Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universitaet Bayreuth-Hukuk ve RWTH Aachen-Informatik kabulu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
elaaa

Mesaj gönderen elaaa » Cmt Eyl 12, 2015 4:43 pm

Arkadaslar merhaba,

Bayreuth universitesi Hukuk ve RWTH Aachen informatik kabulum var. Uzun bir arastirma evresinden sonra hukugu tercih etme karari aldim. Bayreuth universitesi veya sehir hakkinda bilgi sahibi olan var midir? Almanya ortalamasina gore universitenin kalitesi nedir? ve hukuk okuyan arkadaslar varsa staatsexamen larin zorlugu hakkinda bilgi verebilirler mi?

Keita

Mesaj gönderen Keita » Pzt Eyl 14, 2015 8:34 am

Sitedeki tanitimini okudunmu? Staatsexamen sistemi kalkiyor diye duymustum.

elaaa

Mesaj gönderen elaaa » Sal Eyl 15, 2015 2:57 pm

evet sitedeki tanitimi okudum, internetten de cok arastirdim. genel olarak guzel seyler yaziyor fakat staatsexamenler buyuk problem. eger benim gibi almanya ya sonradan gelip hukuk okuyan arkadaslar varsa bir de onlardan hukuk sistemini dinlemek istedim. umarim dedigin gibi staatsexamen kaldirilir. bu bilgiyi nerden ogrendigini paylasabilirsen cok sevinirim.

elaaa

Mesaj gönderen elaaa » Pzr Eyl 20, 2015 8:52 pm

arkadaslar aranizda hukuk veya aachen universitesinde muhendislik okuyan var mi? kayit donemin bitmesine az kaldi dolayisiyla karar vermek icin cok az zamanim kaldi. hukuk mu yoksa informatik mi tavsiye edersiniz? bir yabanci olarak hukuk bitirmek mumkun mudur yoksa imkansiza yakin bir durum mudur? yardimci olursaniz cok sevinirim.