Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

nurnberg erlangen universitesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nbgauslander1

Mesaj gönderen nbgauslander1 » Cmt Ağu 08, 2015 10:45 am

Arkadaslar erlangen uni sinde okuyan varmi ?kabul doneminde nasil bir yol izlediniz erlangen kabul verme konusunda nasil bir uni tavsiye edermisiniz.suan a1 im tip i erlangende okumak icin turkiyeden hangi seviye ile gitmeliyim tiptan kabul alabilirmiyim kesin suan lise 2 deyim yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim .....

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Cmt Ağu 08, 2015 12:09 pm

Su an kabulu mabulu bosver almancani gelistir. Onunde yaklasik 3 sene zaman var. Bu surecte c2 ye cok rahat gelirsin. Yazlari kursa falan git. Kabulu universiteyi kazandigin zaman dusunursun. Bunarada tiptan in kabul alamazsin verilmiyor cunku. Ama 3 sene icinde c2 sertifikasi alabilirsen Goethe institut den veya testdaf i gecersen. On kabule gerek kalmaz direkt kabul alip egitime baslayabilirsin. Ama Turkiyede de tip kazanman gerekiyor biliyorsun.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

nbgauslander1

Mesaj gönderen nbgauslander1 » Cmt Ağu 08, 2015 2:02 pm

Saolun tesekkur ederim yazlari zaten almanyaya gidiyorum 2 ay orada kursa baslayacagim artik erlangen den kabul alabilirmiyim ama c1 sertifikamla direk kabulden bahsediyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ağu 09, 2015 2:47 pm

Direk kabul icin dsh2 veya testdaf4 alman gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Pzt Ağu 10, 2015 1:15 am

[quote]nbgauslander1 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar erlangen uni sinde okuyan varmi ?kabul doneminde nasil bir yol izlediniz erlangen kabul verme konusunda nasil bir uni tavsiye edermisiniz.suan a1 im tip i erlangende okumak icin turkiyeden hangi seviye ile gitmeliyim tiptan kabul alabilirmiyim kesin suan lise 2 deyim yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim .....[/quote]

Yine de dene sansini ancak dsh\'yi gecsen bile kayit olman zor. Cunku Fau\'ya cok talep var. Artik kayitta neye gore bi siralama yapiyolarsa bi kac arkadasim ya 1-2 donem bekledi ya da gitti baska ulkelere tip okumak icin.

nbgauslander1

Mesaj gönderen nbgauslander1 » Pzt Ağu 10, 2015 1:47 pm

Saol ama niye boyle birsey yapiyorlar tipta cunki almanyada asiri derecede doktor acigi var cogu doktorda zaten ya hindistanli ya suriyeli neden boyle bir sistem yapiyorlar
Bu iki donem bekleme konusunuda acarmisin biraz abi nasil bir yol izledi arkadaslarin. Ayni sey muhendislik fakulteleri icindemi gecerli..??!!cevaplarsan tesekkur ederim

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Pzt Ağu 10, 2015 4:45 pm

Ya simdi doktorlukta dile, dine, milliyete bakilmaz. Hele ki Almanya\'da. Cok talep var cunku egitimi kaliteli. Birde Erlangen egitimde isim yapmis bi yer.
Inan izledikleri yolu bilmiyorum. Cunku benle alakasi olmayan bi bolum. Hic konusmadim da detayli.
Muhendislikte ise Fau\'Da boyle bisey yok.
En az 200 saat almanca evraginla Fau\'nun 3 aylik 650 euro olan dil kursuna kaydolur istedigin muhendislik bolumunden on kabul alirsin. Ardindan olan Dsh\'yi verdigin gibi on kabul aldigin semesterda egitime baslarsin

nbgauslander1

Mesaj gönderen nbgauslander1 » Pzt Ağu 10, 2015 8:37 pm

[quote]Anil_ tarafindan yazilan metin:

Ya simdi doktorlukta dile, dine, milliyete bakilmaz. Hele ki Almanya\'da. Cok talep var cunku egitimi kaliteli. Birde Erlangen egitimde isim yapmis bi yer.
Inan izledikleri yolu bilmiyorum. Cunku benle alakasi olmayan bi bolum. Hic konusmadim da detayli.
En az 200 saat almanca evraginla Fau\'nun 3 aylik 650 euro olan dil kursuna kaydolur istedigin muhendislik bolumunden on kabul alirsin. Ardindan olan Dsh\'yi verdigin gibi on kabul aldigin semesterda egitime baslarsin[/quote]
Peki abi son bir sorum olucak hangi muhendisligi tercih etmeliyim almanya. Ozellikle de erlangen icin ve erlangen muhendislik fakultesi bakimindan isimi olan bir uni mi cikarsam is bulma ihtimalim nasil olur haa bu arada dayim nurnberg de elektrik muhendisi sence hangi fakulteyi secim ve nasil bir yol izleyeyim
Son sorumdu abi lutfen cevabini bekliyorum
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nett

Mesaj gönderen nett » Sal Ağu 11, 2015 12:39 pm

Bu okul kayit tarihlerini ne kadar siki tutuyor? Kayit icin son tarih 2 ekim diyor ancak benim vize randevum 31.08\'de... Uzatma ihtimali var midir? Okula yazdim cevap alamadim.

nbgauslander1

Mesaj gönderen nbgauslander1 » Sal Ağu 11, 2015 12:51 pm

[quote]Anil_ tarafindan yazilan metin:

En az 200 saat almanca evraginla Fau\'nun 3 aylik 650 euro olan dil kursuna kaydolur istedigin muhendislik bolumunden on kabul alirsin. Ardindan olan Dsh\'yi verdigin gibi on kabul aldigin semesterda egitime baslarsin[/quote]
Peki abi son bir sorum olucak hangi muhendisligi tercih etmeliyim almanya. Ozellikle de erlangen icin ve erlangen muhendislik fakultesi bakimindan isimi olan bir uni mi cikarsam is bulma ihtimalim nasil olur haa bu arada dayim nurnberg de elektrik muhendisi sence hangi fakulteyi secim ve nasil bir yol izleyeyim
Son sorumdu abi lutfen cevabini bekliyorum
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lutfen sorularinizi uygun baslik altina yoneltiniz?!!

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Sal Ağu 11, 2015 1:05 pm

Kusura bakma. Dun yazamadim. Acikcasi benim alanim isletme oldugundan hangi muhendislik iyidir hangisinde rahat is bulabilirsin fikrim yok.

nbgauslander1

Mesaj gönderen nbgauslander1 » Sal Ağu 11, 2015 1:11 pm

Sorun degil tesekkur ederim

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Sal Ağu 11, 2015 4:33 pm

Kusura bakma. Daha fazla yardimci olmak isterdim. Kolay gelsin.