Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Motivasyon mektubumu yazdim Dusunceleriniz nedir ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Venceremos1940

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Prş Eyl 10, 2015 11:38 pm

Ben XXX XX, GG.AA.YYYY tarihinde Turkiye’nin AAAA ilcesinde dogdum. 2010 yilinin Ekim ayinda basladigim XXX XXXX Muhendislik Fakultesi Makine Muhendisligi (Ingilizce) Bolumunden 2015 yilinin Temmuz ayinda 3.05/4.00 not ortalamasi ile mezun oldum.

Makine Muhendisligi bolumunu secmemde sayisal alana olan ilgim cok etkili oldu. Uluslararasi calisma istegim ve cocuklugumdan beri var olan yurtdisi merakim dolayisiyla Universitede bolumumun Ingilizce dilinde olmasini tercih ettim ve bu sebeple universite oncesinde 1 sene Ingilizce hazirlik egitimi aldim. 2014-2015 egitim yilinin birinci doneminde Erasmus Programi ile Polonya’ya gitmeye hak kazandim. Erasmus Programi kendimi olan ozguvenimi ve egitimime yurt disinda devam etme istegimi de arttirdi. Bende lisans egitimim sonrasinda yurt disinda master yapmaya karar verdim.

Master yapmak icin Almanya’yi tercih etmemin sebepleri arasinda sanayi ve endustride kalitesini dunyaya kanitlamis bir ulke olmasi, Almanca dilinin benim mesleki kariyerimde bana saglayacagi avantajlar ve Alman universitelerinin sundugu bolum cesitliligi gibi daha bircok sey bulunmaktadir. Bu sebepler dogrultusunda Almanya da hem master yapip hem de Almanca ogrenmek istiyorum. Bunun icin Uni Assist araciligi ile universitelere basvurdum ve bir universiteden olumlu cevap aldim ama universite egitime baslamadan once almanca ogrenmem gerektigini bana iletti, bende Almanca ogrenmek icin Berlin de bir dil kursuna kayit yaptirdim.

Kurs Kasim ayinin ilk haftasi basliyor ve ben Almanya macerama baslamak icin sabirsizlaniyorum. En kisa zaman icerisinde gerekli olan almanca dil seviyesine ulasip universite hayatima baslamak istiyorum. Alman kultur ve egitiminin Polonya ve Turk kultur ve egitimi arasindaki farklari cok merak ediyorum. Yeni bir kulturu tanimak ve yeni bir egitim almak icin cok heyecanliyim. Umarim Almanya da ki egitimimi basariyla tamamlar ve egitimimin sonunda akici bir sekilde Almanca konusabilirim.

Dusunceleriniz neler ? Sizce nasil olmus ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 11, 2015 7:53 am

Son paragraf biraz abarti olmus. Biraz daha somut kavramlar sunarsan daha iyi olur. Almanca yazdir bir de. Genel olarak iyi ama.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Venceremos1940

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Cum Eyl 11, 2015 11:53 am

Somut derken ne demek istediniz acaba

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 11, 2015 2:04 pm

Yani cok standart, oraya makina muhendisligi icin gidiyorsun, ozellikle kaliteli egitim vs. gibi klise olmus gerekceler yerine bolumunle ilgili hangi alanda agirlikli egitim almak istiyorsun, ozellikle su sebepten dolayi(makina muhendisligiyle ilgili) makina muhendisligini Almanya da okumak istiyorum gibi bir kac sebep daha belirt. Yanlis anlama lutfen, yazdigin mektubu okurken biraz bunaldim. Daha boyle can alici seyler ekle bolumle alakali.
www.deutschstudent.com

Venceremos1940

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Cum Eyl 11, 2015 4:28 pm

Yorumlariniz icin cok tesekkur ederim duzenlemeler yapacgim sonra tekrar yazarim :)

Venceremos1940

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Cum Eyl 11, 2015 4:56 pm

Bir kac duzeltme yaptim zahmet olmazsa inceler misiniz fikirlerinizi merak ediyorum .

Ben XXXX XXX, 15.08.1992 tarihinde Turkiye’nin AAAA ilcesinde dogdum. 2010 yilinin Ekim ayinda basladigim KKKK Universitesi Muhendislik Fakultesi Makine Muhendisligi (Ingilizce) Bolumunden 2015 yilinin Temmuz ayinda 3.05/4.00 not ortalamasi ile mezun oldum.

Makine Muhendisligi bolumunu secmemde sayisal alana olan ilgim cok etkili oldu. Uluslararasi etkilesimleri olan firmalarda calisma istegim ve yabanci dillerin kariyerimdeki pozitif etkileri dolayisiyla Universitede bolumumun Ingilizce dilinde olmasini tercih ettim ve bu sebeple universite oncesinde 1 sene Ingilizce hazirlik egitimi aldim. 2014-2015 egitim yilinin birinci doneminde Erasmus Programi ile Polonya’ya gitmeye hak kazandim. Erasmus Programi kendimi olan ozguvenimi ve egitimime yurt disinda devam etme istegimi de arttirdi. Bende lisans egitimim sonrasinda yurt disinda master yapmaya karar verdim.

Master yapmak icin Almanya’yi tercih etmemin sebepleri arasinda sanayi ve endustride kalitesini dunyaya kanitlamis bir ulke olmasi, Almanca dilinin benim mesleki kariyerimde bana saglayacagi avantajlar ve Alman universitelerinin sundugu bolum cesitliligi gibi daha bircok sey bulunmaktadir. Ozelikle tercihlerim arasinda bulunan ruzgar muhendisligi ve baski ve medya teknolojileri gibi bolumlerin ilgimi cekmesi ve bu bolumlerde master yapma imkanimin Turk Universitelerinde bulunmamasi Alman universitelerine olan ilgimi arttirdi. Baski ve medya teknolojileri bolumunu internette arastirma yaparken buldum ve birden ilgimi cekti. Bolumle ilgili yaptigim arastirmalar bolumun amaci ve bana sundugu dersler bu bolum secmemde etkili oldu. Ozellikle yeni ve gelisen baski teknolojileri, 3D yazicilar ile yapilan urunler bolume olan istegimi arttirdi.Ruzgar muhendisligi ise tum dunyanin sorunu olan enerji problemini en aza indirmeyi amaclayan bir bolum ve ruzgar gibi yenilenebilir bir enerji kaynaginin gunumuz teknolojisiyle daha verimli kullanilmasi icin calismak benim kariyerimin gelismesi icin cok faydali olacaktir. Bu sebepler dogrultusunda Almanya da hem master yapip hem de Almanca ogrenmek istiyorum. Cunku bunlar beni ulkemdeki diger muhendisler arasinda bir adim one cikarip, firmalarin beni tercih etmesindeki sebeplerden birkacini olusturacaklardir.

Bunun icin Uni Assist araciligi ile bazi universitelere basvuru yaptim ve bir universiteden olumlu cevap aldim ama universite egitime baslamadan once almanca ogrenmem gerektigini bana iletti, bende Almanca ogrenmek icin Berlin de bir dil kursuna kayit yaptirdim.

En kisa zaman icerisinde gerekli olan almanca dil seviyesine ulasip universite egitimime baslamak istiyorum. Almanya da ki egitimimi basariyla tamamlayip Turkiye’ye dondugumde cok basarili bir kariyerim olacagina inaniyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 11, 2015 5:29 pm

Cok guzel olmus, bir de gecimini nasil saglayacagina dair bir cumle yazarsan yeterli.
www.deutschstudent.com