Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yilmazsln

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzr Kas 08, 2015 3:36 pm

merhaba arkadaslar yarin iki aylik dil kursu icin kulturel vizeye basvuracagim burda bu sene universiteyi bitirdim a1 sertifikam var. ayrica 2 kere turistik gidip gelmistim ogrenci olarak. insan simdi haliyle tirsiyo. gidersem bu sirada Gurkan beyle ogrenci vizesinin hazirliklarini yapacagiz orda. benim sorum gidis amacimi belli eden bi yaziyi turkce yazsam sorun olur mu ? sonucta burdaki belgeler hep turkce.

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Pzr Kas 08, 2015 3:38 pm

[quote]yilmazsln tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar yarin iki aylik dil kursu icin kulturel vizeye basvuracagim burda bu sene universiteyi bitirdim a1 sertifikam var. ayrica 2 kere turistik gidip gelmistim ogrenci olarak. insan simdi haliyle tirsiyo. gidersem bu sirada Gurkan beyle ogrenci vizesinin hazirliklarini yapacagiz orda. benim sorum gidis amacimi belli eden bi yaziyi turkce yazsam sorun olur mu ? sonucta burdaki belgeler hep turkce.[/quote]
Ya almanca ya ingilizce. Almanca yazarsan daha iyi.

yilmazsln

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzr Kas 08, 2015 4:10 pm

tesekkur ettim :)

edward witten

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen edward witten » Çrş Kas 11, 2015 12:26 am

iyi gunler arkadaslar. ben 22 eylul vize gorusmesine gittim. liseyi bir yil once bitirmisim, almanca bilgi sifir, sartli kabul falan yok. uzun sureli dil okulu icin ulusal vizeye basvuru yaptim. bloke hesap hazir, dil okulu kabul mektubu var, evraklar hazir yani. vize gorusmesindeki bayan neden almanya ve neden almanca ogreniyorsun dedi? bende iste isvicrede egitim almak istiyorum, sinav icin almanca gerekli dedim. o zaman neden isvicreye gitmiyorsun diye tersledi. isvicre pahali, almanyada bir yillik dil okulu fiyati isvicrede bir aya bile yetmez dedim. ee o zaman isvicrede universite okuyunca nasil yetecek diye sordu. isvicreden burs alicam dedim. universiteyi sordu eth dedim, sonra ne okuyacaksin dedi? teorik fizik dedim. dedi sonra ne yapacaksin? akademisyen falan dedim. dedi peki ulkende almanca ogrendin mi? hayir dedim. peki almanyada nasil iletisim kuracaksin falan dedi. dedim iste ingilizcem iyi. sonra baska bir kadin cagirdi. almandi. alman kadin ne okumak istiyorsun, nerede okumak istiyorsun, ingilizce biliyorsun neden ingilterede, kendi ulkende ya da amerikada okumuyorsun dedi. hepsine cevap verdim. vize ucretini aldilar sonra gorusme bitti, vize cevabiniz 4-6 hafta arasinda sonuclanir dediler. 50+ gun gecti hala haber yok :)

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Çrş Kas 11, 2015 8:51 am

Buyuk ihtimalle turkiye\'de de almanca ogrenebilirsiniz gerekcesiyle red gelecek dostum. Umarim kabul gelir ama anlattigin kadariyla oyle.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Çrş Kas 11, 2015 10:19 am

6 ekimde izmirden munih icin basvurdugum dil okulu icin bugun yabancilar subesinde islemler bitmis. Olumlu yada olumsuz hicbirsey soylemediler, konsolosluktan pasaport gelecek gorecegim.
Izmir konsoloslugu yurtici krgo ile gonderiyo pasaportu kargoya verince telefona sms geliyomu bilgisi olan varmi ?

efsun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen efsun » Çrş Kas 11, 2015 10:52 am

Bana sms gelmemisti maalesef.

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Çrş Kas 11, 2015 10:56 am

[quote]efsun tarafindan yazilan metin:

Bana sms gelmemisti maalesef. [/quote]
Hadi ya izmir konsoloslugu cok dandik gercekten. Benim oturdugum yerdeki yurtici kargo cok yogun calisiyo eve teslim olcaklari 2 gun sonra teslim ediyo. O zaman hergun aricam adima gelen kargo varmi bakacam yapcak birsey yok.

efsun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen efsun » Çrş Kas 11, 2015 11:10 am

Bana cok hizli gelmisti pasaportum, sms beklerken bir anda kendisi cikti geldi :) sizin de oyle olur diye dusunuyorum. Ha ama izmir konsoloslugunun dandikligine gelince evet haklisiniz ben de sevmem orayi.

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Çrş Kas 11, 2015 12:25 pm

Sms Ankara\'da da gelmez. Ups pasaport departmani bizzat soylemisti. Herhangi bir bildirim almazsiniz en iyi ihtimal burayi gun asiri aramaniz demisti.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Cum Kas 13, 2015 10:18 am

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

Sms Ankara\'da da gelmez. Ups pasaport departmani bizzat soylemisti. Herhangi bir bildirim almazsiniz en iyi ihtimal burayi gun asiri aramaniz demisti.[/quote]
Yurtici kargoda pasaport depertmani gibi birsey olmadigindan sikintili. Cunku adam icinde ne oldugunu bilmez umrunda da olmaz herhangi birsey sanip 2 gun sonraya salliyorlar. En iyisi hergun gidip subesye bakmak.

WooDs

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen WooDs » Cum Kas 13, 2015 12:22 pm

hayirlisi olsun :D bende korkuyorum baya konsolosluktan :( su sartli kabulu aliyim da , benim basvuru yapacagim uni. uni assistden degil uninin kendisi tarafindan yapiyor. cok fazla surermi incelemeleri ?

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Cmt Kas 14, 2015 9:39 am

6 ekimde izmirden basvurmustum pasaport bugun geldi. Red yemisim, sebep olarakta gelis ve cikisiniz inandirici gelmedi yazip gondermisler:) itiraz etmeye hic gerek yok nasil olsa baska bahane bulacaklar.
Bekleyen herkese sabir diliyorum. Bol sans.

WooDs

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen WooDs » Cmt Kas 14, 2015 11:18 am

Cok uzuldum :( universite-dil kursu icinmiydi vize?

melmel

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen melmel » Cmt Kas 14, 2015 11:36 am

[quote]NoCNTRL tarafindan yazilan metin:

6 ekimde izmirden basvurmustum pasaport bugun geldi. Red yemisim, sebep olarakta gelis ve cikisiniz inandirici gelmedi yazip gondermisler:) itiraz etmeye hic gerek yok nasil olsa baska bahane bulacaklar.
Bekleyen herkese sabir diliyorum. Bol sans.[/quote]

Haydaa neden?

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Cmt Kas 14, 2015 3:44 pm

[quote]WooDs tarafindan yazilan metin:

Cok uzuldum :( universite-dil kursu icinmiydi vize?[/quote]
Hayir sadece dil kursu 6 ay munih.

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Cmt Kas 14, 2015 3:46 pm

[quote]melmel tarafindan yazilan metin:

[quote]NoCNTRL tarafindan yazilan metin:

Bekleyen herkese sabir diliyorum. Bol sans.[/quote]

Haydaa neden?[/quote]
Dedigim gibi kurs bittikten sonra almanyadan gitmeyecegimi dusunmusler bu kadar salakca birsey yok:) butun evraklar tamam istedikleri gibiki is icin gittigimi belirttim tum calistigim yerlerdeki pozisyonlari almancaya ihtiyacim oldugunu vs. Herseyi birakip asmanyasa kacak kalacagima inanmislar:) diyecek birsey yok zaten dun gece fransadaki teror saldirisindan sonra butun avrupa kapilari kapamis. Herkese bol sans cok zor is.

WooDs

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen WooDs » Cmt Kas 14, 2015 3:58 pm

[quote]koraydonmez tarafindan yazilan metin:

30 EYLULDE BASVURDUGUM VIZEDEN BUGUN RET GELDI ITIRAZ DILEKCESI NASIL YAZICAZ BILEN VARMI?[/quote]

Neden

WooDs

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen WooDs » Cmt Kas 14, 2015 4:22 pm

Avrupa kapilarini kapatti biliyorum , saglik olsun , herkese gecmis olsun

missniss

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen missniss » Pzr Kas 15, 2015 9:48 pm

Merhabalar , 19 ekimde Ankara\'da vizeye basvurdum. Sanirsam belgelerim Almanya\'ya ulasmistir :) Vizemin akibeti hakkinda bilgi almak icin yabancilar subesiyle gorusmek istiyorum ama internette herhangi bir telefon numarasi veya e-mail adresine rastlamadim. Yardimci olabilecek birileri var mi ?

Bu arada basvurdugum okul Justus Liebig Universitat Giessen yani belgelerim Giessen\'e gitmistir diye dusunuyorum.

Kilitli