Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

UNIVERSITE STAJI

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
okidokiss

UNIVERSITE STAJI

Mesaj gönderen okidokiss » Prş Ağu 20, 2015 9:09 pm

Arkadaslar oncelikle iyi aksamlar
Su anda otomotiv muhendisligi 4. sinif ogrencisiyim. Teknoloji fakultesinde okudugum icin bir donem staj zorunlulugum var. yaz staji da eklendiginde 108 is gunu. is yeri egitimi staji yapmak zorundayim. okulum haziran ayinda normal sartlarda bitiyor sadece 108 gunluk stajim kaliyor. Haziran ayinda evlenip almanyaya yerlesmeyi dusunuyorum. Oncelikle bu staji almanyada yapma sansim nedir, Staj isi oluyorsa sayet, stajdan sonra is bulma imkanim nedir , bunlar icin neler yapmaliyim ? bu konularda yardimci olabilecek biri varsa sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

UNIVERSITE STAJI

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 21, 2015 9:39 am

Sans herkesde oldugu gibi var tabiki. Basvuru ve genel bilgiler asagidaki linkte var:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=54

Staj sonrasi is bulma sansi dusuk olur ama Traniee dedikleri bir program var, o programlarda yaklasik 1 yil calisirsaniz is bulma sansiniz cok artar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

okidokiss

UNIVERSITE STAJI

Mesaj gönderen okidokiss » Pzt Ağu 24, 2015 12:40 pm

Oncelikle tesekkur ederim,
Bu bir yil Dediginiz programdan sonra is bulma konusunda kendi meslegimden bahsediyorsunuz degil mi ? Yani muhendis olarak is bulma ihtimalim artar ?

atalayx6

UNIVERSITE STAJI

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Ağu 24, 2015 6:46 pm

Haziran\'da evlenip hemen gitmek istedigin icin mi Turkiye\'de staj yapmak istemiyorsun?

Eger oyleyse durum, haziranda evlendin diyelim vize gorusmesi icin randevu tarihini 3 ay sonrasina veriyorlar.Yani ortalama 90 gun eder. Ayrica dil sertifikan yoksa sertifika icin ve diger es tarafindan gereken evraklar icin ugrastigin sureyi de hesaba katarsak ortalama ayni sureye geliyor stajin ile.

Eger ozel bir sebebi yok ise buraya gelip staj yapmanin, evlilik yolu ile gelme ile ayni sureyi buluyor ortalama. Stajini orada yapip ayni zamanda vizeni beklemek senin icin daha cazip gelebilir ayni surede iki isi yurutmus olursun.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

UNIVERSITE STAJI

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 25, 2015 10:09 am

[quote]okidokiss tarafindan yazilan metin:

Oncelikle tesekkur ederim,
Bu bir yil Dediginiz programdan sonra is bulma konusunda kendi meslegimden bahsediyorsunuz degil mi ? Yani muhendis olarak is bulma ihtimalim artar ?[/quote]

Evet.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

okidokiss

UNIVERSITE STAJI

Mesaj gönderen okidokiss » Sal Ağu 25, 2015 7:12 pm

haziran ayindan once evlenmis olacagiz (insallah) sadece ben haziranda gidebilecegim icin haziranda evlenecem dedim

okidokiss

UNIVERSITE STAJI

Mesaj gönderen okidokiss » Sal Ağu 25, 2015 8:17 pm

Oncelikle Tesekkur ederim verdigin bilgiler icin.
Calisma izni veriyorlar. Okullar acildiktan sonra hocalarimla da zaten bu konuyu konusacam. Ama benim fabrika staji yapmam gerekiyor bunu yurtdisinda universitede yapmama izin verirler mi bilmiyorum

mireine

UNIVERSITE STAJI

Mesaj gönderen mireine » Sal Ağu 25, 2015 8:29 pm

Kusuruma bakma mesajimi duzenlemeye calisirken bazi bilgilerin zaten sitedeki makalede oldugunu gorup bastan yazmak icin sildim ama zaten okumussun mesaji sikinti yok o yuzden:)Bizim staj da fabrika stajiydi bizim staj koordinatoru kabul etmisti , umarim sizinkiler de kabul ederler :) Bence kabul etme ihtimalleri yuksek

okidokiss

UNIVERSITE STAJI

Mesaj gönderen okidokiss » Sal Ağu 25, 2015 8:36 pm

onemli degil :D anladim.. Insallah kabul ederler. Sen almanyada mi yapmistin mesaj silinmis ben unuttum da :(

mireine

UNIVERSITE STAJI

Mesaj gönderen mireine » Sal Ağu 25, 2015 9:42 pm

Evet bir karisiklik oldu mesajla ilgili :)Ben Almanya\'da yapmistim , Turkiye\'de kimya muhendisligi bitirdim. Son senemde P&G avrupa staj programina basvurdum ama kabul almadan hangi ulke olacagi belli degildi, sadece Avrupa ulkelerinden biri olacagini biliyordum ilk etapta. Sonradan Almanya olacagi belli oldu , biraz degisik bir durum:)

Bence hem Gurkan bey\'in gonderdigi makaledeki linklerdeki uygun butun pozisyonlara basvurabilirsin hem de uluslararasi sirketlerin kendi sitelerinde Almanyada staj pozisyonlari olup olmadigina bakabilirsin.(Ben biraz incelermistim bazi sirketlerin kendi sitelerinde oluyordu)

Bir de iki arkadasim Budapeste\'de bir profesorun yaninda staj yapmislardi.Universitelere ve arastirma merkezlerine mail atip kontaga gecereken sonunda uygun staj yerini bulmuslardi diye biliyorum.Belki aynisi Almanya icin de denenebilir.

okidokiss

UNIVERSITE STAJI

Mesaj gönderen okidokiss » Sal Ağu 25, 2015 9:45 pm

anladim tesekkur ederim. Zaten butun kanallari deneyecem su anda sadece arastirma evresindeyim olabilecek tum olanaklari kullanacagim elbette, sizn dediginiz gibi eger okulum universitede yapmama izin verirse universitelere de basvuru yapacam.

mireine

UNIVERSITE STAJI

Mesaj gönderen mireine » Sal Ağu 25, 2015 9:49 pm

Anladim , kolay gelsin :)