Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Oturum - Uzun Sureli Vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ahmetdanis

Mesaj gönderen ahmetdanis » Sal Ağu 11, 2015 12:21 am

Merhabalar,

Ekim\'de Munih\'e universite okumaya gidicem okulum basliyor. Okul kayit ve vize islemlerim bitti, ama aklima takilan bir soru var. Forumda bilgisi olan birileri vardir diye dusunup size danismak istedim.

Okulum bitene kadar yani en az 3 sene Almanya\'da olmayi dusunuyorum ve anneminde gelmesini istiyorum. Kendisinin annesi babasi ve kardeslerinin hepsi orada yasiyor. Bu sebeple her sene gidiyoruz buradaki okulum yuzunden sadece yazlari 3 ay kaliyorduk. 3 aylik turist vizesinide her sene rahatlikla alabiliyoruz.

Simdi ben de gitince kendisinin burada yalniz kalmasini istemiyorum. Ailesi orada olucak, ben orada olucam. Bu sartlarda annemin Almanya\'da senede en az 6 ay kalmasi icin nasil bir islem yapmamiz gerekir. Ailemiz Alman vatandasi degil, Turk vatandasi hepsi. Kendilerinin dukkanlari var durumlarida kotu degil.

Bu sartlarda annem nasil uzun sure kalip, rahatlikla giris cikis yapabilir?

Yardimci olursaniz cok mutlu olurum.

Tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Ağu 11, 2015 3:34 pm

senin durum zor ve bu forumda bu konuda cok fazla bilgi bulamayabilirsin.

annenin durumuna gore degisir bu. mesela emekliyse annen ve maddi durumu da iyiyse uzun sureli ziyaretler icin daha uzun sureli vize alabilir. simdiye kadar cok sayida almanyaya girip cikmasi bu konuda avantaj saglar.