Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlin\'de DSH hazirlik Kursu ve Tavsiye

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Eskimo

Mesaj gönderen Eskimo » Prş Eki 01, 2015 2:56 am

Arkadaslar daha onceleri siteyi ara ara dolasip yapabilir miyim acaba diye dusundugum olmustu. Fakat vakti simdi imis. Siteye uye oldum ve ozellikle isime yarayacak bir cok bilgi edindim. Bu vesile ile siteyi kuranlar, yasatan ve bilgilerini bizimle paylasan dostlara minnetlerimi sunarim.

Ben Berlin\'e bir is vesilesi ile geldim ve 5 yil burada olacagim. Hep hayalimde var olan masteri burada basarmak istiyorum. Turkiye\'de daha once dil kirslarina gitmistim. Dun burda DEUTSCH AKADEMI\'ye gittim. Seviye tespit sinavi yaptilar ve b2.1\'in bana uygun oldugunu soylediler. Kursun kalitesi hakkinda net bilgim yok ama bir arkadasim sinif mevcutlarinin az oldugunu soyledi. Onun icin burayi tercih ettim. Derste konusma firsatim cok olur diye. Konusma konusunda biraz sikintim var.

Soruma gelince.
1- Benim Berlindeki universitelerden birinde master yapmam icin hazirlik yapabilecegim DSH vorbereitum kurs tavsiyeniz var mi?

2-Bir de ben diyelim kursta b2\'yi tamamladim. Bu universitenin yapacagi dsh sinavina girmem icin yeterli mi?

3-B2 kurundan sonra kendi basima evde DSH sinavina hazirlanip basarabilir miyim? Tavsiyeniz neler.

(Biraz uzun oldu arkadaslar ama burda yeniyim ve aklimda cilgin sorular☺)
simdiden tesekkur ederim cevaplar icin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eki 01, 2015 10:56 am

Merhaba, oncelikle siteye hos geldiniz.

1- Berlin de bildigim kurslar Hartnackschule, Friedlaender ve BSI. Fakat kalite olarak aynilar diyebilirim.

2- Hayir, C1 gerekiyor.

3- Cok zor. Kursa gitmeniz gerekiyor, zaten C1 sertifikasi da almaniz lazim dsh kaydi icin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Eskimo

Mesaj gönderen Eskimo » Cum Eki 02, 2015 1:23 am

Physiker,
Tesekkur ederim verdigin bilgi icin. Biraz yardiracagiz burda da sanirim. Bakalim. :)