Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Vizesi Alma Ihtimali

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
rozva

Mesaj gönderen rozva » Sal Ağu 04, 2015 9:10 pm

Merhaba arkadaslar,

Bu yil, mezuniyetimin ardindan Almanya\'da Almanca ogrendikten hemen sonra universiteye (Yuksek Lisans) basvurmayi hedef olarak belirledim ve 4 yillik Tarih bolumunden yeni mezun olmus bir birey olarak Almanya ile 6 ay suren Erasmus seruvenim haricinde hicbir baglantim yok. Onca arastirmaya ragmen yuksek lisans icin A1.2 seviyesinde (sifira yakin) bir Almanca ile sartli kabul verebilecek dogru duzgun tek bir universiteye rastlamadim. Bu dogrultuda yogunlastirilmis dil kursu vizesine basvurup Almanca\'yi iyi duzeyde ogrendikten sonra universiteye basvurmayi dusunuyorum. Sizce dil kursu vizesi alma ihtimalim nedir? Cunku bu vizeyi almanin oldukca zor olduguna dair soylentiler soz konusu.

Yardimci olursaniz memnun olurum.

mechatronic

Mesaj gönderen mechatronic » Çrş Ağu 05, 2015 3:57 pm

Ben ayni durumdan biraz fazla olarak turkiyede unlu bir alman firmasinda staj yapmistim ve motivasyon mektubunda almanca ogrendikten sonra turkiyeye donup alman firmalarda calisacagimi belirtmistim. Vize 2 haftada gelmisti.
NOT: Simdi almanca butun kurlari tamamladim ve turkiyeye donuyorum. Yuksek lisans yapma ihtimalim vardi ama ben askere gitmeyi ve akabinde yaptigim plani uygulayacagim :) Bol sans

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 06, 2015 2:41 am

Dil kursu vizesi Almanya\'da egitim vizesine donusturulmuyor.
Yuksek lisans planlariniz varsa, en basinda egitim vizesine basvurun.

Vize alabilir miyim ?
Boyle bir soruyu EVET ya da HAYIR olarak cevaplamiyoruz.
Vize alma ihtimalin, diger herkesin vize alma ihtimali gibi.
Butun gerekli evraklarin tamam olduktan sonra, vize alamaman icin mantikli bir sebep yok.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

rozva

Mesaj gönderen rozva » Prş Ağu 06, 2015 9:04 am

Cok tesekkurler arkadaslar. Egitim vizesi icin sartli kabul gerekiyor ve onun icin de cogu universite en az B1 seviye Almanca istiyor. Bakacagiz artik.

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Cum Ağu 07, 2015 9:09 pm

Ben sadece dil kursundan kayit alarak dil kursu vizesine basvurmustum.
Ama tabiki basvururkende orada dil kursundan sonra lisans egitimi yapmak istedigimi, ve sartli kabulum olmadigindan dolayi dil kursu vizesine basvurdugumu soylemistim. Oradaki gorevli sagolsun cok yardimci oldu ( ne kadar garip degilmi bir alman memurunun bir yabanciya birde Turkiyedeki elcilikte yardim etmesi :) ) Gorevli Belgelerde sikinti olmadigini ama sefi ile vize konusunu gorusecegini bildirmisti. Ben acikcasi dil kursu vizesi bekliyordum ama Ogrenci vizesi verdiler. Yani sartli kabulsuz ogrenci vizesi aldim. Cogu kisi elcilikte yapilan konusmalarin pek de onemli olmadigini soyluyor ama ben yanlis dusunuyorum. Bence elcilikteki gorevliler vize konusunda cok onemli. O yuzden sahsi kanaatim elcilikteki kisilerde iyi bir izlenim yaratmaniz soylediklerinizde celiskiye dusmemeniz ve daha dogrusu duzgun ve dogru konusmaniz.
Almanyaya gitme sebebinizi duzgun ve istenildigi sekilde net ve oz soylerseniz pek de sikinti olacagini dusunmuyorum :)

kguner

Mesaj gönderen kguner » Cmt Ağu 08, 2015 11:22 pm

http://www.tuerkei.diplo.de/contentblob ... werber.pdf

Merhaba arkadaslar, vize ile alakali oldugu icin baslik acmadan bu baslik altinda sorayim dedim sorumu. Linkte verdigim vize turu tam olarak ogrenci vizesi ile esdeger midir acaba? Kabul belgesi olmadan basvurulabiliyor galiba ama 9 aya kadar galiba. Benim simdi okul kabulum yok bu vize turune basvurup dil kursuna gidebilir miyim ve ardindanmaster egitimine baslayabilir miyim acaba? 9 aydan fazla kalamaz miyim? Nasil oluyor acaba eger uygun olursa bu vizeye basvuru yapmayi dusunuyorum okul kabulumde yok cunku. Tesekkurler simdiden.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Ağu 09, 2015 12:13 pm

teoride olmasina ragmen uygulamada cok zor verdikleri bi vize o. sartli kabul al oyle basvur kafan rahat olsun.