Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiyede de universite kaydi sildirmek

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Sal Nis 23, 2013 4:41 pm

Arkadaslar almanyadan bir universiteden sartli kabul alirsak Turkiyedeki

universitedeki kaydimizi silmelimiyiz? Dil sinavini gecip kesin kabul yaptirana kadar

Turkiyedeki universitede kaydimiz dursa sorun olurmu?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Nis 23, 2013 7:18 pm

ne kadar sure bekleyecegine bagli.Devamsizlik vs. problem oluyormu okulunda ya da sinavlara girmedigin de ne olacak.

ahmetyilmaz

Mesaj gönderen ahmetyilmaz » Çrş Nis 24, 2013 11:07 am

siddetle tavsiye ederim kaydini sildirme okulun harcini yatir dondur isini garantile

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Çrş Nis 24, 2013 2:44 pm

bende dondurmayi dusunuyorum
zaten harclar kalkti bu sene

almanyada univesiteye kesin kayit yapinca burdaki kaydimizi silmemz gerekiyomus orda ogrenci dosyasi acilmasi icin.
yani sartli kabulle gidip dil sinavini verip almanyada universiteye basliyana kadar sildirmemize gerek yok heralde.
yanlissam duzeltin?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Nis 24, 2013 3:07 pm

ogrenci dosyasi askerlik tecili icin acilir genelde. turk devletine ogrenci oldugunuzu kanitliyosunuz yani. bunun en onemli avantaji askerlik tecilidir. yani acmak zorundasin diye bi zorunluluk yok. halihazirda asker kacagiysan hic actirmaya gerek yok. ama okul donduruldugunda turkiyedeki okula kayit dolayisiyla tecil oluyo mu otomatikman bilmiyorum. oluyosa kaydini sildirme 29 yasina kadar tecilli olursun. burda dosya actirma derdiyle ugrasmazsin. ama arastirman lazim.

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Çrş Nis 24, 2013 3:25 pm

yani hem turkiyede dondurulmus sekilde bir universitede kaydimiz dururken
hemde bi alman universitesine devam edebiliyoruz.
bunu ogrendigim cok iyi oldu

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Nis 24, 2013 3:33 pm

simdi tam bilgimin olmadigi ve aklima takilan noktalari da belirteyim sana. almanyaya geldikten sonra alman devletine adres beyani yaptiktan sonra turk devletine yani konsoloslukta da adresini yurtdisina alman gerekebilir. mesela turkiyedeki zorunlu saglik sigortasindan muaf olman bu sekilde mumkun.

turkiyedeki adresini yurtdisina aldiktan sonra yurtdisi kayitli olarak gorukceksin turkiyede. ikincisi okulu donduruyosun, bu durumlarda adres beyanin baz alinirsa sorun cikar mi bilmiyorum. almanyada okula gittigini soylemezsen bunu bilmelerine imkan yok ve turkiyede okuldaki kaydini etkilemez ama adres beyani konusunda bilgim yok.

lorddahaka

Mesaj gönderen lorddahaka » Cum Ağu 21, 2015 2:02 am

Ben de bir hortlatayim dedim. Baslik zaten acilmis, soru belli. Buradaki universite oldugu gibi dursa mesela, ama dondurmadan yani sadece harc odeyip sinifta kalarak. Ayni anda da Almanya\'da okusak bir sorun olur mu? Mesela ogrenci dosyasi acabilir miyiz? Ikametgahi yurtdisina aldirsak ne olur? Askerlik falan sorun teskil eder mi?