Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ylsy es durumu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
enfante

ylsy es durumu

Mesaj gönderen enfante » Pzr Eyl 27, 2015 9:22 pm

Iyi gunler arkadaslar,bn ylsy bursu kazandim ve Turk alman unv.ni tercih etmeyi dusunuyorum.merak ettigim sey evlilik durumunda esimi almanya ya goturebilirmiyim.ylsy burs miktari 1490 euro.gecinmeye yeter mi emin degilim.o sebeple gelebiliyorsa esim bir iste calisma izni olur mu.
Son olarak soyle bi konu var y.lisans icin almanyada alanimla ilgili almanca bi bolum yazmam sart. Bn bi yil once almanyada yuksek lisans basvurulari yapmistim fakat ing.egitim dilinde ve kabul alamamistim.ortalamam 2.80 ve elektronik muh.Bolumu icin basvuru yapacagim. Turk alman unv.ne yerlestigimi belirtmem kabul almam icin bi avantaj saglar mi? Cunku kabul alamamaktan korkuyorum.
Tsk ederim simdiden.

Kullanıcı avatarı
welly275

ylsy es durumu

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eyl 28, 2015 9:27 pm

ogrenci oturumuna dayanarak getiremezsin.

1500euro ile birikim bile yaparsin abartmazsan

avantaj saglamaz

Serhan_

ylsy es durumu

Mesaj gönderen Serhan_ » Pzt Eyl 28, 2015 10:00 pm

Ylsy neticede ogrenci durumunda oluyorsun bu sebeple esinizi goturemezsiniz.
Osym tarafindan ozel statulu okul olarak sayiliyor turk alman uni. Belki bi etkisi olabilir. Kesin bi sey diyemem.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

enfante

ylsy es durumu

Mesaj gönderen enfante » Pzt Eyl 28, 2015 11:01 pm

Peki soyle bi durum var mi? Almanya\'daki almanca dilinde bir bolumden kabul almakla ing. bi bolumeden kabul almaya gore daha kolaymidir?

Kullanıcı avatarı
welly275

ylsy es durumu

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eyl 28, 2015 11:51 pm

kolay ya da zor diye bisey yok. basvuru sayisina bagli. eger senden iyi not ortalamasina sahip birileri varsa zor, yoksa kolay.