Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Akdeniz Uni. - Supplement Sorunu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Simbiyotikliken

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Pzt Haz 15, 2015 5:52 pm

Merhaba arkadaslar,
Bugun ogrenci islerine gittigimde 2012 den beri hic supplement vermediklerini soylediler. Oysa universitenin siteside verilecegi yaziyor.

Supplement yerine traskript ve ders icerik dokumlerini alip onaylattirsam supplemente gerek kalir mi yinede?

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Haz 15, 2015 5:55 pm

Supplement benim bildigim sporda aldigim Protein tozu Creatin BCAA amino asit degil mi ya
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Simbiyotikliken

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Pzt Haz 15, 2015 6:37 pm

Ahahhhhaaa :D :D Hocam ayni seyi sporcu bi arkadasim da soylemisti :D

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Haz 15, 2015 10:57 pm

[quote]Simbiyotikliken tarafindan yazilan metin:

Ahahhhhaaa :D :D Hocam ayni seyi sporcu bi arkadasim da soylemisti :D[/quote]

Evde dolu var benim bildigim sadece sporcu takviye gidasi :)

Supplementler.com da meshurdur hani :)
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Haz 16, 2015 1:59 am

transkript, okuldaki not sistemi nasil ve bolumle ilgili bilgi veren belgeler toplulugu da ayni isi gorur. ders icerikleri yazmaz diploma supplement ta. o tamamen ayri bisey. saydirmak istedigin ders varsa o durumda lazim olur ve her ders icin alman gerekir.

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Sal Haz 16, 2015 12:44 pm

universite hocalarina sormani tavsiye ederim supplament icin. ben oyle almistim tabi ozamanlar televizyon felan yok ...
gdld

Simbiyotikliken

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Çrş Haz 17, 2015 5:11 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

transkript, okuldaki not sistemi nasil ve bolumle ilgili bilgi veren belgeler toplulugu da ayni isi gorur. ders icerikleri yazmaz diploma supplement ta. o tamamen ayri bisey. saydirmak istedigin ders varsa o durumda lazim olur ve her ders icin alman gerekir.[/quote]

Hocam ben transkript ve ders iceriklerini (turkce) aldim universiteden. Sadece transkript is gorur mu? Ya da hic riske atmayip onlarinda tercumesini yaptirtsam mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Haz 17, 2015 2:05 pm

sana ne icin lazim bu?

Simbiyotikliken

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Prş Haz 18, 2015 1:09 pm

Yuksek lisans basvurusu icin hocam.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Haz 18, 2015 11:27 pm

Bu "supplement" Turkce karsiligi var mi TR\'de kullanilan ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

jackdrill

Mesaj gönderen jackdrill » Cum Haz 19, 2015 10:52 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Bu "supplement" Turkce karsiligi var mi TR\'de kullanilan ?[/quote] Diploma eki

jackdrill

Mesaj gönderen jackdrill » Cum Haz 19, 2015 10:57 am

transkript, okuldaki not sistemi nasil ve bolumle ilgili bilgi veren belgeler toplulugu da ayni isi gorur. ders icerikleri yazmaz diploma supplement ta. o tamamen ayri bisey. saydirmak istedigin ders varsa o durumda lazim olur ve her ders icin alman gerekir.[/quote]

Hocam ben transkript ve ders iceriklerini (turkce) aldim universiteden. Sadece transkript is gorur mu? Ya da hic riske atmayip onlarinda tercumesini yaptirtsam mi?[/quote] Transkript diploma ekinden daha detayli bir evrak. Diploma Supplement\'te (Diploma Eki) ders icerikleri zaten yazmaz. Bu ek genel olarak Bologna Surecini tamamlamis okullardan verilir (ECTS denkligi vs. amaciyla). Illa diploma eki diye basvurdugun okulun diretecegini sanmiyorum, transkript daha etkili olacaktir. Ayrica ders iceriklerinin onayli kopyasini mezun oldugun okuldan alabilirsin. Ama Turkce ise ceviri masrafi baya canini sikacaktir. Mumkunse Ingilizce almaya calis. Bolum baskanlari evraklari Ingilizce\'ye cevirebiliyor bu tip durumlarda, ama nasil ikna edersin onu bilemem.

Sana tavsiyem ders iceriklerinin cevirisini yaptirman. Ama yaptirmasan da kimse sana niye yaptirmadin diye soramaz. Saglam basvuru adina ders iceriklerinin cevirili kopyalari ise ciddiyetini gosterecektir.

Simbiyotikliken

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Cmt Haz 20, 2015 4:46 am

[quote]jackdrill tarafindan yazilan metin:

Hocam ben transkript ve ders iceriklerini (turkce) aldim universiteden. Sadece transkript is gorur mu? Ya da hic riske atmayip onlarinda tercumesini yaptirtsam mi?[/quote] Transkript diploma ekinden daha detayli bir evrak. Diploma Supplement\'te (Diploma Eki) ders icerikleri zaten yazmaz. Bu ek genel olarak Bologna Surecini tamamlamis okullardan verilir (ECTS denkligi vs. amaciyla). Illa diploma eki diye basvurdugun okulun diretecegini sanmiyorum, transkript daha etkili olacaktir. Ayrica ders iceriklerinin onayli kopyasini mezun oldugun okuldan alabilirsin. Ama Turkce ise ceviri masrafi baya canini sikacaktir. Mumkunse Ingilizce almaya calis. Bolum baskanlari evraklari Ingilizce\'ye cevirebiliyor bu tip durumlarda, ama nasil ikna edersin onu bilemem.

Sana tavsiyem ders iceriklerinin cevirisini yaptirman. Ama yaptirmasan da kimse sana niye yaptirmadin diye soramaz. Saglam basvuru adina ders iceriklerinin cevirili kopyalari ise ciddiyetini gosterecektir.[/quote]

Hocam onayli ders iceriklerini de tercumana yolladim. Ancak onlari tercume ettirmek uzere konusmadik. Tam olarak boyle bir durumu dusunerek yollamistim :) Ne yazik ki ders iceriklerini Turkce verdi universite. Onlari da tercume ettirmek istesem kaca mal olur acaba? Toplam 4 dolu dolu sayfa :)

jackdrill

Mesaj gönderen jackdrill » Cmt Haz 20, 2015 8:23 am

Basvurum sirasinda motivasyon mektubumu 100tl ye cevirtmistim ben. Yaklasik 1.5 sayfalik bir metindi. Oradan hesap edilebilir sanirim. :)