Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Insaat Muh. Yuksek Lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kiratm

Mesaj gönderen kiratm » Cum Ağu 28, 2015 11:54 pm

Oncelikle hepinize merhabalar arkadaslar.Boyle bir site ile bizlere yardimci oldugunuz icinde ayrica tesekkur ederim.

Ben Istanbul Teknik Universitesi Insaat Muhendisligi son sinif ogrencisiyim.Lisans egitimimi bitirdikten sonra Almanya\'da celik yapilar uzerine yuksek lisans yapmayi hedefliyorum.Universite olarak ise aklimda stuttgart universitesi var ancak sizden gelecek tavsiyelere acigim.

Ancak en onemli sorum su ki bu surec boyunca nasil bir yol izleyecegimi malesef bilmiyorum.Bu konuda ki yonlendirmelerinizi bekliyorum.

Su an not ortalamam 4 uzerinden 3.04

Toefl sinavina hazirlaniyorum.

kiratm

Mesaj gönderen kiratm » Cmt Ağu 29, 2015 12:15 am

egitim dili ingilizce olan bir master programina basvurdugumda da almanca yeterlilik sartini saglamam gerekiyor mu ?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cmt Ağu 29, 2015 5:16 am

Insaat muhendisliginde Ingilizce master olan hic duymadim, belki vardir. Iyi universitelerin de en son dilleri Almanca idi, degisecegini veya degistigini de sanmam. Sadece TU Munchen ilerideki yillarda Ingilizce egitime gecmeyi hedefliyor diye bir sey okumustum. Universite olarak da Stuttgart universitesi oldukca iyi.

burake90

Mesaj gönderen burake90 » Cmt Ağu 29, 2015 2:59 pm

%100 ingilizce egitim veren universiteler mevcut. Ancak tabiri caiz ise anadile yakin bir ingilizce istiyorlar. TOEFL dan 89 almak kolay degil

mireine

Mesaj gönderen mireine » Cmt Ağu 29, 2015 5:13 pm

https://www.daad.de/deutschland/studien ... ograms/en/

http://www.mastersportal.eu/

Yukardaki sitelerden arama yapabilirsin ,her programda \'admission requirements\' basligi altinda istenen kosullara bakarsin.%100 inglizce programlarin cogu icin almanca bilmene gerek yok.

mireine

Mesaj gönderen mireine » Cmt Ağu 29, 2015 5:14 pm

Bir de ortalaman 3 uzeri oldugu icin DAAD bursuna basvurabilrsin , internetten diger burslari da arastirmani oneririm , cok rahat edersin.

kiratm

Mesaj gönderen kiratm » Cmt Ağu 29, 2015 8:01 pm

tesekkurler verdiginiz bilgiler icin

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cmt Ağu 29, 2015 9:23 pm

Hangi universitelerde ingilizce Insaat muhendisligi master\'i var?

burake90

Mesaj gönderen burake90 » Pzr Ağu 30, 2015 5:59 pm

Daad.de sitesinde international programmes araciligi ile istedigin kritelleri girdiginder birden fazla %100 ingilizce programlarin oldugunu goreceksin