Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
furdun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen furdun » Sal Eki 27, 2015 12:30 pm

21 Eylul de basvuruyu yapmistim eksik belgeyi 30 eylul de verdimhala bekliyorum daha da onemlisi almanyaya kkagitlarim gitmemis ve 2 kasimda da dil kursum basliyor.

geealceah

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen geealceah » Sal Eki 27, 2015 3:42 pm

@eren_f2007 umuyorum oyledir. Gercekten psikolojim bozuldu ya!
@furdun dostum umarim senin de bir an evvel sonuclanir hayirlisiyla!

Konsoloslugu arayip bilgi almak istedim, kadin 25 gunde vizenin cikacagini mi umid ediyorsun deyip sistemden sozumona bakip yok cikmamis deyip sinirlice telefonu yuzume kapatti...

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Sal Eki 27, 2015 8:39 pm

[quote]furdun tarafindan yazilan metin:

21 Eylul de basvuruyu yapmistim eksik belgeyi 30 eylul de verdimhala bekliyorum daha da onemlisi almanyaya kkagitlarim gitmemis ve 2 kasimda da dil kursum basliyor.[/quote]
Almanyaya kapitlar gitmemisse 2 kasima vize cikmasini birak red olsa dahi pasaportunu gondermezler o tarihe kadar. Bence kurs tarihini ileri tarihe aldir ve ileri tarihteki kurs belgeni sana gondersinler. Cunku kurs tarihinden sonra vize verecek olurlarsa senden ileri bir tarihe erteledigine dair yeniden belge isteyecek, sende oncrden aldigin icin direk verirsin zaman kaybin olmaz.

Benim de kurs 2 ksimda basliyor evraklar gecen persembe yabancilar sunesine ulasmis fakat 2 kasima kadar vize cikmayacagina gore ileri bir tarihe aldirip evraklari yollattirdim bugun.

demirdogen

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen demirdogen » Sal Eki 27, 2015 10:34 pm

[quote]NoCNTRL tarafindan yazilan metin:

[quote]furdun tarafindan yazilan metin:

21 Eylul de basvuruyu yapmistim eksik belgeyi 30 eylul de verdimhala bekliyorum daha da onemlisi almanyaya kkagitlarim gitmemis ve 2 kasimda da dil kursum basliyor.[/quote]
Almanyaya kapitlar gitmemisse 2 kasima vize cikmasini birak red olsa dahi pasaportunu gondermezler o tarihe kadar. Bence kurs tarihini ileri tarihe aldir ve ileri tarihteki kurs belgeni sana gondersinler. Cunku kurs tarihinden sonra vize verecek olurlarsa senden ileri bir tarihe erteledigine dair yeniden belge isteyecek, sende oncrden aldigin icin direk verirsin zaman kaybin olmaz.

Benim de kurs 2 ksimda basliyor evraklar gecen persembe yabancilar sunesine ulasmis fakat 2 kasima kadar vize cikmayacagina gore ileri bir tarihe aldirip evraklari yollattirdim bugun.[/quote]

Kursu erteletmek zorunlu mu benimde kursum 2 kasimda baslayacak hala vizeden ses yok

geealceah

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen geealceah » Sal Eki 27, 2015 10:52 pm

2 kasimda kursumuz basliyor, persembe cuma tatil... yabancilar dairesinde sureci allasen nasil hizlandirabiliriz ya? mail atiyoruz, arkadasim gidiyor.. hic bir sey olmuyor! kurs tarihi gecikince bu sefer de yeni kurs belgesini gonderecez! saka gibi! ordan da bir zaman kitleyecekler!

Venceremos1940

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Sal Eki 27, 2015 11:07 pm

Ben 17 eylulde basvurdum hala bekliyorum . Berlin bu konuda cok yavas . Bana en erken kasimin sonu en gec araligin ortasinda cevap alirsin dediler . Baska hicbir bilgi vermiyorlar .. Kursum 2 kasimda basliyordu ve ben arayip erteledim

demirdogen

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen demirdogen » Sal Eki 27, 2015 11:21 pm

[quote]Venceremos1940 tarafindan yazilan metin:

Ben 17 eylulde basvurdum hala bekliyorum . Berlin bu konuda cok yavas . Bana en erken kasimin sonu en gec araligin ortasinda cevap alirsin dediler . Baska hicbir bilgi vermiyorlar .. Kursum 2 kasimda basliyordu ve ben arayip erteledim[/quote]

Arkadaslarimizdan birisi gec gelmis vizesi kursa 1 ay gec baslamis yeni kayit belgesi istenmemis direk baslamis yetistigi yerden. Bu konuda tecrubesi olan varmi. Eger zorunluysa kursu degistirmek bosuna paramiz yanmasin degistirelim.

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Çrş Eki 28, 2015 11:18 am

[quote]demirdogen tarafindan yazilan metin:

[quote]Venceremos1940 tarafindan yazilan metin:

Ben 17 eylulde basvurdum hala bekliyorum . Berlin bu konuda cok yavas . Bana en erken kasimin sonu en gec araligin ortasinda cevap alirsin dediler . Baska hicbir bilgi vermiyorlar .. Kursum 2 kasimda basliyordu ve ben arayip erteledim[/quote]

Arkadaslarimizdan birisi gec gelmis vizesi kursa 1 ay gec baslamis yeni kayit belgesi istenmemis direk baslamis yetistigi yerden. Bu konuda tecrubesi olan varmi. Eger zorunluysa kursu degistirmek bosuna paramiz yanmasin degistirelim.[/quote]
Arkadasim benim dusundugum mantik su aciklayim ;

Benim kursa baslayacagim okulla anlasmam 1 kere ucretsiz kurs tarihini degistirebilme uzerineydi. Bugun o tarihi degistirdim. Normalde 2 kasimda basliyordu, fakat evraklar daha gecen persembe yabancilar subesine gitti. Onlarin o evraklari incelemesi ve okey vereceklerse geri konsolosluga bildirmeleri vs en az 10 gunu bulurki oradaki ilgilinin soyledigi yasal sure basvuru tarihinden itibaren en az 8 hafta dedi. Buda benim kurs tarihini geciyor. Kursa tarihini 30 araliga aldirdim. Ayni zaman da 30 kasimda da bir kurs daha var. Egerki vize kasim ayi icerisinde cikarsa 30 kasimdakine baslicam,yok cikmazsa 30 araliga kadar heralde red yada vize gelir diye dusunuyorum. Neden gecmis kurstan baslayimki zaten hic bilmedigim bir dil ilk defa duyacam anlayacam vs. 1 ay gec baslamak zor olur benim icin. En guzeli imkanin varsa ileri tarihe aldir vize cikinca da en yakin tarihteki kursa sifirdan basla. Bazi arkadaslarda tektardan kurs kayit belgesi istiyolarmi diye sormus. Konsolosluklari biliyosunuz ister ister bilemezsin, belkide istemez. Ama madem yeniden kurs tarihi belirledin o evraklar elinde olsun riske atmaya degmez.
Yani bu is tamamen o evraklari kim inceliyosa onun ruh durumuna bagli diye dusunuyorum. Herhangi bir duzeni yok, evraklari tam olan kisiye vize vermiyolar, hic verilmeyecek kisiye vize veriyolar. O yuzden kesin cikar cikmaz, ne zaman cikar cikmaz bilemezsin. Bazilarina 17 gunde gelmis vize yazmislar forma, 101 gun sonra vizesi gelen var,4,5 ay sonra red alan. O yuzden sabirla beklemek, sabirla beklerkende ileride isteyebilecekleri evraklari hazir tutmak lazimki daha fazla zaman kaybi olmasin.

geealceah

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen geealceah » Çrş Eki 28, 2015 2:17 pm

2 kasimda basvurmustum. arkadasim yabancilar dairesi ile gorusmus bugun red vermisler. inanin aklim almiyor. gerekce sanirim: turkiyede de almanca ogrenebilirmisim felan. bir de universiteden felan kabul yazim yoktu.. onun da etkisi var.
hayirlisi. itiraz etsek ne olur?

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Çrş Eki 28, 2015 2:43 pm

[quote]geealceah tarafindan yazilan metin:

2 kasimda basvurmustum. arkadasim yabancilar dairesi ile gorusmus bugun red vermisler. inanin aklim almiyor. gerekce sanirim: turkiyede de almanca ogrenebilirmisim felan. bir de universiteden felan kabul yazim yoktu.. onun da etkisi var.
hayirlisi. itiraz etsek ne olur?[/quote]
Hangi sehirden konsoloslugundan basvurmustun.unirversie + dil kursu icinmiydi. Hangi yabancilar subesi hamgi sehir ? Itiraz hakkin var sanirim 1 hafta icerisinde. Itiraz edipte vize alan varmi bilmiyorum.

melmel

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen melmel » Çrş Eki 28, 2015 4:17 pm

2 Ekim Cuma gunu Ankara konsoloslugundan Berlin icin dil egitimi/universite master ogrenci adayi / master egitimi icin vize basvurusunda bulundum.

Verdigim belgeler:
Garantor belgesi (alman bir tanidigimdan)
B1.2 ye kadar berlinde kursa gittigimin belgeleri
B2.1 den C2 ye kadar dil kursuna olan kaydim
CV
Motivasyon yazisi
Diploma, transkript vs.

Belgelerini vermeme ragmen CV\'mde e motivasyon mektubumda bahsi gecen bir kac durum. Ornegin: DB berlinde 14 aylik yaptigim staj. Newcastle universitesi, Granada Universitesindeki projelerim sertifikalarim.. vs. Ama bunlarin belgelerini vermedim.

2 Ekimden bu yana toplamda 25 gun gecti. 17 is gunu...

Kasim 5 de dil kursum basliyor. Belgelerim berlindeymis, inceleniyormus... vs!!

Pasaportum berline gonderilmemis ama pasaportumda oncesinden 6 almaya vizesi, ingiltere, ispanya, yunanistan.. vizeleri var.

Hala bekliyorum. Red yeme olasiligim nedir? Biraz umudumu kaybetmeye basladim. Bu belirsizlikten dolayi hayatim rezil bir hal aldi. Ise giremiyorum bir sey yapamiyorum... Anlamadim gitti. Cikar mi? Ne zaman cikar cikarsa? Ben ne yapayim? Cok moralim bozuk acikcasi! Cok![/quote]

-----------

hayirlisi. itiraz etsek ne olur?[/quote]

----

Bilmiyorum ama sizin durumunuzda neden reddedilgini acikcasi anlamadim... Bence itiraz edin, cunku cok sacma.

Kabul yazisi olmamasi olabilir belki, ama yine de anlamadim acikcasi. Berlin neden bu kadar problem cikariyor...

geealceah

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen geealceah » Çrş Eki 28, 2015 4:26 pm

Acikcasi ben de niye red yedigimi anlamadim. Itiraz etmeyi dusunmuyorum, daha fazla zaman kaybetmek istemiyorum. Hayatlarimiz, hayallerimiz, iliskilerimiz ne kadar da ucuz bu lanet sistem icin... Red kagidi henuz elime ulasmadi, ulastiginda burdan detay yazacagim.

melmel

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen melmel » Çrş Eki 28, 2015 4:44 pm

Kabul belgesi vardi da yollamadiniz mi? Cunku okudugum kadariyla Berlin\'de hem kursa gitmis olmaniz, Almanca konusuyor olmaniz, pek cok Avrupa ulkesinden vize onayiniz olmasi, ozellikle pek cok universitede de projeniz olmasi... Yani sizi kabul etmiyorlarsa bizi niye kabul ediyorlar. :/

Ayrica %100 emin misiniz red oldugundan?

geealceah

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen geealceah » Çrş Eki 28, 2015 4:51 pm

Dostum inan ben de bilmiyorum. 14 aydir DB nin en dassakli departmaninda calisiyordum bir de!. Dedigim gibi kagit henuz elime ulasmadi. Yurtdisindan arkadaslarim kosturuyorlardi, onlardan biri gorusmus bugun yabancilar dairesiyle. Ordaki gorevli demis onaylamadik, evraklari TR ye gonderdik diye.

Master yapmak istedigim universite / bolum sartli kabul etmiyor. O nedenle bir belgem yok. Almanyadayken universite ile sozlu gorusmem olmustu. Onlarda C1 i al basvur demislerdi.
Arkadasimin yanilmasi neredeyse imkansiz.. Yani %99 RED

melmel

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen melmel » Çrş Eki 28, 2015 5:03 pm

Keske baska bir universiteden ya da sartli kabul veren bir universiteden alsaydiniz. Biliyorum Berlin universiteleri sartli kabul vermiyor, bende Freie Universitaet\'a NCsiz bolume basvurdum Ingilizce ders veren ayni nedenden dolayi.

Benim de universite ile ilgili bir sorunum olmustu ve Turkiye\'den aramam o zaman imkansiz oldugu icin erkek arkadasimdan aramasini rica ettim, kendisine "Buyuk ihtimalle kabul edilmedi" dendi fakat aslinda kabul edilmisim, falan filan. Ucuncu sahislara bilgi vermemekle kalmiyorlar bazen yanlis bilgi de verebiliyorlar, en azindan benim yasadigim boyle.

Sizin yerinizde olsam itiraz icin belgeyi hazirlarim ne olur ne olmaz, en azindan cabucak halletmek icin. Baska bir konu acmissiniz, belki Schengen vizesi ile gidebilirsiniz, cunku bir gun icinde alabiliyorsunuz genel olarak Schengen vizenizi, ama ben sizin yerinizde olsam konsolosluktan bilgi almaya calisirim, ya da en azindan ben arayip sorarim. Gercekten mantik disi kabul edilmemeniz, ben daha basvuruda bulunmadim ancak korktum diyebilirim siz kabul edilmediyseniz, ben nasil kabul edilecegim...

geealceah

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen geealceah » Çrş Eki 28, 2015 5:09 pm

Itiraz etmeyi dusunmuyorum ama kagit elime ulasinca yol haritami belirleyecegim.
Sizin korkmaniza gerek yok. Cunku vize basvurularinin belirli bir olcutu yok; kimin kime vize verip vermeyecegi cok belirsiz. Iciniz rahat olsun. Sahsen ben niye bana vize verilmedigini anlayabilmis degilim. Bakalim. Sonuc elime ulassin bakalim.
Cumlemiz icin hayirlisini diliyorum.
Tam hayatimizin askini bulmusuz dedik, araya burokrasi girdi. Hepimiz icin iciyorum su an!

erhan91

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen erhan91 » Cum Eki 30, 2015 1:07 am

01.10.2015 izmir konsoloslugundan essende 6 aylik dil egitimi icin basvuru yaptim ayin 30 u oldu hala ses yok kurs ayin 26 basladi bile kursun baslangic tarihini goz onunde bulundurmuyormu bunlar

Kullanıcı avatarı
zeygoc

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen zeygoc » Cmt Eki 31, 2015 2:40 pm

[quote]erhan91 tarafindan yazilan metin:

01.10.2015 izmir konsoloslugundan essende 6 aylik dil egitimi icin basvuru yaptim ayin 30 u oldu hala ses yok kurs ayin 26 basladi bile kursun baslangic tarihini goz onunde bulundurmuyormu bunlar[/quote]

sanirim hayir.22 eylulde izmirden basvurdum,5 ekimde eksik evrak teslim ettim ve uzerine basa basa defalarca 12 ekimde universitede derslerimin basladigini belirttim.hala turkiyedeyim ve daha ne kadar kalirim bilmiyorum :o
life is too short to learn german -richard porson-

erhan91

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen erhan91 » Cmt Eki 31, 2015 10:42 pm

essen yabancilar subesinin numarasini bilen varmi aceba

bruce43

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bruce43 » Pzr Kas 01, 2015 1:40 am

Bende vizeye gidicem ama kafama takilan bazi sorular var bana mail olarak atilan vize basvuru formu Ulusal vize basvuru formu olarak geldi ama ben ogrenci vize basvurusunda bulundum ayni seymi? Oburku sorum ise bu vizenin cikmasinda Almanya dogumlu olmam ve daha once giris cikis yapmamda bir etkisi olurmu ?

Kilitli