Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk Belge Tasdik(izmir),

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mastermuscle

Mesaj gönderen mastermuscle » Cum Eyl 11, 2015 6:59 pm

Merhaba arkadaslar ,ben almanyada yuksek lisans icin basvurdum ve araci sirket(calismaz olaydim onlarla) benden noter tasdikli belgeleri apostilletmemi ve kendilerine yollamami soylediler.Bunlari yerine getirdim fakat sonradan bir olasilik oldugunu ogrendim.bu olasilik noter tasdigi yapmadan(lise diplomasi,lisans diplomasi,transkript,osym yerlesti belgesi iste onlarin istedigi imza beyannemesi) direk alman konsoloslugu bu belgeleri onaylamiyormus? oncelikle bu bilginin dogrulugunu sizler araciligi ile teyit etmek isterim.Bir diger sorum ise deutche banktan hesap actirma durumu.Izmir\'de konsoloslugu aradigimda IDATA ya yonlendiriyor idata ise yapi krediye 17 tl yatirdiktan sonra call centerdan randevu talep etmem gerektigini soyledi.Fakat call center da hic kimse telefona bakmiyor ve bir turlu ulasamiyorum.Gitmedigim yer denemedigim alternatif kalmadi bu konular hakkinda bilgisi veya tecrubesi olan arkadaslar var ise burada paylasirlar ise cok sevinirim.Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eyl 11, 2015 7:07 pm

Evraklarin hic birine noter onayi gerekmiyor. Konsolosluktan toplam 20-30 Euro civarina hepsini onaylatabilirsiniz. Idata randevusu icinde aradiktan sonra bekletiyorlar baya. Ben randevu alirken 12 dk beklemistim muzikte sonra baglanmisti.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

mastermuscle

Mesaj gönderen mastermuscle » Cum Eyl 11, 2015 7:29 pm

bu belgeleri onaylatmak icin oncelikle online randevu alacagim (vize basvurusu olarak geciyor degil mi ) sonra gerekli belgelerin fotokopisini konsolosluga goturup orada bu rakamla onaylatacagim peki bunun boyle oldugunu bilen sirket acaba neden bana noterden asli gibidir yazisini istedi gercekten anlamak mumkun degil!

amy11

Mesaj gönderen amy11 » Cum Eyl 11, 2015 7:51 pm

Arkadaslar cok ozur dilerim cahilligimi mazur gorun :) ama bu onaylatma islemi nasil yapiliyor lise diplomasini onaylatmak icin ornegin orjinalini yanimizda goturmemiz mi gerekiyor cunku lisans ogrecisiyseniz orjinali okulda oluyor ?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eyl 11, 2015 8:49 pm

Belgeleri fahri konsolosluktan da onaylatabilirsiniz. Yeminli tercuman tercume yapacak ve evraklarin fotokopisi ( Ornegin lise diplomasi asli gibidir kaseli fotokopi olabilr.) onaylanacak.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik