Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabancilar subesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
NoCNTRL

Yabancilar subesi

Mesaj gönderen NoCNTRL » Prş Eki 08, 2015 2:51 pm

Herkese selam. Yeni biresy ogrendim herkesle paylasmak istiyorum.
Munihte bulunan bir arkadasim munih yabancilar subesini aradi konu hakkinda bilgi aldi,islemler nasil oluyor vs diye.
Telefona cikan kisi ; kriterler evraklar eksiksizse bizde sorun olmaz, biz konsolosluga okey veriyoruZ ama Turkiye\'deki konsolosluklar bekletiyorlar demis. Ayrica vize islemi min. 8 hafta suruyor tabi bu munih icin olabilir ve eger Almanya\'da akrabasi varsa biz okey vermiyoruz demis. Vize gorusmesine gidecek olan arkadaslar kesinlikle tanidigim vs var demesinler.

mustifiz

Yabancilar subesi

Mesaj gönderen mustifiz » Prş Eki 08, 2015 3:57 pm

[quote]NoCNTRL tarafindan yazilan metin:

Munihte bulunan bir arkadasim munih yabancilar subesini aradi konu hakkinda bilgi aldi,islemler nasil oluyor vs diye.
Telefona cikan kisi ; kriterler evraklar eksiksizse bizde sorun olmaz, biz konsolosluga okey veriyoruZ ama Turkiye\'deki konsolosluklar bekletiyorlar demis. Ayrica vize islemi min. 8 hafta suruyor tabi bu munih icin olabilir ve eger Almanya\'da akrabasi varsa biz okey vermiyoruz demis. Vize gorusmesine gidecek olan arkadaslar kesinlikle tanidigim vs var demesinler.[/quote]
garantor belgesi ile vize gorusmesine gidecek arkadaslar ne diyecek ozaman. :)

NoCNTRL

Yabancilar subesi

Mesaj gönderen NoCNTRL » Prş Eki 08, 2015 5:13 pm

[quote]mustifiz tarafindan yazilan metin:

Telefona cikan kisi ; kriterler evraklar eksiksizse bizde sorun olmaz, biz konsolosluga okey veriyoruZ ama Turkiye\'deki konsolosluklar bekletiyorlar demis. Ayrica vize islemi min. 8 hafta suruyor tabi bu munih icin olabilir ve eger Almanya\'da akrabasi varsa biz okey vermiyoruz demis. Vize gorusmesine gidecek olan arkadaslar kesinlikle tanidigim vs var demesinler.[/quote]
garantor belgesi ile vize gorusmesine gidecek arkadaslar ne diyecek ozaman. :)[/quote]
Valla orasini bilemem yasanilan seyi soyledim belki de garantor yerine bloke hesap actirip basvurmak daha iyidir. Bloke hesap actiran kisi kimseyi tanimadigini soylemesi daha iyidir. Bu adamlarin,evraklarini eksiksiz teslim eden arkadaslara sacma sapan bir mektupla red gondermelerinin sebebi orada kalacagini dusunmeleri. Akraba vs varsa da bu ihtimalimdaha guclu goruyorlar diye dusunuyorum.

mustifiz

Yabancilar subesi

Mesaj gönderen mustifiz » Prş Eki 08, 2015 5:29 pm

[quote]mustifiz tarafindan yazilan metin:

garantor belgesi ile vize gorusmesine gidecek arkadaslar ne diyecek ozaman. :)[/quote]
Valla orasini bilemem yasanilan seyi soyledim belki de garantor yerine bloke hesap actirip basvurmak daha iyidir. Bloke hesap actiran kisi kimseyi tanimadigini soylemesi daha iyidir. Bu adamlarin,evraklarini eksiksiz teslim eden arkadaslara sacma sapan bir mektupla red gondermelerinin sebebi orada kalacagini dusunmeleri. Akraba vs varsa da bu ihtimalimdaha guclu goruyorlar diye dusunuyorum.[/quote]
katiliyorum size ama iste vize gorusmesinde ikna etmek lazim ozellikle niyet mektubu ayrintili amacini vs. cunku garantor belgesi ile vize alanlarda var ins. Rabbimiz herkesin gonlune gore versin :)

furdun

Yabancilar subesi

Mesaj gönderen furdun » Prş Eki 08, 2015 7:18 pm

Kardesim benim ailem munihde furstenfeldbruck da peki o nasil olcak yine mi vermiyecekler?

NoCNTRL

Yabancilar subesi

Mesaj gönderen NoCNTRL » Prş Eki 08, 2015 9:32 pm

Bu isin kesin bir durumu yok, garantor belgesi ile alanda var bloke ile alanda var yada bunlar olupta alamayanlarda var. Belgesi tam olmayip alan da var. Anladigim kadariyla o evraklari inceleyen kimse onun ruh haline gore degisiyor.

NoCNTRL

Yabancilar subesi

Mesaj gönderen NoCNTRL » Prş Eki 08, 2015 9:36 pm

[quote]furdun tarafindan yazilan metin:

Kardesim benim ailem munihde furstenfeldbruck da peki o nasil olcak yine mi vermiyecekler?[/quote]
Kardesim valla benim bu Almanya vizesine aklim ermedi. Daha once birsuru yere gittim Amerikaya vizem var ama almanya cok ilginmis. Bugun yabancilar subesindeki kadin oyle demis akrabasi olanlara okey vermiyoruz demis. Garantor belgesi ile gidenlerin gidememesi lazim onun drdigine gore. Bir onceki mesajda dedigim gibi evraklari inceleyen kisinin ruh durumuna bagli gibi birsey sanirim. Insallah emek harcayip ugrasan herkesin vizesi cikar.

Kullanıcı avatarı
welly275

Yabancilar subesi

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eki 08, 2015 10:10 pm

yok oyle bisey. ailem munihte. oyle olsa ben gelemezdim. baska sebepten dolayi ret almaya yakinsa aile sebebini one surmus de olabilirler.

baharkrbc

Yabancilar subesi

Mesaj gönderen baharkrbc » Cmt Eki 10, 2015 10:58 am

Ben de garator belgesiyle geldim. Kuzenim Almanya da yasiyor. Vize gorusmesinde motivasyon mektubunu okuduktan sonra bana onemsiz bir iki soru sordu gerekli bilgiler zaten motivasyon mektubunda yaziyor dedi. Sorunsuz bir sekilde aldim vizemi.

NoCNTRL

Yabancilar subesi

Mesaj gönderen NoCNTRL » Cmt Eki 10, 2015 12:59 pm

[quote]baharkrbc tarafindan yazilan metin:

Ben de garator belgesiyle geldim. Kuzenim Almanya da yasiyor. Vize gorusmesinde motivasyon mektubunu okuduktan sonra bana onemsiz bir iki soru sordu gerekli bilgiler zaten motivasyon mektubunda yaziyor dedi. Sorunsuz bir sekilde aldim vizemi.[/quote]
Hangi sehir ve ne icin basvurmustunuz ?