Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tu Chemnitz und Uni. Stuttgart

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ratmuhyaka

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Sal Ağu 18, 2015 4:06 pm

Arkadaslar merhaba, su an yasadigim bi sikintiyi sizinle paylasmak istiyorum. Sizlerden de fikir almak istiyorm. 13.02.2014 den beri almanydayim, ara vermeden hem calistim hem de dil kursu yaptim. 22.04.15 de testdaf yaptim 5-4-3-4 geldi. Bu haziran bi testdaf daha yaptim 4-3-4-4 geldi. Bu sonuclarla okullara basvuru yaptim. Tu Chemnitz maschinenbau ve Uni Stuttgart Fahrzeug-und Motorentechnikten kabul aldim. Uni Stuttgart almanyaya gelis sebebimdi bu sebepten testdaf yaptim. Uni. Stuttgart bir donem daha dil kursu yapmami istiyor ki asagi yukari 1435 euro kurs ucreti var. Ben de Tu Chemnitzden devam ediym dedim ve mail attim. Bu testdaf sonuclari ile direkt einschreiben yapabilir miyim diye, mail olumluydu. 1 saat sonra Studentensekretariattan mail geldi, zulassunf unmoglich diye... B adamlar ne yapiyor anlamiyorum? Ablehnung sebebini yazili olarak yolladik diyorlar. Mail aciklamasinda, evraklarimin Prufungsausschuss tarafindan kontrol edildigi sonra ablehnung geldigi yaziyor.

Uni Stuttgartta mail attim, askerlik ve burs durumunu anlatan.Tu Chemnitze de yazdim niye boyle oldu diye. Eylul 10 da tekrar testdaf yapicam ama su an moralim acaip bozuk. Trye donmeyi planliyorum.Ne yapayim, bana bi akil verin arkadaslar...

ratmuhyaka

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Sal Ağu 18, 2015 8:56 pm

Tu Chemnitz kismini cozdum, basvuru yaptigim ikinci bolum icin absage vermisler. Suclari hangi bolum icin absage yaptiklarini yazmamalari, en azindan bi tane studiumplatzim var. onumuzdeki semester icin, bakalim uni. stuttgarttan ne haber gelecek...