Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALMANYA\'DA MASTER ISLEM BASAMAKLARI HAKKINDA BILGI RICASI

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
arzu

Mesaj gönderen arzu » Çrş Eyl 09, 2015 5:21 pm

Herkese merhabalar,

Oncelikle Turkiye\'de yasadigimiz bu acili gunlerde, evlatlarini kaybeden ailelere bassagligi ve sabir diliyorum.

Bu siteyi yeni takip etmeye basladim.Gercekten bilgilendirmeler cok emek iceriyor , herkesin emegine saglik.

Danismanlik alma talebimiz yogunluktan oturu alinamadi :( .Benim icin ciddi sanssizlik oldu.

Sizlerden Almanya\'da doktora yapmak icin izleyecegim yolun sadece basliklarini rica edecegim. Simdiden tesekkur ederim.

arzu

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Çrş Eyl 09, 2015 5:33 pm

bende ayni durumdayim yogunluktan dolayi master kabul islemim alinmadi.mecburen sahsen yapcagiz gibi gorunuyor. cunku dogru duzgun danisman sirketide yok.

arzu

Mesaj gönderen arzu » Çrş Eyl 09, 2015 5:43 pm

[quote]mustifiz tarafindan yazilan metin:

bende ayni durumdayim yogunluktan dolayi master kabul islemim alinmadi.mecburen sahsen yapcagiz gibi gorunuyor. cunku dogru duzgun danisman sirketide yok.[/quote]

Evet haklisiniz hem guven sorunu var , hem de fahis ucretler istiyorlar :(

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Çrş Eyl 09, 2015 5:49 pm

[quote]arzu tarafindan yazilan metin:

[quote]mustifiz tarafindan yazilan metin:

bende ayni durumdayim yogunluktan dolayi master kabul islemim alinmadi.mecburen sahsen yapcagiz gibi gorunuyor. cunku dogru duzgun danisman sirketide yok.[/quote]

Evet haklisiniz hem guven sorunu var , hem de fahis ucretler istiyorlar :([/quote]
aynen ben arastiryorum ogrendiklerim 1500€-2500€ arasi diyorlar .

mireine

Mesaj gönderen mireine » Çrş Eyl 09, 2015 9:39 pm

Asagidaki sitelerden arama yapabilirsiniz. Bunun yaninda google uzerinden de arama yapilmali bence.

https://www.daad.de/deutschland/studien ... ograms/en/

http://www.mastersportal.eu/

http://www.hochschulkompass.de/en/degre ... earch.html

Programlari belirledikten sonra zaten her programin internet sitesinde sartlar ve gondermeniz gereken belgeler yazar.Genelde diplomalar , dil sertifikasi , motivasyon mektubu , referans mektuplari ve lys sonuc belgesi istenir.Programlari belirledikten sonra basvuru kismi zor degil.Bence en onemlisi motivasyon mektubu ve hocalarinizdan alacaginiz referans mektuplari. Motivasyon mektubu icin internette dikkat etmeniz gereken noktalari ve cokca ornek bulabilirsiniz. Dilerseniz ben kendi motivasyon mektubumu da ornek olmasi acisindan mesajla gonderebilirim.Referans mektubunu eger okullar kapali zarfta istemiyorlarsa hocalardan aldiktan sonra acip okumanizi oneririm.

Eger Gurkan Bey\'den danismanlik alabiliyorsaniz cok iyi , ancak yogunluktan dolayi alamadiginizi belirtmissiniz. Bu durumda ben olsam oncelikle kendim basvuru yapmayi denerdim , internetten arastirma yaptikca aslinda karisik olmadigini anliyorsunuz.

arzu

Mesaj gönderen arzu » Prş Eyl 10, 2015 5:01 pm

[quote]mireine tarafindan yazilan metin:

Asagidaki sitelerden arama yapabilirsiniz. Bunun yaninda google uzerinden de arama yapilmali bence.

https://www.daad.de/deutschland/studien ... ograms/en/

http://www.mastersportal.eu/

http://www.hochschulkompass.de/en/degre ... earch.html

Programlari belirledikten sonra zaten her programin internet sitesinde sartlar ve gondermeniz gereken belgeler yazar.Genelde diplomalar , dil sertifikasi , motivasyon mektubu , referans mektuplari ve lys sonuc belgesi istenir.Programlari belirledikten sonra basvuru kismi zor degil.Bence en onemlisi motivasyon mektubu ve hocalarinizdan alacaginiz referans mektuplari. Motivasyon mektubu icin internette dikkat etmeniz gereken noktalari ve cokca ornek bulabilirsiniz. Dilerseniz ben kendi motivasyon mektubumu da ornek olmasi acisindan mesajla gonderebilirim.Referans mektubunu eger okullar kapali zarfta istemiyorlarsa hocalardan aldiktan sonra acip okumanizi oneririm.

Eger Gurkan Bey\'den danismanlik alabiliyorsaniz cok iyi , ancak yogunluktan dolayi alamadiginizi belirtmissiniz. Bu durumda ben olsam oncelikle kendim basvuru yapmayi denerdim , internetten arastirma yaptikca aslinda karisik olmadigini anliyorsunuz.[/quote]

Merhaba,
Bilgilendirmeniz icin cok tesekkur ederim.Mektup ornegini gonderebilirseniz cok sevinirim.

Bakalim yapabilecek miyim:)

mireine

Mesaj gönderen mireine » Prş Eyl 10, 2015 7:24 pm

Rica ederim gonderdim , eminim yaparsiniz :) Ornege ihtiyaci olan diger arkadaslar da bana haber verirse mektubu kendilerine mesaj atarim.

Okandevrimm

Mesaj gönderen Okandevrimm » Pzr Eyl 13, 2015 10:53 am

Rica ederim gonderdim , eminim yaparsiniz :) Ornege ihtiyaci olan diger arkadaslar da bana haber verirse mektubu kendilerine mesaj atarim.[/quote]

Oturum izni veriyorlarmi master yaptigimizda

bilk

Mesaj gönderen bilk » Pzr Eyl 13, 2015 11:02 am

[quote]Okandevrimm tarafindan yazilan metin:

Rica ederim gonderdim , eminim yaparsiniz :) Ornege ihtiyaci olan diger arkadaslar da bana haber verirse mektubu kendilerine mesaj atarim.[/quote]

Oturum izni veriyorlarmi master yaptigimizda[/quote]

Yani bir kac soruna daha denk geldim, harbi cok yogun agir bir zeka problemi var.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 13, 2015 6:07 pm

Eylul sonu tekrar kontaga gecerseniz danismanlik islemi baslatabiliriz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

omeremre

Mesaj gönderen omeremre » Pzt Eyl 14, 2015 9:19 pm

Yuksek lisans icin ; almanca yuksek lisans bolumlerinde testdaf , ingilizce ve veya ingilizce almanca karisik bolumlerde ielts testdaf kosullarini sagladiktan sonra yani ornegin testdaftan 4 ve ieltsten 6 almis konumda oldugumuzda onumuzde ALMANYA\'DA YUKSEK LISANS icin baska bir engel var mi ??? :help :help :help

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal Eyl 15, 2015 1:47 am

@omeremre universitesine gore not ortalaman rol oynar.

omeremre

Mesaj gönderen omeremre » Sal Eyl 15, 2015 12:59 pm

Tabiki not ortalamasi kismi var. Ancak benim kastettigim okulun ekstra olarak mesela teknik konularda yeterliligini sinamasi , on hazirlik kursu vermesi veya bazi ekstra dersler eklemesi gibi bir durum olabilir mi ? Ornegin makina muh. gidip otomotiv alaninda sadece dil ve not ortalamasi problemlerini gecerek okuluna baslayabilir mi ?

mireine

Mesaj gönderen mireine » Sal Eyl 15, 2015 11:38 pm

%100 almanca programlar hakkinda bilgim yok ama inglizce ve inglizce- almanca karisik programlar hakkinda bildiklerimi paylasayim.

Her okulun kendi secim kriterleri var. Inglizce bolumler genelde IELTS 6 veya 6.5 isterler.Her okul \'\'minimum admission requirements\'\' dedikleri kisimda basvuru yapacak ogrencilerden istedikleri minimum sartlar belirtilir.(dil yeterliligi , minimum not ortalamasi , kabul edilen lisans bolumleri vs.) Bunu ogrenmek icin de her programin sitesine girip bakman gerekli.Okullar genelde bu kosullari saglayan butun adaylarin basvurularini alir ve kontenjanlari kadar ogrenci kabul ederler.Bu durumda senin kabul alip almayacagin hem senin hem de basvurdugun donemdeki basvuru yapan ogrencilerin kalifikasyonlarina (not ortalamasi ,stajlar , geldikleri universite ve bolum,referans mektuplari, ogrenci motivasyonu vs.) baglidir.

Senin sorundan ornek verecek olursak ,otomotiv alaninda egitim veren bir master programinin makine muhendislerini kabul edip etmedigini kendi sitelerinde \'\'minimum admission requirements \'\' kisminda bulabilirsin.

Onun disinda ,sordugun gibi teknik yeterliligi sinayan , on hazirlik kursu veren , ek dersler veren okul var mi bilmiyorum , ben hic duymadim.