Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal Vize Universite Adayi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Himbeer

Mesaj gönderen Himbeer » Pzt Eyl 28, 2015 12:45 am

Arkadaslar dil kursu icin basvuracagim vize icin universite adayi yazan yerdeki belgeleri tamamliyorum fakat bazi yerlerde motivasyon mektubu,osym belgesi ve diploma gibi belgelerinin almanca veya ingilizce cevrilmesi gerektigini okudum ben bu konuyla ilgili herhangi bir bilgi bulamadim konsoloslugun veya idata\'nin sitesinde bilgisi olan veya bu sekilde vizeye basvurmus birisi bunlarin cevirisinin gerekli olup olmadigini soyleyebilir mi? :)

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Pzt Eyl 28, 2015 12:55 am

Yeminli tercumandan Almanca tercume gerekiyor evet.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Himbeer

Mesaj gönderen Himbeer » Sal Eyl 29, 2015 12:02 am

Tesekkur ediyorum,
Peki universiteden sartli kabul mu gerekiyor aksi takdirde vize verilmiyor mu?

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Mesaj gönderen Alpertaskin » Sal Eyl 29, 2015 9:14 am

Dil kursu vizesi alabilirsin sartli kabul olmadan ama vize cikmaya biliyor yani sartli kabulun olursa daha garanti olur.
Hayallerinin pesinden kos. Bir gun mutlaka yorulacaklardir...
Maschinenbau

asilzade

Mesaj gönderen asilzade » Sal Eyl 29, 2015 11:07 am

ben de once dil kursu daha sonra y.lisans icin gitmek istedigimi soyledim ama kadin bana sartli kabulu sormadan direk turkiyede dil kursuna gidip gitmedigimi sordu. Eger daha once dil kursuna gittigine dair belge yoksa red gelir dedi. Ama bilgi notlari kisminda herhangi bir dil yeterliligi zorunlulugu yazmiyor ki ? yani dil kursuna kayit belgem filan hepsi vardi ama kadin bambaska bir belge istedi. Daha onceden dil kursuna gittigine dair belge ? bunu yasayan biri var mi ? Yani almanyaya dil egitimi icin gitmek icin dili ogrenip mi gitmek gerekiyor :) mantigim almadi. Zaten dil kursuna dili ogrenmek iicin gidiyoruz onceden ogrenip mi gidicez :) kafa karisti millet