Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALMANYADA UNIVERSITE YILLIK MALIYET ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
chosenone1453

Mesaj gönderen chosenone1453 » Pzt Tem 13, 2015 7:52 pm

merhaba arkadaslar ben almanya duisburg essen de elektrik elektronik muhendisligi okumak istiyorum. yillik maaliyetleri ne kadardir ben 20 bin tl olarak hesapladim ama ne kadar ustune cikar yada 20 bin tlyle ne kadar rahat yasanir ? almanya hakkinda bilgilendirirseniz sevinirim.bir de yurtdisi danismanlik konusunda elt ile gorustum 2500 tl istediler bu para fazla geldi DS olarak ne kadar tutar toplam ve istanbulda subesi var midir ? tesekkurler

yyaa

Mesaj gönderen yyaa » Pzt Tem 13, 2015 9:33 pm

Hocam ELT yine sana iyi demis :) Bana 1.500 Euro demislerdi fiyati duyunca okumaktan sogudum :D

Saka bir yana DS sube yok online olarak herseyi hallediyolar zaten.

Aylik 600-800 euro olarak berlilenmis masraflar. Ustune yada altina inmek size baglidir.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 13, 2015 9:48 pm

HELP PLEASEE cok cirkin duruyor......

Duzeltir misin ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 14, 2015 1:13 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

HELP PLEASEE cok cirkin duruyor......

Duzeltir misin ?[/quote]

Senin yazini gormedim Tekin, siteye girer girmez dikkatimi cekti otomatik olarak duzelttim=)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

blacksea

Mesaj gönderen blacksea » Sal Tem 14, 2015 7:03 pm

Ben kira olarak 340 euro vermeme ragman ortalama harcamam 650 euro yu gecmiyor genellikle oglenleri disarda donercilerde yemek yiyorum :D vede yurtlarda yer bulursan zaten otomatik kira ya oducegin fiyat da duser

Munih gibi sehirlerde biraz cik daha pahali olabilir ama bir ogrencinin aylik 800 euro gecmesi icin gercekten ugrasmasi lazim

Elvenking

Mesaj gönderen Elvenking » Sal Tem 14, 2015 9:52 pm

Aramizda calisan var mi cok merak ediyorum yoksa gelir hep ebeveynlerden yada garantorlerden mi geliyor :)

Elifnur

Mesaj gönderen Elifnur » Çrş Tem 15, 2015 12:38 am

Ben de bir sey sormak istedim, peki diyelim ki Turkiye\'de bir universite okudum ve gelip Almanya\'da lisans veya yuksek lisans yapmak istiyorum ama ailemden destek almak istemiyorum, bloke hesaba yatiracagim para da dahil. Bir garantor bulursam gelir gelmez calismaya baslayarak (Almancam B1-B2 gibi diye dusunursek) kendim rahatlikla gecinebilir miyim arkadaslar deneyimlerinizden yola cikarak soruyorum. Daha once Turkiye\'de pek is deneyimim yok ama..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Tem 15, 2015 3:07 am

[quote]chosenone1453 tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar ben almanya duisburg essen de elektrik elektronik muhendisligi okumak istiyorum. yillik maaliyetleri ne kadardir ben 20 bin tl olarak hesapladim ama ne kadar ustune cikar yada 20 bin tlyle ne kadar rahat yasanir ? almanya hakkinda bilgilendirirseniz sevinirim.bir de yurtdisi danismanlik konusunda elt ile gorustum 2500 tl istediler bu para fazla geldi DS olarak ne kadar tutar toplam ve istanbulda subesi var midir ? tesekkurler[/quote]

2500 cok, biraz vaktin ve keyfin varsa kendi basina basvurabilirsin.Forumdaki adimlari ve ipuclarini takip ederek, yazilari ve makaleleri okuyarak ise koyulabilirsin.
Yok vaktim ve keyfim yok dersen sitemizin danismanina basvurabilirsin.
http://deutschstudent.de/viewpage.php?page_id=5

25 yasina kadar Turkiye\'de ailen uzerinden AT11 belgesi ile sigortali olarak Almanya\'da yasarsan, aylik 80 Euro sigorta bedelinden kurtulmus olursun.
Kirasi ortalama 250 Euro olan bir yerde yasar ve fazladan harcama yapacagin egzantrik ihtiyaclarin yok ise, tutumlu bir ogrenci olarak aylik giderin ortalama 500-550 Euro\'yu gecmemeli.
Daha asagilara inmen tamamen sana ve yasam tarzina bagli.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Tem 15, 2015 3:07 am

[quote]Elvenking tarafindan yazilan metin:

Aramizda calisan var mi cok merak ediyorum yoksa gelir hep ebeveynlerden yada garantorlerden mi geliyor :)[/quote]

Bir cogumuzu calisiyor.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Tem 15, 2015 3:13 am

[quote]Elifnur tarafindan yazilan metin:

Ben de bir sey sormak istedim, peki diyelim ki Turkiye\'de bir universite okudum ve gelip Almanya\'da lisans veya yuksek lisans yapmak istiyorum ama ailemden destek almak istemiyorum, bloke hesaba yatiracagim para da dahil. Bir garantor bulursam gelir gelmez calismaya baslayarak (Almancam B1-B2 gibi diye dusunursek) kendim rahatlikla gecinebilir miyim arkadaslar deneyimlerinizden yola cikarak soruyorum. Daha once Turkiye\'de pek is deneyimim yok ama..[/quote]

Aileden sifir destek ile Almanya\'da okumak ve giderleri karsilamak imkansiz birsey degil ama oldukca yorucu, zorlayici ve disiplinli olmaya ihtiyac var.
Hele ki Almanca\'ya hakim olmadan ve calisma izninin olmadigi durumlarda buyuk zorluklarla karsilasabilirsiniz.
Dil kursu parasi her iki ayda bir, okul harclari ise 6 ayda bir karsiniza cikar.Bunun icine kira, sigorta, yasam giderleri ve ek masraflari eklemek lazim.

Aylik 45 saatlik yari zamanli islerde calisarak 450 Euro\'ya kadar kazanabilirsiniz.