Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi 2 ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Orcn

Mesaj gönderen Orcn » Cum Haz 12, 2015 8:23 pm

Merhaba herkese, bloke hesap actirip 1 yillik miktari yatirmam cok zor gozukuyor. Abim Almanya\'da yasiyor, bu yuzden ondan garantor belgesi almasini isteyecegim. Zaten en azindan bir donem abimin yaninda kalacagim, maddi durumu cok cok iyi degil ama bir sekilde garantor belgesini alabilirse o sekilde basvuracagim.

Burada onemli olan garantor belgesini almasi degil mi? Yani geliri daha cok olsa ya da durumu daha musait olsa garantor belgesinin durumu da ona gore degismiyor herhalde degil mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 13, 2015 10:18 pm

degismiyor hayir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

AliNoyan

Mesaj gönderen AliNoyan » Sal Tem 07, 2015 5:57 pm

MErhaba arkadaslar. Bende gecen sene garantor ile vize aldim. 2 ay once Turkiye\'ye gelmek zorunda kalmistim ve ben buradayken benim garantorum bu belgeyi iptal etti. Benim vizem Kasim ayinin ortasinda bitiyor. Ben Almanya\'ya donmek istedigimde ve vize uzatmak icin kasim ayinda konsolosluga gittigimde bir problem yasarmiyim? Benden bloke hesap talebinde bulunurlar mi? :help

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Tem 07, 2015 8:40 pm

birincisi, almanyada oturum almissindir mutlaka. vizeye degil oturuma sahipsin sen. konsolosluk oturum uzatmasi yapmaz, tam tersine iptal eder sahip oldugunu ortada kalirsin. 6 aya kadar almanyaya giris yapmadigin takdirde iptal edilir oturum. eger ki sen bizzat veya akraban kesin donus bildirimi yapip komple geri donmediysen geri giris yaparsin almanyaya.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Tem 07, 2015 11:10 pm

Konsolsoluktan kasti bence yabancilar polisi. Eger garantor belgen yoksa elinde tabi oturum uzatmada bloke hesap istenecektir.

AliNoyan

Mesaj gönderen AliNoyan » Çrş Tem 08, 2015 7:22 pm

Tesekkurler arkadaslar.

muratmg

Mesaj gönderen muratmg » Cum Tem 10, 2015 10:33 am

meraba arkadaslar
elinde garantor belgesi fotografi olan varmi arka kisim

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Cum Tem 24, 2015 8:47 pm

Arkadaslar yabancilar subesinden bi form vermisler enisteme (kendisi garantor olacak kisi) o formu doldurmus ve 10 agustosa randevu vermisler bu randevu tarihi nedir ne icin vermisler?

http://i.imgur.com/aHJmB8D.jpg

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Tem 24, 2015 9:57 pm

[quote]YUSUF AYDIN tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar yabancilar subesinden bi form vermisler enisteme (kendisi garantor olacak kisi) o formu doldurmus ve 10 agustosa randevu vermisler bu randevu tarihi nedir ne icin vermisler?

http://i.imgur.com/aHJmB8D.jpg[/quote]

Formu doldurup basvuruyor. Sonra o surec icerisinde inceleniyor durumu bir problem olmaz ise raneevu tarihinde gidip belgeyi aliyor. Benimde amcam temmuz basinda gitmisti 21,temmuza randevu verdiler randevu gunu gitti belgeyi verdiler.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Cum Tem 24, 2015 10:13 pm

[quote]Informatiker tarafindan yazilan metin:

Formu doldurup basvuruyor. Sonra o surec icerisinde inceleniyor durumu bir problem olmaz ise raneevu tarihinde gidip belgeyi aliyor. Benimde amcam temmuz basinda gitmisti 21,temmuza randevu verdiler randevu gunu gitti belgeyi verdiler.[/quote]

ablam, enistem ve bir kizlari var 1 yasinda.. ozel bir sirkette proje muduru ama ne kadar geliri oldugunu bilmiyorum. sence ne kadar geliri olan biri garantor olabiliyor ?

maploping

Mesaj gönderen maploping » Cum Tem 24, 2015 10:45 pm

[quote]Informatiker tarafindan yazilan metin:

Formu doldurup basvuruyor. Sonra o surec icerisinde inceleniyor durumu bir problem olmaz ise raneevu tarihinde gidip belgeyi aliyor. Benimde amcam temmuz basinda gitmisti 21,temmuza randevu verdiler randevu gunu gitti belgeyi verdiler.[/quote]

ablam, enistem ve bir kizlari var 1 yasinda.. ozel bir sirkette proje muduru ama ne kadar geliri oldugunu bilmiyorum. sence ne kadar geliri olan biri garantor olabiliyor ?[/quote]

Aylik en az 2500 € geliri olan kisiler diye okumustum ama dogrulugundan emin degilim.

Orcn

Mesaj gönderen Orcn » Sal Tem 28, 2015 5:13 pm

Garantor olacak kisi, ogrencinin kendi yaninda kalacagini taahhut ederse geliri yeterli olmasa bile garantor belgesini alma sansi olabilir mi?

Hesaplanan aylik 659€\'nun icindeki en buyuk gider kalacak yer masrafi oldugu icin acaba boyle bir sey yapabilirler mi diye dusundum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Tem 29, 2015 9:24 am

aylik en az 2500 olsa idi, benim garantorumun alamamasi gerekirdi. biraz da degisken bisey bu maas olayi kesin bisey demek zor. 1000 euro kira odeyip de 1500 euro kazanan kisi garantorluk belgesini alamayabilir. yani absurd bi durum olmamasi gerekir.

en garantisi de gidip garantor belgesi almayi denesin garantorun. 25euro ucreti. alirsa belgeyi buyuk ihtimal sorun yok demektir.

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Çrş Tem 29, 2015 11:58 pm

hayirli gunler garantorluk belgemi aldiktan sonra universite dil kursu vizesi aldiktan sonra normal ogrenci vizesine donusture biliyormuyuz? dil kursu kayit ve kabul alma sureleri ortalama kac gun suruyor? hayirli geceler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 30, 2015 12:23 am

[quote]mustifiz tarafindan yazilan metin:

hayirli gunler garantorluk belgemi aldiktan sonra universite dil kursu vizesi aldiktan sonra normal ogrenci vizesine donusture biliyormuyuz? dil kursu kayit ve kabul alma sureleri ortalama kac gun suruyor? hayirli geceler[/quote]

Ilk sorunu tekrar okursan sen de anlamayacaksin buyuk ihtimal ne yazdigini. Simdi dogru basvuru yaparsan universitelere en erken 8 haftada gelir. Dil kursu kaydi 3-7 is gunu.
www.deutschstudent.com

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Prş Tem 30, 2015 12:28 am

dogru ya hizli yazarken oldu kusura bakmayin .dil kursu icin aldigimiz vize ogrenci vizesi olarak degistirebilir miyiz ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 30, 2015 12:29 am

Rica ederim. Hayir dil kursu vizesi degismiyor. O yuzden herkese bir universiteden on kabul almasini tavsiye ediyoruz.
www.deutschstudent.com

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Prş Tem 30, 2015 9:26 am

cok tesekkur ederim.sizin ile irtibata gecegim zaten kabul alma islemleri ile ilgili hayirli gunler

Orcn

Mesaj gönderen Orcn » Pzr Ağu 02, 2015 6:08 pm

Abimin geliri yeterli olmadigi icin ve evdeki birey sayisi arttigi icin garantor belgesini vermediler. :(

Cok guvendigim bir akrabamdan rica ettim, tamam dedi. Ona guvenip hemen pasaportumu alip hazirliklari yaptim ama son anda beni yari yolda birakip yardimci olamayacagini soyledi :( Ne yapacagimi sasirdim.

Sinirden stresten ne yapacagimi sasirdim. Riske girip 10 gunde TOEFL\'a hazirlanip yeterli puani aldim, ardindan 3-4 gunluk surede oradan oraya kosturup basvuru belgelerini hazirlayip son basvuru tarihinden 1 gun once ellerine ulastirdim, bir suru para harcadim ama tum hayallerim suya dusmek uzere.

Son bir kisi kaldi yardimini isteyebilecegim. Yari emekli oldugunu, duzenli geliri olmadigini soyledi, kendine ait evi var (baska bir kisiyle paylasiyor evini ve o da calisiyor) ve bildigim kadariyla bankada iyi miktarda parasi var. Duzenli geliri olmadigi icin garantor belgesini almasi imkansiz mi? Yoksa bankada parasi oldugu icin bir sans olabilir mi? Ona gore rica edecegim kendisinden.

:|

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Pzr Ağu 02, 2015 9:13 pm

[quote]Orcn tarafindan yazilan metin:

Abimin geliri yeterli olmadigi icin ve evdeki birey sayisi arttigi icin garantor belgesini vermediler. :(

Cok guvendigim bir akrabamdan rica ettim, tamam dedi. Ona guvenip hemen pasaportumu alip hazirliklari yaptim ama son anda beni yari yolda birakip yardimci olamayacagini soyledi :( Ne yapacagimi sasirdim.

Sinirden stresten ne yapacagimi sasirdim. Riske girip 10 gunde TOEFL\'a hazirlanip yeterli puani aldim, ardindan 3-4 gunluk surede oradan oraya kosturup basvuru belgelerini hazirlayip son basvuru tarihinden 1 gun once ellerine ulastirdim, bir suru para harcadim ama tum hayallerim suya dusmek uzere.

Son bir kisi kaldi yardimini isteyebilecegim. Yari emekli oldugunu, duzenli geliri olmadigini soyledi, kendine ait evi var (baska bir kisiyle paylasiyor evini ve o da calisiyor) ve bildigim kadariyla bankada iyi miktarda parasi var. Duzenli geliri olmadigi icin garantor belgesini almasi imkansiz mi? Yoksa bankada parasi oldugu icin bir sans olabilir mi? Ona gore rica edecegim kendisinden.

:|[/quote]

geliri ne kadar? evli mi?

Kilitli