Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Eki 03, 2015 3:20 pm

[quote]karan35 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar 15 eylulde izmirden basvurmus oldugum yogunlastirilmis dil kursu vizesi 15 gun icinde adresime ulasti. Az once aldim vizeyi. Bu kadar kolay olacagini tahmin etmedim. Vize gorusmeside cok iyi gecmemisti.[/quote]

Izmir\'e ozel bir sey herhalde bu cok cabuk veriyorlar :)

Hayirli olsun. Egitim hayatinda basarilar.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

meandmrjones

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen meandmrjones » Cmt Eki 03, 2015 3:39 pm

hayirli olsun arkadaslar. ben de 15 eylulde ankara\'dan basvurmustum. benimki hala gelmedi.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Eki 03, 2015 3:39 pm

Vizeyi alan arkadaslara tebrikler , umarim sansiniz burda da devam eder.;)

karan35

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen karan35 » Cmt Eki 03, 2015 4:04 pm

Sagolun arkadaslar.Umarim herkes sikintisiz bir sekilde alir vizeyi. Vize gorusmesi kotu gecmis olsa bile bozmayin moralinizi. Ama sunu gordum Goethe sertifikasi cok etkiliyor kararlarini. Ben A1,A2,B1 sertifikalarini almistim. Transkript kotu olmasina ragmen ve unv\'yi 1 yil uzatmis olmama ragmen , bu arada yasimda 28, vizeyi verdiler.Red alma ihtimalinin cok yuksek oldugunu soylemislerdi konustuklarim.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Eki 03, 2015 4:16 pm

Cogu kisi diyor zaten gorusmedeki kisileri takmayin vizeye onlar karar vermiyor diye.
Onlarin dediklerinin bir onemi yok yani. Cok iyi gecen gorusme red ile sonuclanabiliyor. Cok kotu gecen de tam tersi kabul alabiliyor bazen. Onemli olan evraklarin tam eksiksiz olmasi
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Eki 03, 2015 4:19 pm

[quote]meandmrjones tarafindan yazilan metin:

hayirli olsun arkadaslar. ben de 15 eylulde ankara\'dan basvurmustum. benimki hala gelmedi.[/quote]

Ankara vize konusunda baya sikintili diye biliyorum. Ankara\'dan basvuranlarin geneli ya cok gec geliyor ya da sonuc olumsuz oluyor. Umarim siz bir sanssizlik yasamazsiniz.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

furdun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen furdun » Sal Eki 06, 2015 5:18 pm

21 Eylul tarihinde izmir Konsoloslugu nda vize ye girdim garantor belgesi 1 yillik oldugu icin kabul etmedi ardindan yenisi geldi Almanyadan 5 yillik onu 10 gun ssonra verdim. Vizem olumsuz gecmedi normal sorular sordu. Insallah erken sonuclanir. Ben bundan once dil kursu icin vize basvurusu yapmistim. Fakat 4.5 ay sonra bana red kagidi yla birlikte pasaportum gelmisti. Insallah yine ayni sey olmaz tabi o zaman sartli kabulum yoktu. Bu arada ailem de Almanya munihde olmasina ragmen onceki basvurum 4.5 ay sonra red ile sonuclanmis ti :)

Insallah hayirlisiyla bu sefer erken sonuclanir.

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Sal Eki 06, 2015 9:18 pm

Sanirim buradaki bircok kisiden farkli olarak basvuru yaptim. Benim yas 31 ve sadece dil okuluna basvurdum munihte. Hem yas hemde munih olmasi sebebiyle farkli. Pek vize vereceklerinden umidim yok aslinda ama bakalim hayirlisi. Bugun izmirde evraklari teslim ettim. Evraklari almanyaya gonderecegini soyledi. Birseyde sormadim ne zaman cikar vs diye. Bekleyip gorecez.

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Çrş Eki 07, 2015 1:04 pm

[quote]Informatiker tarafindan yazilan metin:

hayirli olsun arkadaslar. ben de 15 eylulde ankara\'dan basvurmustum. benimki hala gelmedi.[/quote]

Ankara vize konusunda baya sikintili diye biliyorum. Ankara\'dan basvuranlarin geneli ya cok gec geliyor ya da sonuc olumsuz oluyor. Umarim siz bir sanssizlik yasamazsiniz.[/quote]

Izmir vermedi cok sikinti cikardi Ankara\'dan girdim 17 gunde geldi. Ankara\'dakiler daha iyi ayrica Izmir gibi dagin basinda degil ulasim sorunu da cabasi ;)
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Kullanıcı avatarı
zeygoc

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen zeygoc » Çrş Eki 14, 2015 7:17 pm

merhabalar
5 ekimde izmirden basvurdum vizeye.5 nolu gisedeki kadinla gorustum,tatli ve sevecen davrandi ,evraklarim da tamdi anlayacaginiz isler yolunda gitti sayilir .uniye coktan kayit olmustum ve hatta 12 ekimde derslerim basliyordu.biliyorum cok gec basvurdum ama dogum tarihimden dolayi bloke hesapta sikinti cikmisti.umarim cok gecmeden verirler vizeyi:ap.burada kaldikca ders kaciriyorum :(
birkac gundur ariyorum telefonlarimi acmiyorlar.var midir bu isi hizlandirmanin bir yolu ya da en azindan evraklarimin nerede oldugunu gorebilecegim bir yer ? illa taciz mi etmek gerekiyor telefonla :)

tum vize bekleyen arkadaslara buradan sabir diliyorum.umarim en kisa zamanda vizeniz cikar :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eki 14, 2015 7:39 pm

zeygoc, hayir gorebilecegin biyer yok maalesef.

izmir konsoloslugunun bi numarasi var ama sadece belli saatlerde aramaya acik. o saatler arasinda da genelde mesgul, cunku arayan oluyo baya. devamli araman lazim yani.

tavsiyem en erken 2bcuk 3 hafta sonra pesine dusmen. normal ortalama islem suresi 3 hafta

NoCNTRL

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen NoCNTRL » Çrş Eki 14, 2015 9:05 pm

[quote]zeygoc tarafindan yazilan metin:

merhabalar
5 ekimde izmirden basvurdum vizeye.5 nolu gisedeki kadinla gorustum,tatli ve sevecen davrandi ,evraklarim da tamdi anlayacaginiz isler yolunda gitti sayilir .uniye coktan kayit olmustum ve hatta 12 ekimde derslerim basliyordu.biliyorum cok gec basvurdum ama dogum tarihimden dolayi bloke hesapta sikinti cikmisti.umarim cok gecmeden verirler vizeyi:ap.burada kaldikca ders kaciriyorum :(
birkac gundur ariyorum telefonlarimi acmiyorlar.var midir bu isi hizlandirmanin bir yolu ya da en azindan evraklarimin nerede oldugunu gorebilecegim bir yer ? illa taciz mi etmek gerekiyor telefonla :)

tum vize bekleyen arkadaslara buradan sabir diliyorum.umarim en kisa zamanda vizeniz cikar :)[/quote]
Hangi sehir icin basvurdun ? O sehirin yabancilar subesini arayip bilgi alman daha kolay olur. 5 ekimde basvurduysan henuz yabancilar subesine evraklar ulasmamistir sanirim. Bende 6 ekimde basvurmustum yabancilar subesini aradim sisteme girmissiniz ama evraklarin orjinali henuz gelmedi dedi. Buarada iZmirden basvurdum. Konsolosluktan bilgi almak cok zor.

Simbiyotikliken

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Çrş Eki 14, 2015 10:24 pm

Merhaba arkadaslar,
Ben vize gorusmemi 1 Ekim\'de gerceklestirdim. Ankara konsoloslugunda girdim. Giriste 15-20 kisinin bekledigine tanik oldum. Randevum saat 09:00 daydi. Ancak ben 08:30 da gittigim halde iceri girdim.
1) Yani size verilen saatte gireceksiniz diye bir sart yok. Erkenden gidip isinizi halletmenizi oneririm.
Iceri giriste evrak cantasi disinda buyuk canta kabul edilmiyor. Telefon kapali oldugu takdirde iceri sokabiliyorsunuz. (benim cantada biber gazi vardi. Unutmusum :) Allahtan disarda arkadasim vardi ona teslim ettim.)
2) Kesinlikle valiz vs. gibi buyuk cantalarla gitmeyin.
Iceri girince ilk isiniz Ups ofisine gidip pasaportunuzla posta poseti aliyorsunuz.
3) Bu poset 30 tl. Yaninizda 60 euro (gorusme yaptiginiz kisiye vereceksiniz) + 30 tl para goturmeyi unutmayin.
Daha sonra iceri girip evrak bolumune gidiyorsunuz. Burda evraklariniz tek tek incelenip siralaniyor. Gereksiz evraklar size veriliyor. (Ve bir surpriz!!) "Bu belgeleri kabul etmiyoruz, butun belgelerin fotokopileri gerekli.!!" Diyor orda ki bayan.
4) Girmeden once butun belgelerin 2\'SER ADET (kabul, kayit, tercume, diploma, pasaport vs.) gibi butun belgelerin fotokopilerini alip gidin. Icerde 1 sayfa fotokopi 1 tl.
Konsoloslugun disina cikip asagiya kadar yuruyup fotokopileri alip geri dondukten sonra nihayet sira alabildim. Bi cok suriyeli goreceksiniz. Onlarin bolumu yanda. Siz odalara gireceksiniz.
5) Eger acliga dayanamayan bir yapiniz varsa yaniniza kucuk bir sandvic alin. Icerde yiyecek ve icecek gormedim.
40-45 dk bekledikten sonra 3 Numarali odaya girdim. Evraklarimi verdim. Gorevli bayan 5-10 dakika kadar belgeleri inceledi. O sirada Gurkan abinin verdigi tuyolari geciriyorum surekli kafamdan :) Bayan belge kontrolunden sonra;
6) Garantor senin neyin oluyor? Onun yaninda mi kalacaksin? Onun eviyle dil kursu arasinda cok mesafe var mi? Turkiyede almanca kursuna gittin mi?
Sorularini sordum. Sorulara cevap verip ucretimi odedim. Karsilikli tesekkur edip odadan ciktim. 1-1,5 aya vizemin gelecegini soyledi.
Umarim olumlu bir cevap gelir :)
Sevgiyle..
En son Simbiyotikliken tarafından Çrş Eki 14, 2015 10:30 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.
Sebep: eksik metin
"Eger elli uc dakikam olsaydi,” dedi kucuk prens, “bir su pinarina dogru agir agir yururdum.”

meandmrjones

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen meandmrjones » Cum Eki 16, 2015 5:52 pm

vizem bugun kargoya verilmis. yarin gelecek insallah :lol

Kullanıcı avatarı
zeygoc

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen zeygoc » Cum Eki 16, 2015 11:45 pm

[quote]NoCNTRL tarafindan yazilan metin:

Hangi sehir icin basvurdun ? O sehirin yabancilar subesini arayip bilgi alman daha kolay olur. 5 ekimde basvurduysan henuz yabancilar subesine evraklar ulasmamistir sanirim. Bende 6 ekimde basvurmustum yabancilar subesini aradim sisteme girmissiniz ama evraklarin orjinali henuz gelmedi dedi. Buarada iZmirden basvurdum. Konsolosluktan bilgi almak cok zor.[/quote]

pazartesi ilk is yabancilar subesini aramak olacak.gercekten de konsolosluga ulasmak sikintili.cok ters yerde ha deyince gidemiyorsun da .augsburg icin basvurmustum islemlerin en az 2 hafta surecegini az cok tahmin ediyordum fekat umut fakirin ekmegi iste :)
life is too short to learn german -richard porson-

missniss

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen missniss » Pzr Eki 18, 2015 1:30 pm

Arkadaslar merhaba, ben de pazartesi gunu vize gorusmesine Ankara\'ya gidecegim. Burdaki mesajlari okuyunca telasa dustum. Vizelerin gelmesi aylar suruyormus . Okuldan tip icin kabulum bu hafta icinde geldi. Is bankasindan da bloke hesap actim. Dil kursu 2 Kasim\'da basliyor. Aylarca bekler miyim yoksa bloke hesap oldugu icin bir kac hafta icinde vizem elime ulasir mi ?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Pzr Eki 18, 2015 1:34 pm

Gidecegin sehre gore degisir ama 2 kasimda baslayacak dil kursu icin 2 hafta oncesine randevu alman buyuk risk. O kadar kisa surede gelmesi dusuk bir ihtimal. Yine de bol sans.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

kemal06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen kemal06 » Cum Eki 23, 2015 7:58 pm

Merhaba arkadaslar. Icimde buruk bir sevinc var. 18 eylulde ankara alman konsoloslugundan basvurmustum. vize sirasinda kavga etmistik baya tartismistik bayanla. Forumda da yazmistim zaten. 1 hafta sonra red belgen eline ulasir demislerdi. bugun 5. haftanin icindeyiz. ve olumlu geldi. bi yandan sevinc bi yandan huzun sardi. pisman olmiycagimi umarak 1 kasimda oyumu kullandiktan sonra gidecegim

geealceah

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen geealceah » Sal Eki 27, 2015 2:16 am

2 Ekim Cuma gunu Ankara konsoloslugundan Berlin icin dil egitimi/universite master ogrenci adayi / master egitimi icin vize basvurusunda bulundum.

Verdigim belgeler:
Garantor belgesi (alman bir tanidigimdan)
B1.2 ye kadar berlinde kursa gittigimin belgeleri
B2.1 den C2 ye kadar dil kursuna olan kaydim
CV
Motivasyon yazisi
Diploma, transkript vs.

Belgelerini vermeme ragmen CV\'mde e motivasyon mektubumda bahsi gecen bir kac durum. Ornegin: DB berlinde 14 aylik yaptigim staj. Newcastle universitesi, Granada Universitesindeki projelerim sertifikalarim.. vs. Ama bunlarin belgelerini vermedim.

2 Ekimden bu yana toplamda 25 gun gecti. 17 is gunu...

Kasim 5 de dil kursum basliyor. Belgelerim berlindeymis, inceleniyormus... vs!!

Pasaportum berline gonderilmemis ama pasaportumda oncesinden 6 almaya vizesi, ingiltere, ispanya, yunanistan.. vizeleri var.

Hala bekliyorum. Red yeme olasiligim nedir? Biraz umudumu kaybetmeye basladim. Bu belirsizlikten dolayi hayatim rezil bir hal aldi. Ise giremiyorum bir sey yapamiyorum... Anlamadim gitti. Cikar mi? Ne zaman cikar cikarsa? Ben ne yapayim? Cok moralim bozuk acikcasi! Cok!

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eki 27, 2015 12:01 pm

25 gun , kendine sikinti yapacagin bir sure degil , 1 hafta ya cevap gelir, muhtemelen alirsin vizeni.

Kilitli