Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

beglaubigter Kopie

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ratmuhyaka

beglaubigter Kopie

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Pzr Tem 12, 2015 12:41 am

Arkadaslar merhaba, master icin basvuru yapiyorum. Transkript, diplom supplement vs gibi evraklari beglaubtigter olmadan (renkli kopie) yolladigim okullar oldu. Sadece Tu Darmstadt geri cevirdi evraklari, KIT evraklari kabul edip fakultaete iletti. Acaba beglaubigen yapip tekrar yollasam mi? Yaptigim gercekten aptalca bi hata, ozellikle Uni Assist tarafini merak ediyorum. Deneyimli arkadaslar bi fikir verirse cok sevinirim...cok tesekkurler

duendo

beglaubigter Kopie

Mesaj gönderen duendo » Pzr Tem 12, 2015 1:10 am

endustri muhendisligi okumayi dusunuyorum lys ye bu sene girdim ama almanyaya gitme proseduru nasil isliyor bilmiyorum garantorluk bloke hesap vs tam olarak neler yapilmasi gerektigi hakkinda bilgisi olan ve yardimci olabilecek varsa cok sevinirim ayrica basvurumu temmuz ortasinda yapsam almanya\'ya gitmem ve dil kursuna baslamam ortalama kac ay surer? ve almanya dan kesin olarak kabul alabilecegim daha mutevazi okullar var mi? isimi saglama almak istiyorum diploma notum 90.02 lisede almanca egitimi de aldim birkac basari belgem ve sinav basari sertifikam da var

ratmuhyaka

beglaubigter Kopie

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Pzr Tem 12, 2015 1:58 pm

burdan okumaya basla, boyle genel sorulari sorarsan pek cevap alamazsin defalarca cevabi verildi. beni sakin yanlis anlama, arama kisminda "sartli kabul" yazarak forum icinde aramaya basla. cok spesifisik takildigin bi yer olursa, cevabini bulamadigin bisey olursa soruver cevaplanir... kolay gelsin. http://deutschstudent.de/news.php?readmore=89

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

beglaubigter Kopie

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 12, 2015 2:31 pm

[quote]ratmuhyaka tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba, master icin basvuru yapiyorum. Transkript, diplom supplement vs gibi evraklari beglaubtigter olmadan (renkli kopie) yolladigim okullar oldu. Sadece Tu Darmstadt geri cevirdi evraklari, KIT evraklari kabul edip fakultaete iletti. Acaba beglaubigen yapip tekrar yollasam mi? Yaptigim gercekten aptalca bi hata, ozellikle Uni Assist tarafini merak ediyorum. Deneyimli arkadaslar bi fikir verirse cok sevinirim...cok tesekkurler[/quote]

tabi yollarsan iyi olur, aksi takdirde bir cogu yine red yollar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ratmuhyaka

beglaubigter Kopie

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Pzr Tem 12, 2015 2:47 pm

cok sagol physiker, yarin ilk is konsolosluk ve rathaus yolunu tutmak olacak. sonra da express olarak tekrar yollarim okullara...eyvallah