Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

CV Duzenlerken Dikkat Edin

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 05, 2015 1:15 pm

Almanya da gerek universite basvurularinda gerekse de vize basvurusunda CV vermeniz gerekmektedir.

Bilmediginiz seyleri veya calismadiginiz isi ya da yapmadiginiz stajlari, yapti diye CV ye ekleyen bir cok ogrencinin islemlerinde sorun ciktigina sahit oluyoruz.

Sayet CV yi konsolosluga ve universiteye veriyorsaniz resmi bir belge sayilir. Facebook profilinizde hava atmak icin, 3-5 kelime almanca bilseniz de yabanci dil olarak almanca yazabilirsiniz ama ayni seyi CV da yapmayin. Ayrica konsolosluga vize basvurusunda bulunurken, dogru beyan verdiginize dair dilekce imzalarsiniz. Sayet yalan beyan verdiginiz ortaya cikarsa bu durum sadece vize reddine sebep olmaz, hakkinizda hukuki islemler de baslar. Ozellikle dil sertifikasi ve staj belgeniz yoksa sirf dolu gozuksun diye CV ye almanca biliyorum veya bu firmada staj yaptim diye yazmayin. Sizden sertifika veya staj yaptiginiza dair bir belge isterlerse veya yuzyuze gorusmede ne uzerine staj yaptiniz diye sorarlarsa o zaman basiniz belaya girer.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ferhatboraguc

Mesaj gönderen ferhatboraguc » Sal Haz 09, 2015 10:02 am

Anladim hocam zaten internette yazdigim bir cok bilgi yanis yazdim ve gercek bilgiler kulanilmamis cunku internet korsanlari cirit atiyor insan hic bir bilgisini paylasamiyor ki nette onun icin internnette yazilan hakimdaki bilgiler gercegi yansitmiyor ve gercek resmi kurumlara gercegi yansitmayan hic bir belge ve dusunce paylasilamaz. ayni zamanda ben de devlet kurumunda calitigim icin en azindan az cok bilgim var .. sadece sanal alemde gercegi yanitmayan bilgi ve resimler paylasiyorum...

Deniz07

Mesaj gönderen Deniz07 » Prş Haz 11, 2015 12:47 am

acaba kayit icin gerekli olan praktikum ne zaman verilmeli cv ile verilse daha mi iyi olur Physiker?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 11, 2015 1:17 pm

Son soruyu anlamadim isin acigi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com