Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eyl 18, 2015 6:49 pm

Bu isin pesini birakmamani tavsiye ederim dostum.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

asilzade

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen asilzade » Cum Eyl 18, 2015 7:16 pm

Arkadaslar selamlar bugun ayni olay banada oldu. Her belgem fazlasiyla vardi.dil kursuna kayit belgem dosyadaydi. motivasyon kagidimda ise eger kursdan yeterli seviyede basarili olursam orda kendi alanimla ilgili y.lisans yapacagimi belirttim.ki zaten sartli kabul belgesi olmadanda vize basvurusu yapilacagina dair notlar mevcut bilgi notlarinda alman Konsoloslugunun sayfasinda.Ama kadin tutturdu burda en azindan bir kurs bitirdiginize dair belge olmali dedi yoksa red alirsiniz dedi.bende almanyada dil kursuna kaydoldugumu ve ordaa daha pratik sansim oldugunu ve bu sekilde giden arkadaslarimin oldugunu soylesemde red alirsin diyip durdu.yinede basvruumu yaptim. bloke hesap ailemin gelir belgeleri almanyadaki kursa kayit belgem ve sigorta hesabi filan herseyim tamdi. Anlamadim gitti o kadini. bu arada ankaradaydi randevum.yukaridaki arkadas gibi davrandi banada.

kemal06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen kemal06 » Cum Eyl 18, 2015 7:50 pm

[quote]asilzade tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar selamlar bugun ayni olay banada oldu. Her belgem fazlasiyla vardi.dil kursuna kayit belgem dosyadaydi. motivasyon kagidimda ise eger kursdan yeterli seviyede basarili olursam orda kendi alanimla ilgili y.lisans yapacagimi belirttim.ki zaten sartli kabul belgesi olmadanda vize basvurusu yapilacagina dair notlar mevcut bilgi notlarinda alman Konsoloslugunun sayfasinda.Ama kadin tutturdu burda en azindan bir kurs bitirdiginize dair belge olmali dedi yoksa red alirsiniz dedi.bende almanyada dil kursuna kaydoldugumu ve ordaa daha pratik sansim oldugunu ve bu sekilde giden arkadaslarimin oldugunu soylesemde red alirsin diyip durdu.yinede basvruumu yaptim. bloke hesap ailemin gelir belgeleri almanyadaki kursa kayit belgem ve sigorta hesabi filan herseyim tamdi. Anlamadim gitti o kadini. bu arada ankaradaydi randevum.yukaridaki arkadas gibi davrandi banada.[/quote]

Sarisin bi bayanmiydi kardesim ? Hafif kilolu. Galiba icerden bagiran sendin. Mavi giyinmistin sanirim. Yada sari tshirt fln ? Birisi ikna etmek icin baya gerildi disardan cok rahat butun konusmalar duyulmustu

asilzade

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen asilzade » Cum Eyl 18, 2015 9:56 pm

anlamadim gitti. kimse yokmu cevap vericek

fztfzt

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen fztfzt » Pzt Eyl 28, 2015 2:50 pm

Merhaba arkadaslar, biz esimle 25 agustosta basvuru yaptik. Kurs+uni. egitimi olarak basvurduk. Daha dogrusu basvurduk mu emin bile degiliz. Cift olarak gitmek isteyen daha once olmadi bu sekilde dedi memure ve amiri olan bir Alman\'i cagirdi. Kabulunuz yoksa dil kursuna bu sekilde gitmeniz imkansiz dedi atti dosyayi adam. Ardindan toparlamaya calistik, benim universite ile yazismalarimin ciktilari vardi onlari gosterdik, esimin abisi orada oturuyor, anlattik. Iyice okuyup incelemek istiyorum, para yatirmayin bloke hesaba simdilik dedi, gitti adam. Gorevli kadina ihtimali sorduk, %50 diyebilirim, bir hafta on gune haberdar ederiz dedi. Henuz haber gelmedi. 10 gun kadar once aradigimda dosyanin Almanya\'ya gonderildigini soylediler, demek ki islem goruyor diye dusunduk, bilmiyorum ne derece dogru. Sonucta 12 ekimde kurs basliyor ve 5 ekime kadar kursa vizemizin onaylanip onaylanmadigini belirtmemiz gerekli. Siz nasil yorumlarsiniz bu durumu arkadaslar, biliyorum her durum kendine ozgu ama.

Bir de bizim icin onemli bir konu daha var. 6 aylik kursa kayit yaptirdik. Bu vize icin ilk etapta illa 12 aylik para bloke ettirmemiz mi gerekiyor? Malum iki kisi olunca zorlayacak bayagi. Tesekkurler simdiden.

asilzade

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen asilzade » Pzt Eyl 28, 2015 3:23 pm

[quote]fztfzt tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar, biz esimle 25 agustosta basvuru yaptik. Kurs+uni. egitimi olarak basvurduk. Daha dogrusu basvurduk mu emin bile degiliz. Cift olarak gitmek isteyen daha once olmadi bu sekilde dedi memure ve amiri olan bir Alman\'i cagirdi. Kabulunuz yoksa dil kursuna bu sekilde gitmeniz imkansiz dedi atti dosyayi adam. Ardindan toparlamaya calistik, benim universite ile yazismalarimin ciktilari vardi onlari gosterdik, esimin abisi orada oturuyor, anlattik. Iyice okuyup incelemek istiyorum, para yatirmayin bloke hesaba simdilik dedi, gitti adam. Gorevli kadina ihtimali sorduk, %50 diyebilirim, bir hafta on gune haberdar ederiz dedi. Henuz haber gelmedi. 10 gun kadar once aradigimda dosyanin Almanya\'ya gonderildigini soylediler, demek ki islem goruyor diye dusunduk, bilmiyorum ne derece dogru. Sonucta 12 ekimde kurs basliyor ve 5 ekime kadar kursa vizemizin onaylanip onaylanmadigini belirtmemiz gerekli. Siz nasil yorumlarsiniz bu durumu arkadaslar, biliyorum her durum kendine ozgu ama.

Bir de bizim icin onemli bir konu daha var. 6 aylik kursa kayit yaptirdik. Bu vize icin ilk etapta illa 12 aylik para bloke ettirmemiz mi gerekiyor? Malum iki kisi olunca zorlayacak bayagi. Tesekkurler simdiden.[/quote]

Merhaba sizden daha onceden almanca kursuna gitmis olmaniz gerekiyor gibi bisey soyledimi size ? yani turkiyede bir almanca kursuna en azindan ilk kura gitmis oldugunuza dair belge istediler mi ? Benden onu isteyip red gelir dedi kadin, diger belgelerim tamdi, bana sartli kabulu sormadi bile, direk dil kursuna gidip gitmedigimi sordu. Bu arada bende kurs ve sonrasinda yuksek lisans icin basvurdugumu soylemistim. Hala bekliyorum bende bakalim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Eyl 28, 2015 6:05 pm

[quote]fztfzt tarafindan yazilan metin:

Bir de bizim icin onemli bir konu daha var. 6 aylik kursa kayit yaptirdik. Bu vize icin ilk etapta illa 12 aylik para bloke ettirmemiz mi gerekiyor? Malum iki kisi olunca zorlayacak bayagi. Tesekkurler simdiden.[/quote]

Merhaba , aslinda durum hic ic acici gozukmuyor , maalesef. Bu sekilde belgelerin almanya ya gonderilmesi bile basari. Kisa zamanda cevap gelmemesi , gelecek cevabin pozitif olma ihtimalini yukseltmis bence, ama yine de zor. Hem esinizle birlikte basvuruyorsunuz , hem sartli kabulunuz yok , hem de bloke hesaba para yatirilmamis. Umarim olumlu olur ve bir ilk olurusunuz ;)

asilzade

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen asilzade » Pzt Eyl 28, 2015 6:49 pm

Ups den baktim simdi gonderim teslim surecinde diyor islem yeri olarakda topkapi yaziyor sanirim almanyandan istanbula gelmis belgelerim. Bakalim sonuc ne olacak....

asilzade

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen asilzade » Sal Eyl 29, 2015 2:53 pm

Bugun elime ulasti pasaportum. RED gelmis arkadaslar :(

Venceremos1940

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Sal Eyl 29, 2015 2:59 pm

oha yani igrenc bir durum . ben 17 eylulde basvurdum ama bana hic oyle davranmadilar . Ve red gelmesi cok uzucu bence kesinlikle itiraz etmelisin

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Prş Eki 01, 2015 4:36 pm

Merhabalar arkadaslar 15 eylulde izmir konsoloslugunda girdigim vize gorusmesi sonrasi pasaport elime az once ulasti. Vizem onaylanmis. 90 Gunluk D tipi vize vermisler. 15 gunde geldi vizem cok sasirdim. En erken ayin 20 sine kadar beklemiyordum. :D

Gidilecek sehir cok etkiliyor sanirim bu sonucu. Benim belgelerim Gottingen yabancilar subesine gitti. Okul kabulum Gottingen\'dendi. Dil kursu kaydim , garantorum ve kalacagim yerde ayni sekilde Gottingen\'di. Ekstra olarak 3 defa Almanya\'da Gottingende bulundum. Dil kursuna gittim orada. Bunun etkisinin buyuk oldugunu dusunuyorum. Cunku sitede hic bu kadar cabuk vizesi gelene rastlamadim :)
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alpertaskin » Cum Eki 02, 2015 9:49 am

Hayirli olsun @informatiker gercekten cok cabuk gelmis vizen,egitim hayatinda basarilar dilerim.
Hayallerinin pesinden kos. Bir gun mutlaka yorulacaklardir...
Maschinenbau

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eki 02, 2015 9:51 am

Tesekkur ederim. :)
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

karan35

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen karan35 » Cum Eki 02, 2015 12:06 pm

[quote]Informatiker tarafindan yazilan metin:

Merhabalar arkadaslar 15 eylulde izmir konsoloslugunda girdigim vize gorusmesi sonrasi pasaport elime az once ulasti. Vizem onaylanmis. 90 Gunluk D tipi vize vermisler. 15 gunde geldi vizem cok sasirdim. En erken ayin 20 sine kadar beklemiyordum. :D

Gidilecek sehir cok etkiliyor sanirim bu sonucu. Benim belgelerim Gottingen yabancilar subesine gitti. Okul kabulum Gottingen\'dendi. Dil kursu kaydim , garantorum ve kalacagim yerde ayni sekilde Gottingen\'di. Ekstra olarak 3 defa Almanya\'da Gottingende bulundum. Dil kursuna gittim orada. Bunun etkisinin buyuk oldugunu dusunuyorum. Cunku sitede hic bu kadar cabuk vizesi gelene rastlamadim :)[/quote]

merhaba . oncelikle hayirli olsun. Bende 15 eylulde izmir\'den basvurdum. Bende sonuc bekliyorum. 2 numarali gisedeki bayan ile gorusmustum. Vize sonucunuz hangi kargoyla geldi ? cok kisa surede gelmesi gercekten sasirtici, bana en az 4 hafta demislerdi

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eki 02, 2015 12:26 pm

[quote]karan35 tarafindan yazilan metin:

Gidilecek sehir cok etkiliyor sanirim bu sonucu. Benim belgelerim Gottingen yabancilar subesine gitti. Okul kabulum Gottingen\'dendi. Dil kursu kaydim , garantorum ve kalacagim yerde ayni sekilde Gottingen\'di. Ekstra olarak 3 defa Almanya\'da Gottingende bulundum. Dil kursuna gittim orada. Bunun etkisinin buyuk oldugunu dusunuyorum. Cunku sitede hic bu kadar cabuk vizesi gelene rastlamadim :)[/quote]

merhaba . oncelikle hayirli olsun. Bende 15 eylulde izmir\'den basvurdum. Bende sonuc bekliyorum. 2 numarali gisedeki bayan ile gorusmustum. Vize sonucunuz hangi kargoyla geldi ? cok kisa surede gelmesi gercekten sasirtici, bana en az 4 hafta demislerdi[/quote]

Yurtici kargoyla geldi. Zaten vize ucretini oderken kargo formu doldurtmuslardi. Ben de 2 numarali giseden basvurdum belki ayni bayan bile olabilir. Bana herhangi bir sey soylemediler ne zaman gelecegi ile ilgili bende sormadim. Ama dedigim gibi 1 aydan once beklemiyordum. Bende bayagi saskinim.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

karan35

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen karan35 » Cum Eki 02, 2015 1:57 pm

[quote]karan35 tarafindan yazilan metin:

merhaba . oncelikle hayirli olsun. Bende 15 eylulde izmir\'den basvurdum. Bende sonuc bekliyorum. 2 numarali gisedeki bayan ile gorusmustum. Vize sonucunuz hangi kargoyla geldi ? cok kisa surede gelmesi gercekten sasirtici, bana en az 4 hafta demislerdi[/quote]

Yurtici kargoyla geldi. Zaten vize ucretini oderken kargo formu doldurtmuslardi. Ben de 2 numarali giseden basvurdum belki ayni bayan bile olabilir. Bana herhangi bir sey soylemediler ne zaman gelecegi ile ilgili bende sormadim. Ama dedigim gibi 1 aydan once beklemiyordum. Bende bayagi saskinim.[/quote]
evet dostum ayni bayan. guler yuzlu, samimi bir bayandi. Ama bana yaklasik yarim saat boyunca soru sordu.uzun surdu benim gorusmem. ama diger vize memurlarina gore daha sakin bir bayandi . Evet bende yurtici kargo icin poset almistim simdi hatirladim. bende bekliyorum heyecanla sonucu. Tekrar hayirli olsun.basarilar

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eki 02, 2015 2:01 pm

Tesekkur ederim kactaydi randevun dostum senin? Belki karsilasmisizdir. Ben 08:00 randevusu almistim 9 civari da icerde islemlerim baslamisti.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

karan35

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen karan35 » Cum Eki 02, 2015 3:13 pm

Tesekkur ederim kactaydi randevun dostum senin? Belki karsilasmisizdir. Ben 08:00 randevusu almistim 9 civari da icerde islemlerim baslamisti.[/quote]
bende ayni satte ordaydim. buyuk ihtimal karsilastik. koyu mavi gomlegim vardi. sanirim benden bir once sen vardin. seninde ozgecmisini yazdi mi bayan. bende baya bir soru sordu ve surekli birsey yazdi

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eki 02, 2015 3:19 pm

Hatirlayamadim ama karsilasmisizdir buyuk ihtimal. Benimde uzerimde lacivert tisort ile kot vardi belki dikkat etmissindir ben o telasla kimseye bakamadim :)
Bana fazla soru sormadi genelde sohbet eder gibiydik gulusmeler falan oldu arada. CV mi hazirlayip vermistim daha onceden Evraklarda goremedigi bir yer vardi onu sordu sadece.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

karan35

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen karan35 » Cmt Eki 03, 2015 3:03 pm

Arkadaslar 15 eylulde izmirden basvurmus oldugum yogunlastirilmis dil kursu vizesi 15 gun icinde adresime ulasti. Az once aldim vizeyi. Bu kadar kolay olacagini tahmin etmedim. Vize gorusmeside cok iyi gecmemisti.

Kilitli