Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

berlin yabancilar subesi hak.

Berlin eyaletinde yasam, egitim, universiteler
zen

Mesaj gönderen zen » Pzr Şub 16, 2014 10:38 pm

merhaba,

martda berlin yabancilar subesiyle gorusmem var, daha once berlinde gorusmeye gitmis olan arkadaslar varsa gidince ne yapmam gerektigi hakkinda bilgi verebilirler mi? Uyarmak istediginiz herhangi bir konu var mi?

birde internetdeki adres dogru mudur, bilgisi olan var mi?
Friedrich-Krause-Ufer 24
13353 Berlin

tesekkurler simdiden cevap icin.

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Şub 17, 2014 12:31 am

Vizenizi oturuma cevirtmek icin gidiyorsaniz, fazladan bir sey yapmaniza gerek yok. Sadece gerekli belgeleri yaninizda goturmeniz yeterli olur. ilk sira no alirken basvuru formu almayi unutmayin. Almazsaniz sira sizee gelince doldurmak zorunda kalirsiniz fazladan zaman kaybi oluyor. Bu arada adres dogru.

aleko

Mesaj gönderen aleko » Pzt Şub 17, 2014 6:26 pm

Parasida 60 Euro idi yanlis hatirlamiyorsam . Arkadasin dedigi gibi formu numara alirken alin , yoksa tekrar bir saat beklersiniz . Ve mesai saatlerine dikkat edin ,

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Sal Şub 18, 2014 12:18 am

Bugun berlin yabancilar polisine gittim sabah 6.10 da ordaydim sogukta sirada bekledim baya.
kesinlikle sicak giyinin.terminim 6 mayistaydi o yuzden terminsiz sabahdan gittim.
2 yillik oturum vericeklerini soylediler dil kursu icin.
calisma icin israr ettim ama ilk sene calisamazsin dedi.dil sinavini erken versem uni basliyana kadar bosmu durucam dedim ama yine calisamazsin dedi sadece ferienlerde calisabilirsin dedi ferien de yaz tatili falan degil dil kursundaki 2 kur arasindaki bos zaman dedi.1 ay kursa gidip 1 ay gitmesem o aradaki 1 ay calisabilirmiyim?adami sinir etmemek icin bu soruyu sormadim.iyi biriydi zaten.
28 euro odedim baska odemicekmisim bu kisma cok sasirdim cunku internette 60-100 euro gibi bisey yaziyodu.
1 ay sonra gel 2 yillik oturumunu al dedi adam en sonunda.
iyi aksamlar

zen

Mesaj gönderen zen » Sal Şub 18, 2014 10:46 pm

cevaplar icin saolun arkadaslar,

randevu olmadan gidebiliyor muyuz? bu ayin 25 inde vizem bitiyor ama 3 marta randevu alabildim daha oncesine gun yoktu. bu herhangi bi problem yaratirmi. daha once sordugumda yaratmaz dediler ama siz nasil biliyorsunuz.
buarada burgeramta gidip adres kaydimi yaptirdim daha once.

birde kursumla 8 aylik sozlesmem var ona gorede saglik sigortasi yaptirdim galiba o sure icin oturma verecekler muhtemelen.

son olarak form tahmin ettigim gibi almanca galiba, internetde ornegi var midir, yada tam ismi ne acaba. almanca ogrenmeye yeni basladim oyuzden anlayamazmisim gibi geliyor.

aleko

Mesaj gönderen aleko » Çrş Şub 19, 2014 12:08 am

Ingilizce olaraktada acikliyor . Eger yoksa Ingilzce , sozluk var :)Diger sorun problem olmaz bence , ben randevusuz gitmistim sabah

process

Mesaj gönderen process » Sal Eki 20, 2015 12:56 am

Merhabalar,

Ben iki senelik yuksek lisansimi bitirdim. Simdi de yuksek lisans sonrasi 18 aylik is bulma vizesine basvuracagim. Frankfurt\'ta okudum ama gecen ay tum adresimi ve herseyimi Berlin\'e aldim onumuzdeki hafta randevum var.

Daha once duydugum Berlin Auslanderbehorde\'nin bu vize icin cok yuklu para istemedigiydi.

Bu konuda deneyimi olan var mi acaba?

alituna

Mesaj gönderen alituna » Sal Eki 20, 2015 7:25 pm

Vize basvurumu yaptim ve yesil pasaportumla gidiyorum berline . Basvurumu yaparken gorevliye durumu acikladim vize surecinde almanyada olacagim belirttim oda hazir gitmisken yabancilar subesine ugra senin icin olumlu bir etkisi olur hemde islemleri hizlandirta bilirsin dedi. Iyi hosta ben benim dosyama bakan memuru nasil bulacagim ? Hangi birimde oluyor ki bu vizeleri onaylayanlar ? Bir fikri olan var mi ?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Sal Eki 20, 2015 8:01 pm

Vizeye basvurup nasil Almanya\'ya giris yapabiliyorsunuz onu anlamadim? Vizeye basvururken pasaportu onlara veriyorsunuz?
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eki 20, 2015 10:57 pm

izmir pasaportu almiyo eger basvuran kargoyla teslimat istemiyosa. onun disinda yine basvuran kisi isterse diger konsolosluklardan da geri alabilir pasaportunu

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Sal Eki 20, 2015 11:32 pm

Bende Izmir\'den aldim vizemi. Bana sormadilar kargoyla teslim istiyor musunuz diye. Benimde pasaportum yesil bilseydim bende onceden giris yapardim Almanya\'ya. Neyse gec oldu guc olmadi onemli olan o :)
Georg-August Universität
Angewandte Informatik