Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Onemli sorular

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
simgesi

Onemli sorular

Mesaj gönderen simgesi » Cum Eyl 02, 2016 3:38 pm

Arkadaslar merhaba, 7 Eylul tarihinde Istanbul\'da vize gorusmem var. Master bolumum tamamen Ingilizce, motivasyon mektubu ve CV\'mi Ingilizce hazirladim bu konuda bir sorun olmaz sanirim ancak;

1)Tam tekmil vukuatli nufus kayit ornegi (dusunceler bolumu dolu) elimde mevcut bu belgeyi Almanca ya da Ingilizce\'ye tercume ettirmeli miyim?

2)Ailemin ve benim ikamet il muhaberini muhtarliktan aldim bunlari tercume ettirmeli miyim? Ayrica http://www.tuerkei.diplo.de/contentblob ... endium.pdf burada verilen bilgiye gore ikamet il muhaberi istenmiyor sanirim ne dersiniz ceviri yaptirmam ya da bu il muhaberi belgelerini de goturmeme gerek var mi?

3)AT11 belgem mevcut gene de vize basvurusuna giderken seyahat saglik sigortasi yaptirmali miyim?
Cunku gene resmi sitede (www.tuerkei.diplo.de) verilen bilgi su sekilde :
SGK’dan yurt disi saglik sigortasi (Formul A/T 11).
Bu belgenin ibraz edilemedigi durumlarda: Seyahat saglik sigortasi yapildigina dair belge (bkz. 20 no’lu Bilgi Notu). Seyahat saglik sigortasi, Almanya’da ogrenci saglik sigortasi (kayit yaptirirken ibraz edilecek) yaptirilana dek gecerli olmalidir.

Cok kez tartisilmis ancak ben gene resmi sitede verilen bilgiye guvenerek Lise diplomasi ve OSYM belgesi goturmeyecegim cunku ;

Ilk kez universite egitimine baslayacaksaniz:
o Lise diplomasi
o Universite sinavinda (YGS ve LYS) dort yillik egitim veren bir dalda yerlestiril-
diginizi gosteren LYS Sonuc Belgesi
Zaten Turkiye’de universite egitimine devam ediyorsaniz: o Guncel ogrenci belgesi
o Transkript
o Varsa diploma(lar)

Baska onerileriniz varsa yanitlarsaniz sevinirim. Hepinize iyi gunler

tthero

Onemli sorular

Mesaj gönderen tthero » Cum Eyl 02, 2016 4:55 pm

Tam tekmil ceviriye gerek yok
Lise diplomasi goturmene gerek yok
Fakat osym yerlesti belgesi cevirisiyle gotur
Ve ozellikle siralamandan bahset yuksekse