Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Stuttgart civari dil kursu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
kguner

Mesaj gönderen kguner » Pzt Ağu 10, 2015 6:38 pm

Arkadaslar, stuttgart civarinda dil kursu ariyorum. Ben Deutschkolleg Stuttgart ile iletisime gectim. Sizce nasil egitimi iyi midir? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Bir de Deutschkolleg bana dedigine gore bana yolladiklari kabul belgesi ile ogrenci adayi vizesi alabilecegimi soylediler. Ayni zamanda Stuttgart universitesi de boyle soyledi bana. Boyle bir durum var midir? Tesekkurler..

kguner

Mesaj gönderen kguner » Pzt Ağu 10, 2015 11:09 pm

Arkadaslar yardimci olabilecek kimse yok mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 11, 2015 4:32 pm

Kalitesi iyi bir kurs. Sadece dil kursu ile sorun yasarsin vize de ve oturumda.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kguner

Mesaj gönderen kguner » Sal Ağu 11, 2015 4:49 pm

Stuttgart Universitesi ile iletisime gectim bana bu kursu onerdiler ve bu kursa kayit yaptirip ogrenci adayi vizesi alabilecegimi soylediler. Stuttgart universitesinde okuyan cogu ogrencinin boyle yaptigini soyledi bana universite. Bende o yuzden size de bir sorma geregi duydum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 11, 2015 4:50 pm

Bu sekilde sorun yasayanlari da biliyorum. Universitede calisanlar genelde vize islerinden cok anlamiyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kguner

Mesaj gönderen kguner » Sal Ağu 11, 2015 4:51 pm

Peki anladim tesekkurler. Stuttgartta baska onerebileceginiz kurs var mi?

ttopcu

Mesaj gönderen ttopcu » Çrş Ağu 12, 2015 8:06 pm

IFA da kursa basladim bu hafta. Sadece dil kursu ile ogrenci vizesi alamazsin. Yada ogrenci adayi. Ben de denedim biliyorum. Ama sadece dil kursu ile vize almak zor falan degil. Almancanin senin icin ne kadar onemli oldugunu anlatirsan aciklayici bir sekilde yeterlidir. Ben 20 gunde aldim vizemi. Daha yeni basladim kursa simdiden bisey diyemem ama bana burasi onerildi daha onceden giden arkadaslar vs araciligi ile. Biraz fiyati yuksek deutschkollege gore. Ama sehrin merkezinde kursun yeri. Digeri biraz uzak. 1 kur 2 ay suruyor ifa da. Digerinde 1.5 ay suruyor.

Sen bilirsin tabi arastir kararini ver. Ama dedigim gibi uni kabulu olmadan ogrenci vizesi alamazsin.

kguner

Mesaj gönderen kguner » Çrş Ağu 12, 2015 8:35 pm

Peki anladim. Ifa yi bilmiyorum ama Deutschkolleg oneren oldu cok kaliteli diye. Ifa da ne kadar 1 kur ucreti? Senin okul kabulun var miydi yoksa dil vizesi mi almistin?

ttopcu

Mesaj gönderen ttopcu » Prş Ağu 13, 2015 7:22 pm

Dil vizesi aldim ben sadece.okul kabulum yoktu. Ifa da bir kur 700€ 2 ay suruyor.

kguner

Mesaj gönderen kguner » Prş Ağu 13, 2015 8:44 pm

Anladim. Fazlaymis gercekten okadar paraya degiyor mu gercekten merak ettim. Ama alternatifleri degerlendiricem bakalim. Tesekkurler.