Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Au Pair Danismanlik

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
selince

Au Pair Danismanlik

Mesaj gönderen selince » Cum Eyl 11, 2015 9:59 am

Merhaba arkadaslar,

Au Pair olarak detayli bilgileri forumda buldum ancak onerilerin oldugu bir konu basligi goremedim. Au pair olarak giden arkadaslar var midir bir de Istanbul ya da diger sehirlerden onerebileceginiz danismanlik firmasi soyleyebilir misiniz? Birkac gundur detayli arastirma yapmama ragmen sadece Ankara\'da bir firma bulabildim.

Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Au Pair Danismanlik

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 11, 2015 1:46 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

selince

Au Pair Danismanlik

Mesaj gönderen selince » Cum Eyl 11, 2015 2:34 pm

Ben Turkiye\'den, olabilirse de Istanbul\'daki danismanlik sirketleri ile giden var mi diye sormak istemistim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Au Pair Danismanlik

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 11, 2015 3:08 pm

Au Pair olarak gidebilmeniz icin biraz da olsa ingilizce biliyor veya anlamaniz gerekiyor. Bu sekilde arama yaparak nereye nasil basvuru yapiliyor butun bilgileri bulabiliyorsunuz. 3 dakika goz attim sadece o sekilde ve en az 10 tane basvuru formu buldum. Bunu yapabilmek icin illaki danismanlikmi gerekiyor?
www.deutschstudent.com

selince

Au Pair Danismanlik

Mesaj gönderen selince » Cum Eyl 11, 2015 3:32 pm

Nereye gideceginize bagli dil degisebilir, ben Almanya\'ya gitmek istedigim icin giris Almanca bilmem yeterli. Illa danismanlik olmasina gerek yok ama karsinizdakine guven ve arastirma acisinda bir sirketin olmasi daha guvenilir olacaktir ki onlarda belirli sozlesmeler yaparak size bulmus oluyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Au Pair Danismanlik

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 11, 2015 4:22 pm

Cok fazla guvenmeyin tavsiyem. Ozellikle gitmek istediginiz bir sehir varsa ben size burdan yardimci olayim. Sadece online olarak 5 dakika bir form doldurup istedikleri evraklari yollayacaksiniz sonrasinda o kadar.
www.deutschstudent.com

selince

Au Pair Danismanlik

Mesaj gönderen selince » Cum Eyl 11, 2015 4:36 pm

Ozellikle istedigim bir sehir yok, merkezi bir yer olabilir. Sizin gondereceginiz form nedir, rica etsem iletebilir misiniz? Danismanlik firmasina mi guvenmemeliyim? Kendim direkt konustugumda da guvenemeyecegim orasi da var.

selince

Au Pair Danismanlik

Mesaj gönderen selince » Sal Eyl 15, 2015 2:07 pm

Physiker form gonderecektin, gonderebilir misin?

Serhan_

Au Pair Danismanlik

Mesaj gönderen Serhan_ » Prş Eyl 17, 2015 1:40 am

sirf aupair uzerine danismanlik yapan bi firma gormedim turkiyede fakat egitim danismanliklari yin eucuk fiyatlarla aupair uzerine calisiyordu. Cok ta guvenmeyin aupair genelde ingiltere icin yapiliyor diye biliyordum.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

selince

Au Pair Danismanlik

Mesaj gönderen selince » Cum Eyl 18, 2015 9:03 am

Danismanlik firmalari var. Ben Istanbul\'da yasiyorum ve burada genelde Amerika icin AuPair hizmeti veren yerler buldum. Almanya icin Ankra\'da Deca Danismanlik var su an orasi ile gorusmekteyim. Birisi olmadan yani tek basima hem zaman hem de arastirma acisindan olanakli degilim. O nedenle burasi ile islem baslatacagim. Tesekkur ederim bilgiler icin.

selince

Au Pair Danismanlik

Mesaj gönderen selince » Cum Şub 26, 2016 1:05 am

Merhaba,

Daha once acmis oldugum bu konu ile ilgili herkesi bilgilendirmek icin tekrar yazmak istedim. Onceki mesajlarda belirtmis oldugum gibi bir program araciligi ile Au-pair olarak gitmek mumkun. Ben su an bir danismanlik firmasi araciligi ile Au-pair olarak Almanya\'ya geldim. Bilgi edinmek isteyen arkadaslar olursa da bilgi verebilirim. Alisma suresinde oldugumdan dolayi cok zorlaniyorum, umarim kisa surede atlatirim.

Hoscakalin.

dilekcelik34

Re: Au Pair Danismanlik

Mesaj gönderen dilekcelik34 » Çrş Mar 29, 2017 4:11 pm

Merhabalar,
Arkadaslar su an Erasmus staj programiyla Berlin´deyim. Aupair yapabilecegim bir aile buldum. Fakat aile de ben de tam olarak bilgi sahibi degiliz programla ilgili. Acaba bu sekilde karsilikli anlasma ile olabilecek bir olay mi? yoksa firmalar araciligiyla falan olan bir is mi? izlememiz gereken yol nedir? Aydinlatabilirseniz cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 30, 2017 12:20 am

Direk aile birlikte Berlin deki yabancilar dairesine basvuru yapabilirsiniz.

Genel olarak bilgiler yine burda var:
http://www.deutschstudent.com/portfoli ... r-almanya/
www.deutschstudent.com

bugus

Mesaj gönderen bugus » Pzt Haz 12, 2017 5:47 pm

Arkadaslar merhaba ben de bir aileyle anlaştım. Fakat bir sorum var; ben yeşil pasaport sahibiyim dolayısıyla almanyaya 90 gün giriş iznim var. Aileyle de 90 gün birlikte olcam maksimum olarak. Kafama takılan şey şu oraya sadece turistik amaçla gitmediğim için vize almam gerekiyor mu? yoksa 90 gün içinde istediğimi yapma gibi bir hakkım var mı? şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 12, 2017 11:54 pm

Yesil pasaport varsa zaten vizesiz istedigin gibi 90 gün kalabilirsin.
www.deutschstudent.com

Itsabird

Mesaj gönderen Itsabird » Prş Eyl 13, 2018 2:26 pm

Merhaba, Almanya'da Aupair için bir aile ile anlaştım. Aile Türk (baba Türk anne Alman) bu durum Aupair için vize almamı engeller mi? Aile ile hiç bir kan bağım yok. Benzer bir deneyim yaşayan var mı? :?