Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Basvurusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
DeuLiebe

Vize Basvurusu

Mesaj gönderen DeuLiebe » Sal Eyl 08, 2015 9:57 pm

Merhaba forumun bazi yerlerinde gordum fakat kesin bir yanit yoktu. Liseden sonra lisans egitimi icin universiteye giderken yabancilar subesi belirli bir seviyede Almanca bilgisi istiyor mu? Cunku ben seneye dil kursuna Almaya\'da gidip oradan lisans egitimime baslamak istiyorum. Bunun yuzunden vize alamamam mumkun mudur? Yoksa burada belli bir seviyeye geldikten sonra mi vize basvurusu yapayim? Simdiden tesekkur ederim.

ernst_happel

Vize Basvurusu

Mesaj gönderen ernst_happel » Sal Eyl 08, 2015 11:24 pm

Okuldan aldigin kabula baglidir. Okul sana sartli kabul verdiginde belli bir araliktaki dil kursuna katilman sarti ile dil kursu + ogrenci vizesi alman gerekir. Tabi vermedigi durumlarda oluyor. Bunu forumda arastir, vize ani defterlerinde yaziyo. Ama sana tavsiyem almancani belli bir seviyeye getirip oyle basvurabilirsin.Once sartli kabul veren okullari arastir, basvur , umarim bir sorun cikmaz kabul alirsin ondan sonra bu sartli kabul ile vizeye basvurursun.

DeuLiebe

Vize Basvurusu

Mesaj gönderen DeuLiebe » Çrş Eyl 09, 2015 9:07 pm

Peki sartli kabul aldiktan sonra baska bir sehir veya eyaletteki okula gidebilir miyim?

ernst_happel

Vize Basvurusu

Mesaj gönderen ernst_happel » Prş Eyl 10, 2015 11:01 am

o konu hakkinda pek bir bilgim yok:help

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Basvurusu

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eyl 10, 2015 3:55 pm

Evet yapabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com