Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eyl 03, 2015 8:22 pm

Konsolosluk belgeleri yabancilar polisine yollar , karari onlar konsolsoluga bildirir. Yani cogunlukla.

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cmt Eyl 05, 2015 2:15 am

Merhabalar, red almistim ve Konsoloslugu aradigimda dilekce yazip itiraz edebilirsiniz dediler. Bende dilekceyi yazdim yolladim yaklasik bir hafta oldu bana en erken 1 ay dediler, daha onceden red alip itiraz eden var mi acaba nasil bir surec izledi sizi ne kadar surede geri donus aldiniz tekrardan. Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Eyl 05, 2015 10:35 am

1 ay sonra cevap gelir , ya olumlu , ya da sen den ekstra ikna edici seyler isteyebilirler. Benim vize ani defterindeki eski mesajlarimi aratirsan , orda bayagi bir tecrube var.

caglayanozge

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen caglayanozge » Cum Eyl 11, 2015 10:30 am

Merhaba Arkadaslar,

07.09 tarihinde ferit(ogutferit) ve serkan(53rkan)\'la birlikte vize randevumuza gittik. Acikcasi burada okuduklarimdan sonra baya bir gergindim, bir suru soru soruyorlar vs vs diye.

Oncelikle Istanbul Alman Konsoloslugu\'na gittik, cok kalabalik degildi sabah 10.30-11.00 randevularini almistik, iceri girdik klasik kargo vs. daha sonra evraklari duzenleyen hanim sirayla cagirdi, evraklarimizi duzenledi. 4 universiteden kesin kabulum vardi, sadece gitmek istedigim universiteninkini aldi ve sira numaram yandiginda 11.00 olan randevuma saat daha 11 olmadan girdim. 1. bankodaki genc bir beye denk geldik fert de ben de. gerisi su sekilde;

-merhaba (gayet samimi ve gulen bir ifadeyle)
-merhaba, kolay gelsin.
-evraklari koyabilirsiniz.
-eski pasaportlar da lazim olur mu icinde almanyadan schengen de var.
-su an gerek yok. (pc\'ye bilgi girmeler)
-orada su an sadece kassel universitesinin kabulu var ancak 3 tane daha kabul geldi evraklarini vermem gerekiyor mu?
-hangisine gideceksiniz?
-kassel\'e.
-?! Hepsine mi?
-hayir Kassel\'e.
-gulusmeler...
-peki kassel, guzel.. Egitim dili ingilizce/almanca.
-Almanca.
-(pc\'ye bilgi girmeler) peki almanca biliyor musunuz.
-Evet, Sprachdiplom\'um belgelerin arasinda olacak.
-(pc\'ye bilgi girmeler) burada yok sanirim,
-duzenleme sirasinda koyulmamis olabilir, vereyim.
-(evragi verdikten sonra pc ye yine bilgi girmeler,girmeler, girmeler)

yaklasik 10 dakika boyunca bir seyler yazdi ve parmak izimi aldi, sonunda tum islem sirasinda oldugu gibi sevecen bir tavirla isleminiz tamam, vize istediginiz tarihe de 1 ekim dedim kayit falan isiniz cok olacak daha orada:) simdiden hayirli olsun buyuk bir aksilik cikmazsa 3 haftaya vizeniz gelir.

Ben tum saskinligimla tesekkur edip ciktim.

Diger iki arkadasa gelince onlarin da on kabulleri vardi ferit benimle ayni bankoya serkan hemen yanimizdaki genc bir hanimin oldugu bankoya cagrilmisti. ve onlarin da ayni sekilde gecti. Hicbir soru yok, sadece hangi uni, egitim dili ne bu kadar. Hatta ferit\'e vizeyi hangi tarihe istiyorsunuz diye sorunca ferit 20\'sinde kursum baslayacak 10\'u uygundur demis, gorevli buna karsilik, gidince ev ayarlayacaksiniz, kayit islemleri falan ben 1\'i yaziyorum daha iyi olur sizin icin demis. Ayni sekilde bir problem cikmazsa 3 haftaya vizeniz gelir diyip gorusmeyi bitirmisler.

Bu kadar iyilik umarim iyiye alamettir. Surecin Almanya ayagi bir problem cikarmazsa bu taraf gayet iyi gecti. Gorusmeye girecek arkadaslara da basarilar diliyoruz, umariz herkesin vize sureci sorunsuz olarak tamamlanir.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eyl 11, 2015 2:15 pm

Benimde sali gorusmem var. Birazcik korkmuyor degilim :D Umarim olumlu gecer.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

yenigun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen yenigun » Sal Eyl 15, 2015 12:24 pm

Istanbuldaki Vize Bolumune telefonla ulasabilen var mi? O telefonlar hic aciliyor mu acaba

yenigun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen yenigun » Sal Eyl 15, 2015 2:41 pm

Bamberg yabancilar polisini aradim actilar. Istanbul vize bolumu hala telefonlarina bakmiyorlar.

Vizenin gidecegi sehir olan Bambergle ilgisi yokmus direk olarak konsoloslugu arayin dediler.

Burdan vizeye basvuracak arkadaslara sesleniyorum. En az iki ay oncesinden basvurun

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Sal Eyl 15, 2015 5:04 pm

Merhabalar bende bugun Izmir\'de vize gorusmesine girdim. Heyecanli falan degildim ama bir saskinlik olustu uzerimde cunku randevum saat 8:00 a verilmisti ve ben bir tek bana verildi o saatte zannettim. Megerse yaklasik 20 kisiye ayni saatte randevu verilmis. Once kapinin onunde gorevli sira sira isimleri okudu ve ismi okunan siraya gecti. Sira tamamlaninca birer birer iceri almaya basladilar. Kemer-telefon-canta vs. Iceri sokmak yasak eger emanet edebileceginiz biri yoksa goturmeyin yaninizda. Ben de girdim iceri sira gelince once bir sira numarasi aldim. Oturup beklemeye basladim. Hatta benimle ayni sehirde okuyacak (Gottingen) iki ogrenciyle daha tanistim. Sira bana gelince hemen yanimda bulunan masaya cagirildim ve evraklarimi sirayla gorevliye verdim. Duzenlemeye basladi. Evraklarin yarisini bana geri verdi almadi. (adli sicil belgesi, ikametgah, nufus kayit ornegi ve orjinal evraklarin fotokopilerini almadi. Sadece tercumelerini aldi. Evraklarin duzenlendikten sonra diger taraftaki camekanli alana yoneldim siramin gelmesini bekledim. O sirada vize ucretini vereyim dedim. Odeme bolumune yanastim cikardim verdim parayi kabul etmedi tl verdigim icin. Yanimda da hic Euro yoktu. Disarda ailem bekliyor soyleyeyim doviz alip gelsinler desemde izin vermediler. Daha sonra eksik evrak olarak sunarsin dediler. Baya uzuldum vize gecikecek diye. Neyse sira geldi camekanli bolume gectim ve telefonu alarak karsidaki bayanla konusmaya basladim. Ortalama herkese sorulan sorulari sordu gayet guleryuzluydu. Daha sonra vize ucreti ile ilgili durumu acikladim. Izmire uzak oldugumu ve hemen gidip 5 dk Euro alip alamayacagimi sordum. Suan pc ye bilgileri girmek icin bana ihtiyaci oldugunu ama daha sonra olur dedi sagolsun. Neyse bilgileri girdi ve elime bir kagit verdi 20 dk icinde hallet gel bu kagitla tekrar iceri girebilrsin dedi. Hemen kosturdun Euro aldim bankadan geldim. Kargo formu doldurdum. Ucreti odedim ve makbuzumu alip tesekkur edip ayrildim. Sabah 8 de baslayan islemler 10:15 de sona erdi ve ustumden buyuk bir yuk kalkti. Herhangi bir problem olmadi eksik evragim yok ve olumlu gectigini dusunuyorum. Suan bekleme vakti. Umarim kabulumu en kisa zamanda alirim :)
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

meandmrjones

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen meandmrjones » Çrş Eyl 16, 2015 2:57 pm

merhaba arkadaslar, vize gorusmesinde verdigimiz belgeler o sekilde almanya\'ya gidiyor mu yoksa tekrar bir kere daha kontrol ediyorlar mi gondermeden? eksik belge varsa soylemeleri lazim, degil mi? dun benim db onay belgem gelmediginden verememistim, onay mailim geldi. dilekce yazip belgeyle birlikte yarin konsolosluga verecegim, kabul ederler degil mi? insallah hemen gitmiyordur belgeler.

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alpertaskin » Çrş Eyl 16, 2015 4:18 pm

db den onay kac gunde geldi
Hayallerinin pesinden kos. Bir gun mutlaka yorulacaklardir...
Maschinenbau

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Çrş Eyl 16, 2015 4:57 pm

[quote]meandmrjones tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar, vize gorusmesinde verdigimiz belgeler o sekilde almanya\'ya gidiyor mu yoksa tekrar bir kere daha kontrol ediyorlar mi gondermeden? eksik belge varsa soylemeleri lazim, degil mi? dun benim db onay belgem gelmediginden verememistim, onay mailim geldi. dilekce yazip belgeyle birlikte yarin konsolosluga verecegim, kabul ederler degil mi? insallah hemen gitmiyordur belgeler.[/quote]

Eksik var mi yok mu soylemiyorlar. En azindan bana soylemediler.Eger var ise zaten pasaportunu geri gonderirler red ile eksik evraklari yazarlar. Ama goturdugun belgelerin yarisini almiyorlar zaten.(Ikamet , nufus kayit ornegi, adli sicil kaydi vs.) En onemli belgeler garantor veya bloke hesap ve universite kabulu onlari unutma yeter. Ama almazlar zaten diye diger evraklari hazirlamamazlik yapma. Bakarsin sana denk gelir alirlar.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

meandmrjones

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen meandmrjones » Çrş Eyl 16, 2015 6:04 pm

[quote]EdAlper tarafindan yazilan metin:

db den onay kac gunde geldi[/quote]

parayi gonderdigimin ertesi gunu geldi. is bankasi\'ndan swift yaptim.

meandmrjones

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen meandmrjones » Çrş Eyl 16, 2015 6:06 pm

[quote]Informatiker tarafindan yazilan metin:

[quote]meandmrjones tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar, vize gorusmesinde verdigimiz belgeler o sekilde almanya\'ya gidiyor mu yoksa tekrar bir kere daha kontrol ediyorlar mi gondermeden? eksik belge varsa soylemeleri lazim, degil mi? dun benim db onay belgem gelmediginden verememistim, onay mailim geldi. dilekce yazip belgeyle birlikte yarin konsolosluga verecegim, kabul ederler degil mi? insallah hemen gitmiyordur belgeler.[/quote]

Eksik var mi yok mu soylemiyorlar. En azindan bana soylemediler.Eger var ise zaten pasaportunu geri gonderirler red ile eksik evraklari yazarlar. Ama goturdugun belgelerin yarisini almiyorlar zaten.(Ikamet , nufus kayit ornegi, adli sicil kaydi vs.) En onemli belgeler garantor veya bloke hesap ve universite kabulu onlari unutma yeter. Ama almazlar zaten diye diger evraklari hazirlamamazlik yapma. Bakarsin sana denk gelir alirlar.[/quote]

anladim da ben dun vize gorusmesine girdim zaten. belgelerimi duzenlediler, fazla olanlari geri verdiler. banka dekontunu goturmustum onu almadilar. deutsche benk\'tan para yatirildigina dair onay maili gelmemisti, onu veremedim sadece. o da geldi, yarin verecegim. belgeleri hemen almanya\'ya gonderiyorlar mi onu merak ettim sadece.

asilzade

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen asilzade » Prş Eyl 17, 2015 7:27 pm

Oncelikle selamlar arkadaslar, uzun zamandir takipteyim sizleri yeni uyelik actim ama, Yarin 9 da randevum var bakalim nasil olcak.Master icin gidiyorum ama herhangi bir universite kabul belgem yok, ilk etapda kurs ardindan y.lisans diyecegim. kurs belgem filan hepsi mevcut bakalim nasil olcak.

kemal06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen kemal06 » Cum Eyl 18, 2015 1:18 pm

Merhaba arkadaslar bugun vize randevum vardi. Belgelerim eksiksiz bir sekilde gittim. Asik suratli bir bayan yuzu hic gulmedi ve cok soguk davrandi. Hic soru sormadi diyebilirim. Duisburg essen universitesinden sartli kabulum vardi. Dil okulunada kaydimi yaptirmistim. Dil sertifikan yok bu sekilde res alcaksin yinede basvuru yapcakmisin dedi. Ne yaptiysam ikna edemedim. Halbuki 1 ay once fln arkadasim da ayni sekilde basvurdu ve vizesi geldi. Red alcaksin deyince kaynar sular basimdan asahiya indi. Yaklasik 10 aydir bloke hesap parasi biriktirmistim. Cok skintilar cektim. Boyle duyunca cok sasirdim. Dil kursumda 5 ekimde baslayacakti. Amirim onay vermez dedi biseyler yazdi. Olumlu gelme ihtimali yok mu dedim. Kesinlikle yok dedi. Peki oyleyse arkadasim nasil olumlu aldi. Neler yapabilirim acaba ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Eyl 18, 2015 2:30 pm

Basvuruyu yaptin mi ?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eyl 18, 2015 3:03 pm

[quote]kemal06 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar bugun vize randevum vardi. Belgelerim eksiksiz bir sekilde gittim. Asik suratli bir bayan yuzu hic gulmedi ve cok soguk davrandi. Hic soru sormadi diyebilirim. Duisburg essen universitesinden sartli kabulum vardi. Dil okulunada kaydimi yaptirmistim. Dil sertifikan yok bu sekilde res alcaksin yinede basvuru yapcakmisin dedi. Ne yaptiysam ikna edemedim. Halbuki 1 ay once fln arkadasim da ayni sekilde basvurdu ve vizesi geldi. Red alcaksin deyince kaynar sular basimdan asahiya indi. Yaklasik 10 aydir bloke hesap parasi biriktirmistim. Cok skintilar cektim. Boyle duyunca cok sasirdim. Dil kursumda 5 ekimde baslayacakti. Amirim onay vermez dedi biseyler yazdi. Olumlu gelme ihtimali yok mu dedim. Kesinlikle yok dedi. Peki oyleyse arkadasim nasil olumlu aldi. Neler yapabilirim acaba ?[/quote]

Oyle bir sey kesinlikle yok. Benimde dil sertifikam yoktu sadece A1 katilim belgem vardi ve o sekilde basvuru yaptim bir sorun cikmadi. Sen nerede girdin gorusmeye? O kadinin oyle bir sey demeye hakki yok cunku vizeyi verecek yetki onun degil. Ne olumlu ne de olumsuz bir etki yapabilir. Umarim kadinin sozlerine aldiris etmemis basvurmussundur.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

kemal06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen kemal06 » Cum Eyl 18, 2015 6:12 pm

Merhaba arkadaslar bugun vize randevum vardi. Belgelerim eksiksiz bir sekilde gittim. Asik suratli bir bayan yuzu hic gulmedi ve cok soguk davrandi. Hic soru sormadi diyebilirim. Duisburg essen universitesinden sartli kabulum vardi. Dil okulunada kaydimi yaptirmistim. Dil sertifikan yok bu sekilde res alcaksin yinede basvuru yapcakmisin dedi. Ne yaptiysam ikna edemedim. Halbuki 1 ay once fln arkadasim da ayni sekilde basvurdu ve vizesi geldi. Red alcaksin deyince kaynar sular basimdan asahiya indi. Yaklasik 10 aydir bloke hesap parasi biriktirmistim. Cok skintilar cektim. Boyle duyunca cok sasirdim. Dil kursumda 5 ekimde baslayacakti. Amirim onay vermez dedi biseyler yazdi. Olumlu gelme ihtimali yok mu dedim. Kesinlikle yok dedi. Peki oyleyse arkadasim nasil olumlu aldi. Neler yapabilirim acaba ?[/quote]

Oyle bir sey kesinlikle yok. Benimde dil sertifikam yoktu sadece A1 katilim belgem vardi ve o sekilde basvuru yaptim bir sorun cikmadi. Sen nerede girdin gorusmeye? O kadinin oyle bir sey demeye hakki yok cunku vizeyi verecek yetki onun degil. Ne olumlu ne de olumsuz bir etki yapabilir. Umarim kadinin sozlerine aldiris etmemis basvurmussundur.[/quote]

Ben yinede basvuru yapcam dedim parami fln yatirdim. Ama kadin olmiycak bosuna yatiriyosun dedi. Amirim de onay vermiycek dedi sonra basvuru formununa biseyler yazdi. Taman cik dedi. Hatta 1 hafta sonra red belgen gelir dedi. Cikanlarin ellerinde dosya yoktu. Bana kagitlari geri verdi. Istersen bunlarla tekrar basvur belgelerini tamamladiginda dedi. Ankarafan girdim

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eyl 18, 2015 6:38 pm

Oyle bir sey kesinlikle yok. Benimde dil sertifikam yoktu sadece A1 katilim belgem vardi ve o sekilde basvuru yaptim bir sorun cikmadi. Sen nerede girdin gorusmeye? O kadinin oyle bir sey demeye hakki yok cunku vizeyi verecek yetki onun degil. Ne olumlu ne de olumsuz bir etki yapabilir. Umarim kadinin sozlerine aldiris etmemis basvurmussundur.[/quote]

Ben yinede basvuru yapcam dedim parami fln yatirdim. Ama kadin olmiycak bosuna yatiriyosun dedi. Amirim de onay vermiycek dedi sonra basvuru formununa biseyler yazdi. Taman cik dedi. Hatta 1 hafta sonra red belgen gelir dedi. Cikanlarin ellerinde dosya yoktu. Bana kagitlari geri verdi. Istersen bunlarla tekrar basvur belgelerini tamamladiginda dedi. Ankarafan girdim[/quote]

Ben buradan sinir oldum yemin ederim. Takma dostum. Dedigim gibi onun vize verip vermemekle ilgili herhangi bir yetkisi yok. Senin belgelerin tam ise icin rahat olsun. Keske kadinin ismini alip sikayet etseydin.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

kemal06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen kemal06 » Cum Eyl 18, 2015 6:43 pm

Ben yinede basvuru yapcam dedim parami fln yatirdim. Ama kadin olmiycak bosuna yatiriyosun dedi. Amirim de onay vermiycek dedi sonra basvuru formununa biseyler yazdi. Taman cik dedi. Hatta 1 hafta sonra red belgen gelir dedi. Cikanlarin ellerinde dosya yoktu. Bana kagitlari geri verdi. Istersen bunlarla tekrar basvur belgelerini tamamladiginda dedi. Ankarafan girdim[/quote]

Ben buradan sinir oldum yemin ederim. Takma dostum. Dedigim gibi onun vize verip vermemekle ilgili herhangi bir yetkisi yok. Senin belgelerin tam ise icin rahat olsun. Keske kadinin ismini alip sikayet etseydin.[/quote]

Valla kardesim bende nasil sinirlendim icimden kufurleri sayfirmaya basladim. O sokla ciktim gittim. Sonradan kafa dank etti ciktiktan sonra tekrar girmeyi denedim almadilar. Ama pazartesi arayip sikayette buluncam

Kilitli