Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ayberkakturk

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ayberkakturk » Pzr Ağu 02, 2015 4:42 pm

96. gun hala bi ses yok, 75. gunde eksik belge istediler, motivasyon yazisi eksikmis ki bana yazmana gerek yok demislerdi ve gorusmede motivasyonlarimi sorup not almislardi, hala beklemedeyim insallah cikicak.

Voyager33

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Voyager33 » Pzr Ağu 02, 2015 6:39 pm

Hangi konsolosluk acaba?

ayberkakturk

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ayberkakturk » Pzt Ağu 03, 2015 6:00 pm

izmir konsoloslugu, uzak yerden gelcek arkadaslar ankara ya da istanbul tercih etsin bence..

Voyager33

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Voyager33 » Pzt Ağu 03, 2015 6:30 pm

Onu zaten idata belirliyor,secme sansin yok .Bulundugun yer nereye yakinsa oraya veriyor fakat vizedeki kadin bana 14 unde gelir dedi.Seninki neden bu kadar uzun surdu acaba?

ayberkakturk

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ayberkakturk » Sal Ağu 04, 2015 12:10 pm

70. gunde eksik belge istediler bosu bosuna 70 gunumu yediler yani, hala aradigimda bana kizio, eksik belgeni verdikten sonra 90 gun gecmeden sakin arama dio, yani bu hesapla 160 gun beklemis olcam.

Selo35

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Selo35 » Çrş Ağu 05, 2015 6:45 pm

Bugun 05.08.2015 eksik belgemi verdim bloke hesap acilmisti fakat parayi yatirdigima dair mail gelmemisti dun geldi ve bugun verdim.
Bugun den itibaren mi gun saymaya baslamaliyim ? ani defterinde bazilarinin 17 bazilarinin 20 gunde cikmis bu soylenen gunler hafta sonu dahil mi?

benim bugunden itibaren mantiken islemlerin baslamasi lazim
duyduguma gore faks ile gidiyormus almanyaya belgeler. benim hamburg\'daki yabancilar subesine gonderilcek hic hamburga gidenler oldumu varsa hangi sure icinde vize cikti ?. haftaya almanyadaki(hamburg) yabancilar subesine aramami tavsiye edermisniz?

alikedo

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alikedo » Çrş Ağu 12, 2015 1:52 pm

merhaba arkadaslar

benim okuldan kabul belgem geldi master icin simdi vizeye basvuru yapicam hangi belgelerimi ceviri apostil ve noter onayi yaptirmam lazim bilgi verirseniz sevinirim tesekkurler simdiden ;)

ernst_happel

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ernst_happel » Çrş Ağu 12, 2015 2:35 pm

Belgelerin hangi dil olmasi icin ayni soruyu sormustum. Bu linkten cevabi bulabilirsin;
http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... ad_id=8704

alikedo

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alikedo » Çrş Ağu 12, 2015 2:56 pm

tesekkurler birde ben bulgaristanda lisansi bitirdim osym ile gitmedim onun icin belgem yok. Vizeye master egitimi icin basvuru yapicam genede osym belgesi,lise diplomasi ve transkript istiyorlarmi yoksa lisans diplomam ile lisans transkript yeterli olur mu?

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Prş Ağu 27, 2015 5:10 am

Merhabalar

Ben 17.08.2015 tarihinde Ankara Almanya Buyuk Elcilige basvuruda bulundum ve 24.08.2015 tarihinde ups den bana mesaj geldi pasaportunuz alinmistir diye 25.08.2015 tarihinde dagitici kisi beni aradi evinizin onundeyim diye fakat ben sehir disindayim abi dedim kapinin icinden iceri at benim aldigimi yaz dedim tamam dedi abide meraktan uyuyamiyorum evim Adana\'da ben ise Nevsehir deyim Allah izin verirse yarin yani bugun Adana\'ya donecegim sabah ezani okundu uyku yok meraktan tek korkum bu kadar kisa surede gelmesi red ihtimalini cok yukseltiyor ona karsilik 2 defa kisa sureli vize aldim hatta bir tanesi onumuzdeki ayin sonuna kadar devam ediyor gorusmem cok iyi gecmisti yasli ve sarisin bir bayani %99 vize cikar dedi bana ama bilemiyorum sizin fikirleriniz nelerdir gerci 24 saat icerisinde ulasacagim ama yaklasik 6 7 saattir forumu dolastim herkez 1 ay 2 ay 20 gun civari bir sure soyluyor ben cok tedirginim bakalim hayirlisi.

Orcn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Orcn » Prş Ağu 27, 2015 12:41 pm

[quote]lordinyus01 tarafindan yazilan metin:

Merhabalar

Ben 17.08.2015 tarihinde Ankara Almanya Buyuk Elcilige basvuruda bulundum ve 24.08.2015 tarihinde ups den bana mesaj geldi pasaportunuz alinmistir diye 25.08.2015 tarihinde dagitici kisi beni aradi evinizin onundeyim diye fakat ben sehir disindayim abi dedim kapinin icinden iceri at benim aldigimi yaz dedim tamam dedi abide meraktan uyuyamiyorum evim Adana\'da ben ise Nevsehir deyim Allah izin verirse yarin yani bugun Adana\'ya donecegim sabah ezani okundu uyku yok meraktan tek korkum bu kadar kisa surede gelmesi red ihtimalini cok yukseltiyor ona karsilik 2 defa kisa sureli vize aldim hatta bir tanesi onumuzdeki ayin sonuna kadar devam ediyor gorusmem cok iyi gecmisti yasli ve sarisin bir bayani %99 vize cikar dedi bana ama bilemiyorum sizin fikirleriniz nelerdir gerci 24 saat icerisinde ulasacagim ama yaklasik 6 7 saattir forumu dolastim herkez 1 ay 2 ay 20 gun civari bir sure soyluyor ben cok tedirginim bakalim hayirlisi.[/quote]

Umarim iyi haber alirsin, ben de cok merak ettim simdi buraya yaz mutlaka.

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Prş Ağu 27, 2015 1:14 pm

[quote]lordinyus01 tarafindan yazilan metin:

Merhabalar

Ben 17.08.2015 tarihinde Ankara Almanya Buyuk Elcilige basvuruda bulundum ve 24.08.2015 tarihinde ups den bana mesaj geldi pasaportunuz alinmistir diye 25.08.2015 tarihinde dagitici kisi beni aradi evinizin onundeyim diye fakat ben sehir disindayim abi dedim kapinin icinden iceri at benim aldigimi yaz dedim tamam dedi abide meraktan uyuyamiyorum evim Adana\'da ben ise Nevsehir deyim Allah izin verirse yarin yani bugun Adana\'ya donecegim sabah ezani okundu uyku yok meraktan tek korkum bu kadar kisa surede gelmesi red ihtimalini cok yukseltiyor ona karsilik 2 defa kisa sureli vize aldim hatta bir tanesi onumuzdeki ayin sonuna kadar devam ediyor gorusmem cok iyi gecmisti yasli ve sarisin bir bayani %99 vize cikar dedi bana ama bilemiyorum sizin fikirleriniz nelerdir gerci 24 saat icerisinde ulasacagim ama yaklasik 6 7 saattir forumu dolastim herkez 1 ay 2 ay 20 gun civari bir sure soyluyor ben cok tedirginim bakalim hayirlisi.[/quote]

O kadin bana da aynisini soylemisti ve benim vizem gelmisti.
1 numarada duruyor sarisin bir bayan.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Prş Ağu 27, 2015 4:38 pm

Mesaj atan herkese cok tesekkur ederim sonuc olarak kotu red aldim paketi actigimda gordugum 2 sey 1.si pasaportum 2.si ise once cope atilmis sonra alinmis kargo posetine konulmuscasina kagit neden alamadigim hakkinda Alman kiz arkadasim var ve ona ceviri yaptirdim aldigim cevap ise Almanya\'ya yeterli olamam dil kursunu Turkiye\'de de yapabilecegim son olarak Almanya\'da egitim tamamlayacagindan emin degiliz benzeri seyler Alman kiz arkadasim cok sinirlendi ve bunlar nasil calisiyor bir insana bakarak veya 10 dk konusarak neler yapabilecegini kimse anlayamaz felan dedi. Isin gulunc yani 17.08.2015 tarihinde verdim dosyalari red kagidinin ustundeki tarih ise 18.08.2015 bu kadar kisa surede hic bir kagidimi incelemediklerini dusunuyorum simdilik tek yapmam gerek itiraz etmek gibi gorunuyor benim Almanca bilgim olmadigi icin kiz arkadasim yazacak bilmiyorum suan kendisi cok sinirli Insallah kufur felan yazmaz :). Ama ne diyelim hakkimizda hayirlisi olsun. Tesekkurler

alaricalaric

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alaricalaric » Prş Ağu 27, 2015 6:49 pm

Merhaba arkadaslar, 30 temmuz da ankara dan yapmis oldugum basvurumun sonucu bugun positive olarak elime ulasti.. herkese tesekkur ederim, bekleyen herkese de sabir diliyorum. :)

EKYlmaz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen EKYlmaz » Cum Ağu 28, 2015 10:09 am

Merhaba arkadaslar Izmir Alman Konsoloslugunda haftalardir suren bir guncelleme var :o :o :o :o bunun nedenin bilen ve ne zaman bitecegini bilen var mi acaba.
Eger ben ikametgahim i Istanbula aldirirsam ordan basvuru yapabilir miyim?
Simdiden tesekkurler.

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Cum Ağu 28, 2015 12:23 pm

[quote]EKYlmaz tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar Izmir Alman Konsoloslugunda haftalardir suren bir guncelleme var :o :o :o :o bunun nedenin bilen ve ne zaman bitecegini bilen var mi acaba.
Eger ben ikametgahim i Istanbula aldirirsam ordan basvuru yapabilir miyim?
Simdiden tesekkurler.[/quote]

Yapabilirsin.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cmt Ağu 29, 2015 8:27 am

Tekrardan merhabalar red aldigimi onceden belirtmistim ve suan ne yapacagim konusunda pek bir fikrim yok itiraz edebilirsiniz dediler Konsolosluktan ama ne yazacagimi bilmiyorum bana yardimci olabilecek birisi var mi acaba tesekkurler.

yenigun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen yenigun » Prş Eyl 03, 2015 12:35 pm

Merhaba arkadaslar,

Benimde size vize sureciyle ilgili sorularim olacak. Bamberg universitesinden yuksek lisansa kabul yazimi aldiktan sonra ucagima tam 4 hafta kala vizeye basvurdum ve Deutsche Bank\'ten gelen paranizi aldik yazisi eksikti fakat sagolsunlar vizeye basvurdugum gunun aksami gondermisler. Basvurduktan bir gun sonra Vize bolumunden aradilar eksik evrakinizi yollayin diye bende mail adreslerini sordum size verdigimiz kagitta yazili deyip kapattilar. Yalniz kagitta email ile alakali internet siteleri gosterilmisti. Bende konsolosluk sayfasi uzerinden mail yazdim hangi adrese gondereyim diye ve gun icersinde vize bolumunu aradim ama surekli mesguldu. Sonra info@istanbul.diplo.de adresine belgemi 5 defa attim ve yine gun boyunca 5 -6 defa konsolosluk sayfasi uzerinden mail gonderdim. Uc gun boyunca surekli aramama ragmen acmadilar. Bu sabah vize bolumunden mail geldi. Basvurali 1 hafta 3 gun oluyor artik sabrim tasti. visa@ista.auswaertiges-amt.de bu adrese mail atin demisler ama alttada visa@ista.diplo.de bu gordugunuz adresi belirtmisler. Bende biraz atarli giris yaptigim maili iki adresede eksik evrakla yolladim.:o:o:o
Cok korkuyorum acaba atarlanmasamiydim???
Sizce kac gun sonra pasaportum gelir.
Butun evraklarim tamam suan.
:ap

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eyl 03, 2015 3:05 pm

Bamberg yabancilar polisiyle ilgili bilgim yok , ama cok sorunlu bir sehir olmasa gerek. Sure meselesi cok degisken maalesef belki bir ay , belki bir aydan da yakin :) Bence ne zaman geldigi degilde , olumlu gelmesi uzerinde duralim. Bu arada bence bileti alarak hata yapmissin, eger erteleyemiyorsan.

yenigun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen yenigun » Prş Eyl 03, 2015 3:22 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Bamberg yabancilar polisiyle ilgili bilgim yok , ama cok sorunlu bir sehir olmasa gerek. Sure meselesi cok degisken maalesef belki bir ay , belki bir aydan da yakin :) Bence ne zaman geldigi degilde , olumlu gelmesi uzerinde duralim. Bu arada bence bileti alarak hata yapmissin, eger erteleyemiyorsan.[/quote]

En gec 3 Ekimde kaydimi yaptirmam gerektiginden 24 une almistim bir haftada orda takilirim diye dusunuyordum. Vize basvurusunun Bamberg yabancilar polisiyle nasil bir bagi var ki? Direk konsolosluk tarafindan verilmiyor mu vize?

Kilitli