Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Dortmund`a Onkayit nasil yapacagim

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Ahmet Kucubicakci

Mesaj gönderen Ahmet Kucubicakci » Cmt Ağu 01, 2015 4:26 pm

Merhaba, 30 haziranda almanyaya geldi 5 temmuzda Tu dortmunda gittim. bana dil kursu onerdiler bende dil kursu icin onerdikleri yere gittim. 13 temmuzda derse baslayacaklarini ve yer olmadigini soylediler. bende Essen de Rheinland Privatschule ye kaydoldum. 31 agustosda A2 sinavina girip A2 belgemi alacagim. 18 eylulde Dortmundun dedigi kursta sinava girecegim ve ona gore seviyem neyse ordan onlarin kursunda egitime baslayacagim. benim sorum su.
nasil onkayit yaptiracagim? NRW ticket i nasil alacagim? bana lutfen yardim edin

Ahmet Kucubicakci

Mesaj gönderen Ahmet Kucubicakci » Sal Ağu 04, 2015 1:20 am

[quote]duisburger tarafindan yazilan metin:

Kabul aldigin yere basvuru yapacaksin. Bu arada hangi kursu tavsiye ettiler?[/quote]

TU Dormunta gittim, Yabanci ogrenciyle ilgilenen buroya gittim onlar bana bir cikti verdi ve aynisi zaten internette de vardi bende Universitenin kampusunun icinde olan Kursa gittim kayit oldum adi yazmiyordu yani yesil bir bina b1 b2 icin sinava girecegim A2 den. Gecersem B1 ve B2 yi beraber alacagim.