Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Arkadaslar yardim edermisiniz

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
PilotAdayi

Mesaj gönderen PilotAdayi » Pzt Ağu 03, 2015 2:16 am

Bir aydir almanyadayim bugun ayriliyorum cok uzgunum nedeni ise burda calismak veya para kazanmak benim adima cok kolay bunu bilseydim Dusunmeden Almanya\'da okumaya gelebilirdim fakat bilmiyordum. Ama artik biliyorum bu sene hazirlik okuyacagim kaydimi hazirlik sonunda almak istiyorum Almanya\'dan bir yere bunun icin sizlerin tecrubesine ihtiyacim var. Sormak istedigim ;
1)Cok iyi bir Ingilizceye sahip olsam Almanya\'da ingilizce okuyabilecegim universiteler varmi ?
2)Almanca Ogrenmek istiyorum bunun icin bu sene Almanca icinde calismalarim olacak merak ettigim Almanya\'da Almanca bir bolum icin hangi seviyede almancam Olmali ?

Hatam olduysa ozur dilerim.

mekkeahmetaydar

Mesaj gönderen mekkeahmetaydar » Pzt Ağu 03, 2015 2:28 am

1) Var ama sayilari cok az.
2) Cogu universite C1 seviyesinde almanca istiyor.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Pzt Ağu 03, 2015 3:01 am

Almanya\'da master bolumlerinin cogunda Ingilizce bulabiliyorsun ama lisans icin secenek cok az. Hem neden Almanca konusulan bir ulkede Ingilizce okumak istiyorsun ki? Hadi universiteyi Ingilizce hallettin diyelim. 4 sene boyunca sadece Ingilizce ile idare etmek bence senin icin o ulkeyi kabusa cevirmekten baska bir ise yaramaz. Mantikli olan on kabul alip dil kursuna gitmen ve DSH\'dan sonra egitime baslamandir kanimca.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Mesaj gönderen Alpertaskin » Pzt Ağu 03, 2015 4:03 am

[quote]PilotAdayi tarafindan yazilan metin:

Bir aydir almanyadayim bugun ayriliyorum cok uzgunum nedeni ise burda calismak veya para kazanmak benim adima cok kolay bunu bilseydim Dusunmeden Almanya\'da okumaya gelebilirdim fakat bilmiyordum. Ama artik biliyorum bu sene hazirlik okuyacagim kaydimi hazirlik sonunda almak istiyorum Almanya\'dan bir yere bunun icin sizlerin tecrubesine ihtiyacim var.[/quote]

-Meslegin ne neden senin adina calismak cok kolay?
-Almanca bir bolum okuman icin testdaf veya dsh sinavini gecmen lazim.
Hayallerinin pesinden kos. Bir gun mutlaka yorulacaklardir...
Maschinenbau

nett

Mesaj gönderen nett » Pzt Ağu 03, 2015 7:27 pm

1) Evet ingilizce bolumler de var, hatta master icin hayli fazla (tabi bolumune de bagli)
bilindik ama cok kullanisli bir site: https://www.daad.de/deutschland/studien ... ograms/en/

2) Yine bolumune bagli teknik bolumlerde cok fazla istemeyebilirler; genel gozlemim B2 seviye genel olarak kabul ediliyor

amphirite

Mesaj gönderen amphirite » Pzt Ağu 03, 2015 8:56 pm

[quote]PilotAdayi tarafindan yazilan metin:

Bir aydir almanyadayim bugun ayriliyorum cok uzgunum nedeni ise burda calismak veya para kazanmak benim adima cok kolay bunu bilseydim Dusunmeden Almanya\'da okumaya gelebilirdim fakat bilmiyordum. Ama artik biliyorum bu sene hazirlik okuyacagim kaydimi hazirlik sonunda almak istiyorum Almanya\'dan bir yere bunun icin sizlerin tecrubesine ihtiyacim var. Sormak istedigim ;
1)Cok iyi bir Ingilizceye sahip olsam Almanya\'da ingilizce okuyabilecegim universiteler varmi ?
2)Almanca Ogrenmek istiyorum bunun icin bu sene Almanca icinde calismalarim olacak merak ettigim Almanya\'da Almanca bir bolum icin hangi seviyede almancam Olmali ?

Hatam olduysa ozur dilerim.[/quote]

1)Inglizce programlar icin IELTS 6.5 veya TOEFL 80 puan isteniyor genelde. Ama bazen degisebiliyor tabi , hangi programin ne seviyede inglizce istedigine , DAAD \'in internet sitesinden (nettin gonderdigi linkten) veya universitelerin kendi sitelerinde \'admission requirements\' basligi altinda bulabilirsin.

2)Ben de Almanca okumani oneririm ,Almanya\'da inglizce programlarda okuyan arkadaslarimin genel sikayetleri almancalarini istedikleri kadar gelistiremiyor olmalari.Bence almancayi iyi bilmemek hem okurken sosyal hayatta sikintilara sebep olabilir (ozellikle resmi kurumlarda) hem de mezuniyetten sonra is icin iyi almanca konusabilmen sart olacaktir.

PilotAdayi

Mesaj gönderen PilotAdayi » Sal Ağu 04, 2015 1:16 am

Neden Ingilizce diyen arkadaslar ben sadece sene kaybim Olmasini istemiyorum o yuzden Ingilizce istiyorum

Chandelier

Mesaj gönderen Chandelier » Sal Ağu 04, 2015 4:27 pm

"Almanya\'da para kazanmak benim adima kolay burada yasamak istiyorum ve almanca ogrenmek" istiyorum demissin sonra da Ingilizce okuyayim zaman kaybi olmasin demissin. Ingilizce okurken Almanca otomatik olarak ogrenilen bir dil midir? Ve Almanca ogrenmek senin icin "Sene kaybi"ndan mi ibarettir? Ne okumak istedigini de belirtmemissin, nickin "PilotAdayi" ama hangi bolumleri ingilizce okuyabilirim diye sormussun, ingilizce ne varsa onu okuyacaksin sanirim, loto gibi bir sey heralde. Burada zaman kaybi olan bir sey varsa o da Almanya\'da okumaya karar verip, Turkiye\'ye bir yil boyunca ici bos bir ingilizce hazirlik okumaya gitmektir. Her sey bir anda elde edilemiyor, her sey icin zaman gerek.