Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

verfahrens-versorgungsrechnik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kahraman

Mesaj gönderen kahraman » Prş Haz 25, 2009 4:43 pm

oncelikle herkese slmlar arkadaslar.. bende izmirden ciktim yola taa buralara kadar geldim.sizlere benim birkac sorum olacakti.. oncelikle ben adan cukur ovadan kimya bolumu 2 sinifi bitirdim ve kayit dondurarak 5 ay once almanyaya geldim b1 aldim koln fh. basvurdum uni asis te butun evraklari yolladim ordan kabul geldi fh. schuledede cvp geldi 10 ile 17 augustos arasi allahin izniyle kayit yaptircaz.. benim sorum su daha once ben fh. gorustum burada istedigim baska bir bolumu okuya bilirmiyim yoksa geldigm bolume esdeger yada ayni bolumu okumak zorundamiyim diye evraklarimi transkiripi almanca yapip verdim bana verfahrens- versorgunstechnik veya bu yil icinde kimya bolumu acacaklarmis onu okursun dediler.. onecelikle ben verfahrens - versorgungtechnik. baktim tam turkcesini bulamadim bir yerde endustriyel teknoloji geciyo bir yerde kimya teknolojisi biryerdede islem muhendisligi geciyo tam anlamiyla bunu ii bilen arkadas varsa bana aciklaaya bilirse cok sevinirim.. ikinci sorum hangisi gelecek icin is imkani olanaklari kariyer ve tabiki parasal yonden avantajlidir almanyada..ve ben daha cok otomotiv muh veya elktronik muh. okumak istiyodum bu mumkun degilmi.. bunun icin abiturmu yapmak zorundayim.. tesekkurler :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 25, 2009 5:02 pm

oncelikle sitemize hosgeldin.. normalde aslinda sifirdan baslamak sartiyla en sonda istedigin bolumleri okuma firsatin var.. neden sadece 2 bolumle sinirlamislar anlamadim.. kanunen elektrotechnik veya otomotiv okuma imkaniniz var.. bahsedilen bolumu isin acigi tanimiyorum.. almanya da kimya bolumunun is alanlari oldukca iyi diyebilirim..

kahraman

Mesaj gönderen kahraman » Prş Haz 25, 2009 5:35 pm

simdi sole ilk buraya geldigimde fh schule ile gorusdum orada yabanci ogrencilere bakan bayanla oda bana b1 yap uni ye yolla daha sonra burada dil kursuna devam et dsh yi verirsen ogrenimine baslarsin dedi ben baska ne okuya bilirim diye sordum benden transkiripin cevirisini istedi onu yolladim bana verfahrens - versonguntechnik okursun seneyede kimya bolumu acacaz dedi istersen onu bide okursun baska bir dal okuman icin abitur yapman lazim dedi.. neyse ben dil kursuna vhs devam edip b1 aldim uni asiste butun evraklari yolladim oradan bana cvp geldi kabul bide bir kagit geldi oncelikle hangi bolumu okumak istersiniz diye bende oraya yazdim oto und elkt.. vs diye 5 bolum..ama simdi orada suda yaziyodu once yazdiginiz bolum kabul edilir ama bana fh schule 2 altarnatif sundu aklim cok karisik ne yapabilirim bana tecrubelerinize dayanarak tavsiyelerde bulunursaniz cok sevinirim tesekkurler

kahraman

Mesaj gönderen kahraman » Prş Haz 25, 2009 5:43 pm

turkiyede duz liseyi bitirip oss ye girip 4 yillik lisans porglarimdan kimyaya kayit yaptirip 2 yili bitiirp alttan hic ders birakmadan 1 yilliginada kayidi dondurdum burdada sifirdam baslamaya kabulum buna ragmen abiturmu yapmam lazim istedigim bolumu okumam icin.

xstern

Mesaj gönderen xstern » Prş Haz 25, 2009 5:49 pm

merhaba, basvurdugun bolumde zulassungsbeschrankung varmiydi? basvuru sonucun cabuk belli olmus da..

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Prş Haz 25, 2009 5:56 pm

fachhochschulede daha bolum basvurusu yapmadin degilmi.yani istedigin bolumu okuyabilirsin,nasil?.eger illaki fachochschuleye gitmek istiyorsan basvurunda hangi bolumu istiyorsan onu yazacaksin.senin bolumunden farkli bir bolum oldugu icin FH sana direk dsh icin degilde studienkollege icin kabul vericek.yani bu studienkolleg baska bolum secebilmen icin okuman gereken 2 semesterlik bir hazirlik okulu.o okulu bitirip okul sonundaki Feststellungsprufung sinavina gireceksin,eger gecersen pasa pasa o ilk basta sectigin bolumu okuyabilirsin.

kahraman

Mesaj gönderen kahraman » Prş Haz 25, 2009 6:03 pm

evet cok cabuk belli oldu 5 gunde sonuclar geldi tam bilmiyorum ama sanirsam yoktu.. ama ben listeye verfahrenstechnik i en sona yazdim ilk oto sonra elektro kimya .. vs yazdim bu cvp bana uni asisten geldi.. ama fh koln bana sadece 2 alternatif sundu biri baska dedi biri baska inanin ben bile daha tam anlamiyla yapcagimi anladim 10 agustos kayit tarihini bekliyom oaradada soracam artik ama kafam allak bullak arkadaslar bilgisi olan varsa baylassin lutfen

kahraman

Mesaj gönderen kahraman » Prş Haz 25, 2009 6:33 pm

simdi sole arkadaslar ben belgeleri uni asiste yolladim uni asisten kagitlar geldi dil kursunu kabul edilmisiniz usw..orada bide studienwunsche diye istedigin okullar ve bolumler bende oraya 5 tane bolum yazdim benim icin illada fh olsun diye bi istegim yok sadece orada dile devam edip dsh yi verip baska okullarida secebilirim.. ama benim bilmek istedigim ben baska ne okuya bilirim kimyadan baska bunu bilmek istiyorum mumkunmu.. buraya ilk geldigimde fh ye gidmisdim ne yapmam gerekli diye onlarda bana bir dil kursuna gid b1 al evraklari uni asis te yolla dediler ben bide hangi bolumu okuya bilirim dedim bana 2 alternatif sundular..verfahrenstechnik nedir inanin bi bilgim yok anlatamiyorum kendimi herhalde yada siz beni anlamiyosunuz daha ne okuyacagimi bende bilmiyorum..tahminim fh bayan ya yanlis bilgilendirdi bizi yada dogru ama studienkollege degil abitur solediler lutfen detayli bilgi sunun arkadaslar

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Prş Haz 25, 2009 6:47 pm

kahraman arkadasim sorunda istedigim bolumu nasil okuyabilirim demissin.bende eger kendi alanin disinda bolum secmek istiyorsan studienkolleg yapmak zorundasin diye yazdim,ayrica kadin abitur demis,burda ossden yerlesti belgesi olup dsh yada buna benzer bir dil sinavini gecmis kisinin statusu abiture denk geliyor.kadinin dedigi almanyada gymnasium bitirip abitur yapmis olmak,ki buda bence cok bencil bir cevap.ha baska hangi bolumleri okuyabilirim demissin buna kimsenin net cevap verebilmesi mumkun degil,sadece basvurdugun uni yada FH sana bu hangi seceneklerin oldugunu soyler ki zaten kadin sana soylemis.ama tekrar tekrar soyluyorum eger alan disi bolum istiyorsan studienkolleg yap.

kahraman

Mesaj gönderen kahraman » Prş Haz 25, 2009 6:53 pm

eyvalah arkadsim cok tesekkurler

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Prş Haz 25, 2009 6:53 pm

gerci ben sunuda anlamiyorum automotiv muhendisligini secemezsin demisler sana ve sen ilk tercihin olarak onu yazmissin ve sana dsh kursu icin kabul vermisler.tahminim belki son tercihin olarak verfahrenstechnik yazdigin icin o bolume kabul verip seni dsh kursuna almislar.yani anliyacagin eger o verfahrenstechnigi yazmasaydin ve tum tercihlerin alan disi olsaydi,o dedigim studienkollege gonderirlerdi seni ve sende automotiv muhendisligini secebilirdin.neyse iki alternatifin var.banada 3 tane sunmuslardi yani bu herkesi kapsayan bir sey.

kahraman

Mesaj gönderen kahraman » Prş Haz 25, 2009 6:57 pm

peki son soru verfahrenstechnik hakkinda bilginiz varmi turkce karsiligi ne oluyor ben biraz arastirdim endustri muh dediler baskasi kimya muhendisligi dedi bi baskasi islem muh. dedi yani anlayacaginiz bende anlamadim eger bunda beni aydinlatirsaniz cok sevinirim tesekkurler

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Prş Haz 25, 2009 7:06 pm

acikcasi bende netten biraz baktim kimya muhendisligi+teknik olarak buldum.yani hani son yillarda melez muhendislikler olarak tabir edilen dallardan biri,mekatronik muhendisligi gibi icinde birden cok dali barindiran muhendisliklerden.buda kimya muhendisliginin icine teknik girmis hali.ileride umarim daha genis bilgiler bulabiliriz yada en azindan sen bulursan bizimle paylasirsin :)

kahraman

Mesaj gönderen kahraman » Prş Haz 25, 2009 7:09 pm

tabi neden olmasin paylasim icin cok tesekkurler

xstern

Mesaj gönderen xstern » Pzt May 21, 2012 2:38 pm

verfahren dediginiz gibi teknik olan kisim oluyor ve "proses" muhendisligi olarak geciyor.