Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

garantor

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

garantor

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 06, 2009 6:11 pm

Merhaba hosgeldin...Cift Garantorlu basvuruya rastlamadin cunku oyle bir sey yok bir iki arkadas sormustu onceden..

Eger istenilen duzeydeyse Enisten,elbette garantor olabilir.Turkiye\'den garantorluk kabul edilmiyor ancak ; gecenlerde bir arkadasimiz eksik evrak ve TR\'den ailesinin garantor olmasiyla vizeye basvurusu yapti ve vizesini aldi..Buna sans yada bal ne derseniz diyin ama herkes icin bu ayni neticeyle sonuclanmaz..

Madem Enisten garantor olabiliyor ilaveten aileninde taahhutname gostermesi bir sorun olmaz yapabilirsin yani ancak Almanya\'dan garantor isini kesinlestir derim..
Ornegi basit baban yada annen A4 dosya kagidina ogluma her ay 650 Euro gonderecegimi,egitim masraflarini karsilayacagimi taahhut ederim gibi sozler yazarak imzalasin..

aliyuksel86

garantor

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzt Tem 06, 2009 6:14 pm

cok tesekkur ederim, bende bunun icin yarin gidip bizim arac ruhsati, tapu, banka hesaplari, ailemin ikametgahlarini tercume ettirecektim sanirim gerek kalmadi buna..enistemin yaklasik 2000 Euro maasi var. 3 aylik maas bordrosu ve oturdugu evin tapusunu ve garantorluk belgesini gonderiyor sanirim baska birseye gerek yok...tek eksik bir universiteye kabul belgesi kaliyor onun icin de sabirla bekliyorum bremen yada essen universitelerinden gelecek cevabi...yoksa mecburen dil kursu vizesine kalacaz

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

garantor

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 06, 2009 6:20 pm

Evet Yabanciler Subesi\'nin istedikleri belgeler farkli olabiliyor..Hangi bolume basvurdun ve lisans mi master mi ?

aliyuksel86

garantor

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzt Tem 06, 2009 6:27 pm

Ben Betriebswirtschaftslehre (M.Sc.) sanirim ingilizcesi business administration diye geciyor ozellikle essen universitesindeki bolum bana cok uygun Bankacilik, Sigortacilik, Finans ve Risk yonetimi dersleri var benim is biraz sacma oldu dil kursuna yazildim bremende 31 agustosta basliyor kurs ama dil kursu vizesi almak istemiyorum o yuzden henuz basvuru yapmadim okuldan cevap bekliyorum

aliyuksel86

garantor

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzt Tem 06, 2009 6:28 pm

10 aylik kurs parasida odendi bakalim artik merakla bekliyorum ne olacagini

yorumcu

garantor

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Tem 06, 2009 6:36 pm

enisten gitsin yanabcilar dairesine, orda ondan maas bodrosu felan isterler, belki bir iki evrak daha ve sana garantor olacagini belirten belgeyi alir sana gonderir.
turkiyedeki zaten kabul edilmiyor. birde axtradan noterle felan ugrasma. gerek yok yani.
master icin gidiyorsun anladigim kadari ile.
bir bolumden kabul almasanda ogrenci adayi vizesi veriyorlar. master icin gidiyorum diyeceksin. ve sana ogrenci adayi vizesi verecekler. illa sart degil yani bir uni kabulune.
en gec dil kursunun baslmasini 30-35 gun kala basvur. sonra dilkursuna yetisemeyebilirsin

aliyuksel86

garantor

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzt Tem 06, 2009 6:48 pm

bu iks benimle dalga geciyor galiba okumustum siteden birkac arkadas gitmis ve almislardi ogrenci adayi vizelerini kabul belgesi yada basvuru teyidi olmadan. gecen randevu icin iks\'yi aradim bana o belgelerden biri olmadan size randevu versem de mumkun degil alamazsiniz ogrenci adayi vizesi, o yuzden o belgeyi getirin ve oyle randevu vereyim yoksa bosa gelmis olursunuz bende ne yapayim almadim randevuyu korkudan yarin bidaha arayip sanane ver randevumu diyecegim

yorumcu

garantor

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Tem 06, 2009 7:03 pm

garantor belgesi ve diger belgelerin hepsi tammi?

aliyuksel86

garantor

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzt Tem 06, 2009 7:14 pm

garantor belgesi postaya verildi onun disinda 3 yillik pasaport, saglik sigortasi, mezuniyet belgesi, transkript, resimler, basvuru formu, dil kursu belgeleri, nufus kayit ornegi hepsi hazir..gelecek hafta icin randevu alacagim su an ikametim istanbul\'da ve konsolosluk bana cok yakin ancak ayin 20\'sinde memlekete donuyorum hatay\'a...cunku ogrenciligim bitti ve kira sozlesmem 20\'sinde sona eriyor...aksi takdirde Ankara\'ya git gel yapmak zorunda kalacagim. kabul belgesini beklesem saf gibi yetismeyecekti hicbir sekilde ama beklemeyecegim artik gozumu actiniz :)

yorumcu

garantor

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Tem 06, 2009 7:29 pm

iks deki kadin hep, ogrenci adayi vizesi icin uniden kabul belgeniz varmi der. sen yok dersin. o halde dil kursu vizesi icin gerekli belgeler der. sen tamam de gec. bende oyle yapmistim.konsolostuki kadin zaten osrar sana, ne icin gidiyorsun diye, master icin dersin sende. olay biter boylece. ya zaten dil kursu vizesi de olsa bu laf nerden cikmis bilmiyorum. dil kursu vizesi ogrenci vizesine donusmez diye. boyle birsey olacagini da zaten hicihtimal vermiyorum. turkiyeye gel tekrar basvur felan.

aliyuksel86

garantor

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzt Tem 06, 2009 7:39 pm

hic sorma arkadasim heryerde bu soylenti var essen universitesindeki bir yetkili bile bilgi almak icin aradigimda dil kursundan sonra vize alamayabilirsin zorlanirsin dedi ama galiba onlar uzatilamaz anlaminda soyluyorlar kafaya cok takmamak lazim sonucta basaran arkadaslarin sayisi cok...sabirla ve ilgiyle yardimci olmaya calistiginiz icinde ayrica tesekkur ederim

maniaturk

garantor

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Tem 16, 2009 6:27 pm

Garantorluk belgesi ne kadar alinirsa o kadardir arkadaslar. Sanirim bir yanilgi oldu burada. Benimkinin 2 yillik gecerlilik suresi vardi.

Bu arada son vize uzatmamda garantor belgesini yenilememe ragmen uzattilar ve sormadilar bile. Aynisi Mutlu\'ya da oldu.. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

garantor

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 16, 2009 6:41 pm

verpflichtungserklaerung ( garantor kagidi ) ciktiktan sonra 6 ay gecerlidir.. yani vize icin basvuru yapacak kisi en gec 6 ay icinde o garantor belgesi ile basvurabilir.. aksi takdirde garantor olan kisinin yeni garantor kagidi almasi gerekmektedir..