Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Reddi, Itiraz, Mahkeme, Turistik Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
geealceah

Mesaj gönderen geealceah » Çrş Kas 11, 2015 5:43 pm

Merhaba Arkadaslar,
2 ekimde Ulusal Vize basvurusunda bulunmustum. Mantikdisi bir nedenden oturu basvurum reddedildi. Ben normalde itiraz etmeyecektim ama nedenleri haksiz ve irkci oldugu icin itiraz etmeye karar verdim. Dun itiraz mektubumu yolladim. Ona da red gelirse mahkemelik olmayi bile dusunuyorum.

Sorum su: Itiraza da red gelme olasiligi nedir?

Mahkemelik olmamiz durumunda ne olur?

Bir de bu surec devam ederken, ben yine almanyaya turistik vize basvurusunda bulunabilir miyim? Basvurursam ne olur? turistik icin de red yer miyim?

Yarcimci olursaniz sevinirim
Sevgiler

WooDs

Mesaj gönderen WooDs » Çrş Kas 11, 2015 6:18 pm

oraya uni icin giden ulusal vizesimi almasi gerekiyor ? yoksa ogrenci vizesi diye mi geciyor ?? benide baya korkuttunda :D red sebebini cok merak ettim

geealceah

Mesaj gönderen geealceah » Çrş Kas 11, 2015 6:26 pm

Teorik olarak iki tur vize vardír:
a)90 gunden az olan
b)90 gunde fazla olan

a grubu vizeler turistik ticari egitim vs olabilir. Ve bu tur vizeler schengen vizesi olarak adlandirilir. Baskonsolosluk veya buyukelcilikler verebilir direk.

b grubu vizeler de turistik ticari egittim vs. olabilir. Ve but tur vizeler ULUSAL VIZE diye adlandirilir. Ulusal vizeler genelde orada yasamak istedigin sehrin yabancilar dairesi tarafindan verilir.

yani ogrenci vizesi diye bir sey yok. uzun sureli vizeye ihtiyac duydugun icin egitim amacli Ulusal Vize var...

Benim red nedenim daha once benzeri olmayan sacmasapan bir neden. Forumda bir yerde yazmistim... Bir de korkmana gerek yok. Evraklarin tamam ise ve red yemen icin bir gerekcen yok ise... sikinti da yok!
Iyi sanslar. Simdi benim sorularima donelim :)

WooDs

Mesaj gönderen WooDs » Çrş Kas 11, 2015 7:32 pm

Bilgilendirdigin cok tesekkur ederim :)

lordinyus01

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cmt Ara 12, 2015 12:13 am

[quote]geealceah tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar,
2 ekimde Ulusal Vize basvurusunda bulunmustum. Mantikdisi bir nedenden oturu basvurum reddedildi. Ben normalde itiraz etmeyecektim ama nedenleri haksiz ve irkci oldugu icin itiraz etmeye karar verdim. Dun itiraz mektubumu yolladim. Ona da red gelirse mahkemelik olmayi bile dusunuyorum.

Sorum su: Itiraza da red gelme olasiligi nedir?

Mahkemelik olmamiz durumunda ne olur?

Bir de bu surec devam ederken, ben yine almanyaya turistik vize basvurusunda bulunabilir miyim? Basvurursam ne olur? turistik icin de red yer miyim?

Yarcimci olursaniz sevinirim
Sevgiler[/quote]

Merhaba

Sana tavsiyem hic mahkemeyle ugrasip heder etme kendini 2 yil felan suruyormus o kadar stress para zaman degmez bende basta boyle dusunmustum almanyadaki bir avukat bana bunu soyledi elde edecegin sonucda seni tatmin etmeyebilir. tekrar basvurursan eger mahkemeden daha iyidir . diger bir husus eger ankaradan basvurmussan orakilerin mantigi su sekilde calisiyor hemen red verelim kurtulalim cidden istiyorsa bir daha basvururur bi 60 euro daha fazla cebe girer :)