Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mustifiz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mustifiz » Pzr Kas 01, 2015 1:59 am

[quote]bruce43 tarafindan yazilan metin:

Bende vizeye gidicem ama kafama takilan bazi sorular var bana mail olarak atilan vize basvuru formu Ulusal vize basvuru formu olarak geldi ama ben ogrenci vize basvurusunda bulundum ayni seymi? Oburku sorum ise bu vizenin cikmasinda Almanya dogumlu olmam ve daha once giris cikis yapmamda bir etkisi olurmu ?[/quote]
90 gunden fazla kalmayi planladiginiz icin ulusal vize almaniz gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
zeygoc

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen zeygoc » Sal Kas 03, 2015 1:50 pm

22 eylulde izmirden augsburg icin basvurdugum ve 5 ekimde de eksik belgemi verdigim vizem nihayet onaylandi.seyahat saglik sigortasinin suresi doldugu icin bir tane daha yaptirmami istediler daha sonra pasaport basima gidecekmis.telefondaki kadin kesin bir sey soyleyemem ama bu cuma pasaportunu alabilirsin dedi.yani vize surecim asagi yukari 45 gun surdu.uni de bir ay ders kacirdim ama sonuc olarak onay geldi.buna da sukur.
butun vize bekleyen arkadaslara allah sabir versin diyorum. son iki uc hafta kala vizeye basvurmayin genel olarak 4-5 hafta arasi cikiyor bu meret.
life is too short to learn german -richard porson-

geealceah

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen geealceah » Çrş Kas 04, 2015 1:43 pm

2 ekimde basvurmustum; kursum 1 kasimda basliyordu...
25 ekim gibi almanyadaki arkadasim yabancilar dairesiyle gorusup basvurumun olumsuz sonuclandigi bilgisini paylasti benimle...
bugun 4 kasim; adamlar olumsuz sonuclanmis basvuruyu bile vermediler daha. Ellerinde tutup kahirdan olmemizi felan bekliyorlar galiba.

erhan91

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen erhan91 » Prş Kas 05, 2015 7:29 pm

[quote]geealceah tarafindan yazilan metin:

2 ekimde basvurmustum; kursum 1 kasimda basliyordu...
25 ekim gibi almanyadaki arkadasim yabancilar dairesiyle gorusup basvurumun olumsuz sonuclandigi bilgisini paylasti benimle...
bugun 4 kasim; adamlar olumsuz sonuclanmis basvuruyu bile vermediler daha. Ellerinde tutup kahirdan olmemizi felan bekliyorlar galiba.[/

bende essen de dil egitimi icin basvuru yaptim essendeki yabancilar burosuna adam gonderdim onada bilgi vermemisler sizinkiler gene insiyatifli cikmis 6. haftaya girdi hala ses yok bende 1 ekimde basvuru yaptim 26 ekimde kurs basladi kira kontratim basladi ama ben hala burdayim daha da ne kadar bekliycegim oda belli degil ariyorum 3 ay olmadan bilgi veremiyoruz diyolar red gelse artik onada raziyim bulastigima da bin pisman oldum

Venceremos1940

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Cmt Kas 07, 2015 12:27 pm

17 eylulde berlin icin basvurdum ve bugun 51.gun hala bi sonuc yok cildirmama az kaldi

Venceremos1940

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Cmt Kas 07, 2015 1:25 pm

Arkadaslar 51 gun sonra yani 15 dakika once vizem geldi bekleyen herkese bolca sabir diliyorum

mustifiz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mustifiz » Cmt Kas 07, 2015 1:40 pm

[quote]Venceremos1940 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar 51 gun sonra yani 15 dakika once vizem geldi bekleyen herkese bolca sabir diliyorum[/quote]
sabrin sonu hayir olmus.hayirli olsun.:)

Homies22

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Homies22 » Cmt Kas 07, 2015 1:40 pm

Hayirlisi olsun tam buraya yaziyorsun sitem ediyosun 15 dk sonra vizen geliyor darisi bekleyenlerin basina

Venceremos1940

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Cmt Kas 07, 2015 2:04 pm

aynen tam trajikomik bir durum oldu :D

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Cmt Kas 07, 2015 2:13 pm

Hangi konsolosluktan hangi sehir icin basvurmustun ne amacli

Venceremos1940

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Cmt Kas 07, 2015 2:28 pm

Ankaradan Berlin icin dil kursu ve sartli kabul ile basvurmustum

erhan91

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen erhan91 » Cmt Kas 07, 2015 10:34 pm

[quote]NoCNTRL tarafindan yazilan metin:

[quote]zeygoc tarafindan yazilan metin:

merhabalar
5 ekimde izmirden basvurdum vizeye.5 nolu gisedeki kadinla gorustum,tatli ve sevecen davrandi ,evraklarim da tamdi anlayacaginiz isler yolunda gitti sayilir .uniye coktan kayit olmustum ve hatta 12 ekimde derslerim basliyordu.biliyorum cok gec basvurdum ama dogum tarihimden dolayi bloke hesapta sikinti cikmisti.umarim cok gecmeden verirler vizeyi:ap.burada kaldikca ders kaciriyorum :(
birkac gundur ariyorum telefonlarimi acmiyorlar.var midir bu isi hizlandirmanin bir yolu ya da en azindan evraklarimin nerede oldugunu gorebilecegim bir yer ? illa taciz mi etmek gerekiyor telefonla :)

tum vize bekleyen arkadaslara buradan sabir diliyorum.umarim en kisa zamanda vizeniz cikar :)[/quote]
Hangi sehir icin basvurdun ? O sehirin yabancilar subesini arayip bilgi alman daha kolay olur. 5 ekimde basvurduysan henuz yabancilar subesine evraklar ulasmamistir sanirim. Bende 6 ekimde basvurmustum yabancilar subesini aradim sisteme girmissiniz ama evraklarin orjinali henuz gelmedi dedi. Buarada iZmirden basvurdum. Konsolosluktan bilgi almak cok zor.[/quote]

essen icin basvurdum ben ama essen yabancilar burosunun telefonunu bulamiyorum bulsamda almanca bilmiyorum turkce bilen biri varmi onuda bilmiyorum essen yabancilar burosuna bi tanidigimi yolladim bilgi veremeyiz demisler :(

geealceah

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen geealceah » Pzr Kas 08, 2015 2:37 pm

Benim Red geldi. Nedeni cok enteresan. Benim oturum dolmadan evvel bir hafta once ayagimdan ameliyatim olmustu. Ameliyattan sonra fizik tedaviye baslamistim. Sonra zorunlu olarak Tr ye donup bu sefer egitim icin basvuru yapmistim. Basvuru sirasinda motivasyon yazima, ayagimla ilgili durumu da yazmistim. Sadece sureci hizlandirmak icin. Evet red geldi. Verdikleri cevap komik mi desem irkci mi desem mantiksiz mi desem dehset mi desem... bilemedigim bir sey olmus.
Cevap: Biz sizin okumak icin geleceginize inanmiyoruz. Siz sadece ayaginizin tedavi masraflarini Alman devletine kitlemek istiyorsunuz... Demisler!
Haliyle itiraz edecegim. Ulan zaten ameliyat olunmus. Her sey odenmis. Iyi ki sadece yarim kalmis fiziyoterapime bir an evvel donmek istedim bea! Helal!
Sizce ne olur? Itirazim sonuc verir mi? Toplamda 40 gun zaten kaybettim!!!!

ysFF
İletişim:

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ysFF » Pzr Kas 08, 2015 2:49 pm

arkadaslar su 60 euro ucreti tl olarak verebiliyor muyuz?

Venceremos1940

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Pzr Kas 08, 2015 3:01 pm

Sadece euro kabul ediyorlar hazirlikli git kardesim

geealceah

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen geealceah » Pzr Kas 08, 2015 3:11 pm

Venceremos1940 sen Berlinde hangi univden sartli kabul aldin ve nasil aldin acaba ?

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Pzr Kas 08, 2015 3:26 pm

Benim Red geldi. Nedeni cok enteresan. Benim oturum dolmadan evvel bir hafta once ayagimdan ameliyatim olmustu. Ameliyattan sonra fizik tedaviye baslamistim. Sonra zorunlu olarak Tr ye donup bu sefer egitim icin basvuru yapmistim. Basvuru sirasinda motivasyon yazima, ayagimla ilgili durumu da yazmistim. Sadece sureci hizlandirmak icin. Evet red geldi. Verdikleri cevap komik mi desem irkci mi desem mantiksiz mi desem dehset mi desem... bilemedigim bir sey olmus.
Cevap: Biz sizin okumak icin geleceginize inanmiyoruz. Siz sadece ayaginizin tedavi masraflarini Alman devletine kitlemek istiyorsunuz... Demisler!
Haliyle itiraz edecegim. Ulan zaten ameliyat olunmus. Her sey odenmis. Iyi ki sadece yarim kalmis fiziyoterapime bir an evvel donmek istedim bea! Helal!
Sizce ne olur? Itirazim sonuc verir mi? Toplamda 40 gun zaten kaybettim!!!![/quote]
Vay arkadas ne tip insan bunlar. Peki bizim yaptirdigimiz saglik sigortasi ne ise yariyomus, orada herhangi bir hastalik vs durumu olursa sigorta sirketine kitleniyo neyin kafasiymis. Bence sen bunuda kullan itiraz edersen.

Venceremos1940

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Pzr Kas 08, 2015 3:29 pm

Venceremos1940 sen Berlinde hangi univden sartli kabul aldin ve nasil aldin acaba ?[/quote]

Berlinden kabul almadim kardesim sadece dil kursu berlinde , Kabul aldigim uni chemnitz .

Venceremos1940

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Pzr Kas 08, 2015 3:31 pm

[quote]NoCNTRL tarafindan yazilan metin:

Sizce ne olur? Itirazim sonuc verir mi? Toplamda 40 gun zaten kaybettim!!!![/quote]
Vay arkadas ne tip insan bunlar. Peki bizim yaptirdigimiz saglik sigortasi ne ise yariyomus, orada herhangi bir hastalik vs durumu olursa sigorta sirketine kitleniyo neyin kafasiymis. Bence sen bunuda kullan itiraz edersen.[/quote]

Sen o kadar gun bekle ve sonra bu kadar igrenc bir sekilde kabul al . Bunu yapan memura tum sevgi ve saygimi iletiyorum kulaklari cinlasin

efsun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen efsun » Pzr Kas 08, 2015 3:35 pm

[quote]yusufaydin tarafindan yazilan metin:

arkadaslar su 60 euro ucreti tl olarak verebiliyor muyuz?[/quote]

Ben direkt Euro ile gitmistim ve cevreden gozlemledigim kadariyla yaninda Euro olmayani doviz burosuna yolluyorlardi. Yani kesinikle Euro olarak istiyorlardi. Izmir Konsoloslugu icin diyorum bu arada.

Kilitli