bitirdigimde okudugum liseden alabilir miyim?Cunku Almanca gormustum yoksa dil kursuna mi baslasam?

bskan

Mesaj gönderen bskan » Sal Kas 17, 2015 4:54 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Makalede cok acikca belirtilmisti: Lise mezunlarinin sadece LYS puanina bakilir zaten. NC yoksa LYS den 4 yillik bir bolum kazanmis olman yeterli. On kabul icin de universitenin belirledigi bir almanca seviyesi var ve onu da sertifika alarak gosterebilirsin. Daha neyi anlasilir degil?[/quote]

Hocam 4 yillik yerkestirme yeter diyorsunuz ya atiyorum ben mus bilgisayar yazsam ve istedigim universitenin ncsi olmasa kabul alir miyim ya vizede sorun cikartirlar mi sen dusuk puanli okulu kazanmissin diye? (Universite ve bolum tamamen rastgele yazilmistir)